Avalon » Serie komiksowe » Avengers: Prime » Avengers: Prime #2

Avengers: Prime #2

Postacie
Zapowiedź

Steve Rogers, Tony Stark i Thor muszą wywalczyć sobie drogę z tajemniczego wymiaru Nine Realms.

Cytat

Ogr: "You surrender then?"
Tony: "Um... Technically. But only because I'm overpowered and completely surrounded."

Streszczenie

Widząc Amorę, Thor każe jej powiedzieć, co zrobiła, ta jednak odpiera, że sytuacja, w której się znajdują, jest skutkiem jego czynów. Bóg gromów nie wierzy jednak w jej słowa i oznajmiwszy, że nie atakuje jej tylko z litości, próbuje odlecieć. Zostaje jednak zaatakowany przez demony służące Enchantress, a także ją samą, wysyłającą w jego stronę kolejne magiczne promienie energii. Gdy Odinson w końcu pada na ziemię, czarownica oznajmia, że tak, jak jego brat, Thor nigdy nie bierze odpowiedzialności za to, co robi. Znajdują się w świecie, który sam stworzył i nie może on odejść.

Gdy Iron Mana otaczają ogry, Tony próbuje najpierw wyjaśnić, kim jest, a gdy nie robi na potworach wrażenia, stara się je wystraszyć jednym ze swoich urządzeń. To jednak również nie daje skutku, ogr-dowódca pyta więc, czy człowiek się poddaje. Ten rozumie, że nie ma wyboru, pyta jednak, kim są i gdzie się znalazł, nie otrzymuje jednak jasnej odpowiedzi. Próbuje wyjaśnić, że trafił tu w wyniku wypadku, gdy był u boku Thora, a słysząc imię boga gromów, jeden z ogrów ogłusza Starka.

Wyszedłszy z karczmy, Steve Rogers pyta zebranych, czy ktokolwiek zna jego język, zostaje jednak zaatakowany przez niedobitki wojowników z oberży. Ich również powala, po czym ogłasza, że nie chce walczyć, a jedynie wrócić do domu, jedna z elfek stwierdza więc, że będzie to dla niego nie lada wyzwanie – nigdy bowiem nie widziała innego przedstawiciela jego rasy. Domyśla się, że mężczyzna pochodzi z Midgardu, po czym, zapewniając, że nie wszyscy oni są tacy, jak ci, których miał okazję poznać, oferuje się opatrzyć jego rany.

Ogry, wraz z pojmanym Starkiem, wracają do swego obozowiska, gdzie prezentują więźnia swojemu nieformalnemu przywódcy, starcowi zwącego się lordem Fafnirem. Ten nie jest szczególnie zainteresowany, przynajmniej dopóki potwory nie wspominają, że człowiek jest kompanem Thora. Słysząc to imię, Fafnir przekształca się w gigantycznego smoka, stwierdzając, że bóg piorunów kiedyś go zabił [patrz Thor #343 – przyp. S_O].

W chacie elfki Steve stwierdza, że przypomina mu ona starą przyjaciółkę, Wandę. Przyznaje, że jej nie kochał, nie potrafił jej jednak pomóc, gdy tego potrzebowała. Teraz zaś wydaje mu się, że popełnia te same błędy – jest skłócony ze swymi przyjaciółmi, choć czuje do nich jedynie ogromny szacunek. Zauważa, że wyznaje swe uczucia całkowitej nieznajomej, ta więc wyjaśnia, że jest empatką i tak właśnie wpływa na innych. Pyta o to, w jaki sposób mężczyzna się tu znalazł, ten więc wyjaśnia, że wraz z Thorem i ich wspólnym znajomym był ofiarą wypadku, który przeniósł go w to miejsce. Pyta, gdzie właściwie się znajduje.

Enchantress wyjaśnia Thorowi, tak samo, jak Fafnir Starkowi [Steve i Elfka sami muszą się tego domyśleć – przyp. S_O], że od kiedy Asgard został przeniesiony na Ziemię, równowaga Dziewięciu Światów została zachwiana, doprowadzając w końcu do ich wymieszania. Thor oznajmia, że choć nie wierzy w ani jedno słowo Amory, zamierza naprawić sytuację, a Fafnir stwierdza, że teraz będzie w stanie zranić ród Odina tak, jak on ranił jego lud, a to dzięki przygotowywanemu na tortury Starkowi. Steve tymczasem stwierdza, że musi odnaleźć swoich przyjaciół. Elfka stwierdza, że ma on przepiękną duszę, a po chwili oboje padają sobie w ramiona. W tym samym czasie Tony jest torturowany rozgrzanym do czerwoności żelazem, a przed Thorem staje sprawczyni całego zamieszania – bogini śmierci, Hela, która wyjaśnia, że po zniknięciu Asgardu postanowiła wykorzystać sytuację, by przejąć kontrolę nad pozostałymi światami nordyckich wierzeń. Thor nie zamierza jej na to pozwolić i atakuje, a uderzenie gromu widzą na horyzoncie tak Steve, jak i Tony.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers: Prime #2 Avengers: Prime #2 Avengers: Prime #2 Avengers: Prime #2 Avengers: Prime #2 Avengers: Prime #2 Avengers: Prime #2 Avengers: Prime #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.