Avalon » Serie komiksowe » PunisherMax: Happy Ending » PunisherMax: Happy Ending

PunisherMax: Happy Ending

Postacie
Zapowiedź

Coś takiego przydarza się Joe po raz pierwszy. Kiedy kłótnia z żoną zmusza go do poszukiwania szczęścia na portalu "Happy Ending", księgowy średniego szczebla wkraca do zupełnie innego świata. To egzotyczny świat pełen decyzji o życiu i śmierci. Świat pełen pięknych kobiet uciekających od narkotykowych baronów, a wszyscy uciekają przed Punisherem.

Streszczenie

Pewien koleś kłóci się z żoną. Wie, że nie ma racji, ale daje się ponieść. Ostatecznie wkurzony wychodzi z domu. W portfelu znajduje wizytówkę, która dostał od kolegi w pracy. Jest tam adres baru o nazwie „Happy Endings”. Chwilę później stoi pod jego drzwiami. Wie jaki to rodzaj lokalu i ma wątpliwości. Nigdy nie zdradził żony. Mimo to postanawia wejść do środka. W drzwiach wpada na niego ponętna Azjatka i w pośpiechu wypytuje o imię. Mężczyzna przedstawia się jako Joseph Bonner. Kobieta szybko go całuje. W środku przypatruje się im kilku typów z pod ciemnej gwiazdy. Wyraźnie chcą dorwać dziewczynę. Zanim jednak coś zrobią jeden z nich pada na ziemię z 2 kulkami w klatce. To Punisher stojący na zewnątrz. Po chwili wywiązuje się strzelanina z gangsterami. Joseph i jego nowa dziewczyna są na linii ognia, więc szybko chowają się za pobliskim samochodem. Facet nie wie, co bardziej go oszołomiło, widok trupów czy pocałunek. Azjatka każe mu się otrząsnąć i razem próbują uciekać stąd. Udaje im się złapać taksówkę. Niestety widzi to szef przestępców. Zostawia on swoich ludzi na pastwę Franka, a sam z kilkoma pomocnikami wsiada do wozu.

W taryfie zszokowany Joseph dziwi się, że nie jadą na posterunek policji. Postanawia do nich zadzwonić, ale kobieta mu to odradza, bo gliny i tak zaraz tu będą. Ona musi pojechać do swojego domu, żeby coś zabrać. Ostatnio pomogła komuś i mało przez to nie zginęła. Teraz ona potrzebuje pomocy. Nazywa się Gi-Gi i owija sobie kolesia wokół palca. Nagle coś uderza w ich samochód. To gangsterzy. Zanim jednak otwierają do nich ogień, taksówka rozbija się na słupie. Joseph i Gi-Gi wydostają się z wraku, ale w ich stronę biegnie jeden z napastników. Na szczęście nie patrzy na otoczenie i potrąca go ciężarówka. Uciekinierzy wykorzystują to i uciekają, nasz bohater chciałby się dowiedzieć coś więcej o całej sprawie, ale Azjatka odwraca jego uwagę przy pomocy prawie nagich cycków i pocałunków. Przy pomocy swojego buta wybija szybę w pobliskim samochodzie i kradnie go. Razem łamiąc wszelkie przepisy ruchu drogowego jadą do jej mieszkania. Po drodze kobieta bez trudu odgaduje, ze mężczyzna jest żonaty. Jej to jednak nie przeszkadza. Chce, aby to on poszedł do jej mieszkania. Ktoś może je obserwować i na nią czekać.

Na miejscu Joseph żąda, aby kobieta wyjawiła mu, co jest na płycie, którą ma przynieść. Gi-Gi dostała ja na przechowanie od prawnika pewnego gangstera. Dziś został zabity i obiecała mu, że przekaże ona ją policji. Mężczyzna daje się przekonać. Wchodzi do budynku i po chwili jest w jej mieszkaniu. Miejsce zostało całkowicie wywrócone do góry nogami. Ktoś tu czegoś szukał. Próbuje znaleźć płytę w szafce z bielizną, której nigdy nie chciała założyć jego żona. Zaskakuje go gangster ze spluwą w ręce. Facet powala Josepha i kopie go. Chce wiedzieć gdzie jest dysk. O dziwo nasz bohater nie okazuje się mięczakiem i odmawia odpowiedzi. Jego oprawca nagle pada na ziemię. To Gi-Gi wbiła mu obcas swojego buta w głowę. Oboje szybko uciekają z budynku. Na dole właśnie wysiadają z samochodu inni gangsterzy. Para znów musi uciekać przed kulami. Tym razem mają pistolet zabrany z mieszkania. Wbiegają do zaułka i wchodzą na schody przeciwpożarowe. Tam po cichu czekają na górze, aż przeciwnicy przejdą szukać ich gdzie indziej. W tym czasie Gi-Gi przekonuje Joe, że muszą znaleźć jakiś komputer, żeby sprawdzić dysk, przed oddaniem go policji.

Tym czasem Punisher przesłuchuje kolesia, którego znokautowała Gi-Gi w swoim mieszkaniu. Dostaje od niego portfel zabrany Josephowi. Tam znajduje jego wizytówkę firmową. Pracuje on w firmie księgowej.

To właśnie tam pojechali Joseph i Gi-Gi. Joe próbuje się popisać i zabiera dziewczynę do biura dyrektora, gdzie częstuje ją drogim alkoholem. Kobieta traci cierpliwość i przystawia mu pistolet do głowy. Każe mu otworzyć firmowy sejf i odpalić komputer. Nie ma zamiaru oddawać dysku policji, tylko go sprzedać. Dziewczyna chce go zastrzelić, ale pojawia się Bassi. Nie ma czasu na czułości i strzela do kobiety i rani ja w rękę. Joe łapie upadającą broń i strzela do gangsterów. Jeden z nich zostaje trafiony. Rozpoczyna się strzelanina. Joseph zgrywa bohatera i obiecuje osłaniać ucieczkę dziewczyny przez schody przeciwpożarowe. W końcu czuje, że żyje. To najlepsze, co go w życiu spotkało. Kobieta ucieka i na dole spotyka Punishera. Frank każe jej tu czekać. Tymczasem Joe zostaje postrzelony w dłoń i jest na łasce swoich przeciwników. Z opresji ratuje go Castle, który bez sentymentów zabija obstawę Bassiego oraz samego bosa. Daruje za to życie Josephowi, któremu każe wraca do domu, do jego świata. Joe dociera do siebie. Wszyscy domownicy już śpią. Nie może zapomnieć, o wydarzeniach z zeszłej nocy. Nie jest w stanie dalej żyć tak jak kiedyś. Pakuje się i całuje śpiąca żonę. Wsiada do samochodu i odjeżdża na poszukiwanie szczęśliwego zakończenia.

Autor: Spell

Galeria numeru

PunisherMax: Happy Ending PunisherMax: Happy Ending PunisherMax: Happy Ending PunisherMax: Happy Ending PunisherMax: Happy Ending PunisherMax: Happy Ending PunisherMax: Happy Ending

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.