Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #641

Amazing Spider-Man #641

Amazing Spider-Man #641

"One Moment In Time" - Chapter Four: "Something Blue"

Postacie
Zapowiedź

Wielki finał "One Moment In Time"! Wszystkie pytania doczekają się odpowiedzi, przeszłość pozostanie przeszłością (ta, jasne), a Spider-Man wyruszy w drogę ku nieznanej przyszłości.
Bonusowa historia Stana Lee na trawienie.

Cytat

Mr. Fantastic: „We need you to infect the world.”

Iron Man: „Well, when you make it sound so sexy, how can I resist?”

Streszczenie

Wspomnień ciąg dalszy. Mimo że Peter ma wątpliwości odnośnie kontynuowania swojej opowieści, MJ udaje się go namówić. On sam nie ma jednak pojęcia, co naprawdę się wydarzyło. 

 

W rzeczywistości Doctor Strange udał się na spotkanie z Tonym Starkiem i Reedem Richardsem. Tylko z ich pomocą może bowiem spełnić prośbę Spider-Mana. Iron Man początkowo jest temu niechętny, jednak Stephen jest w stanie go przekonać. Tym samym cała trójka zabiera się do pracy. 

 

Peter, nieświadomy niczego, zaczyna wspominać, stojąc nad nieprzytomną MJ. Prędzej czy później ponownie zaczyna myśleć tylko o tym, że cały czas narażał ją na niebezpieczeństwo. 

 

Tymczasem na planie astralnym trójce bohaterów udaje się ułożyć plan. Ten konkretnie ma polegać na wykorzystaniu magii oraz specjalnie przygotowanego wirusa, który Extremis - połączony z Tonym - miałby wprowadzić nie tylko do każdego możliwego systemu komputerowego, ale także dosłownie do ludzkich umysłów. 

 

Przed tym Strange wraca jeszcze na Ziemię, by prosić Petera o podjęcie ostatecznej decyzji. Jego zdanie pozostaje niezmienne, zostaje więc umieszczony w specjalnej sferze, która ma uchronić go przed utratą pamięci. Nim zaklęcie zaczyna jednak działać, Parker chwyta MJ i wciąga ją do niej, tym samym czyniąc z nich dwie osoby na całej planecie, które zachowają wiedzę dotyczącą tożsamości Spider-Mana. 

 

Następnie para trafia do Motelu, gdzie dziewczyna dowiaduje się o tym, co zrobił Strange. Trudno im jednak przespać całą noc. Okazuje się, że Watson wolałaby o wszystkim zapomnieć. Rozmowę przerywa telefon ze szpitala. 

 

Kiedy Peter dociera na miejsce, czekają na niego tylko dobre wieści. Ciocia odzyskała przytomność. Dodatkowo nikt nie ma pojęcia o jego ukrytej tożsamości. Po krótkiej rozmowie May pyta o MJ. Parker odpowiada, że wróciła do swojego hotelu. W rzeczywistości, dokładnie w tej samej chwili ta pakuje swoje rzeczy do taksówki i odjeżdża. 

 

Wszystko na powrót wraca do teraźniejszości. Mary Jane twierdzi, że przed odjazdem napisała Peterowi list, który jednak postanowiła wyrzucić. Kiedy ten pyta, co chciała mu powiedzieć, dziewczyna po prostu go całuje i twierdzi, że powinien sobie kogoś znaleźć. 

 

Jakiś czas później Spider-Man myśli o tym, co zaszło. Okazuje się, że dzięki tej rozmowie może zacząć wszystko od nowa.

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #641 Amazing Spider-Man #641 Amazing Spider-Man #641 Amazing Spider-Man #641 Amazing Spider-Man #641 Amazing Spider-Man #641 Amazing Spider-Man #641 Amazing Spider-Man #641 Amazing Spider-Man #641 Amazing Spider-Man #641 Amazing Spider-Man #641

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.