Avalon » Serie komiksowe » Dark Tower: The Gunslinger - The Journey Begins » Dark Tower: The Gunslinger - The Journey Begins #4

Dark Tower: The Gunslinger - The Journey Begins #4

Postacie
Zapowiedź

Roland i jego wierny billy bumbler wkraczają do średniowiecznego Kingstown. Z popiołów powstaje twarz wypalona na sercu ostatniego rewolwerowca.

Cytat

Susan: "You seem to know very much about him. Have you suffered at Farson's hands?"
Roland: "Yes. But not as much as he will suffer at mine."

Streszczenie

Roland i billy bumbler patrzą się na wiadomość pozostawioną przez ducha Haksa. Chłopak zastanawia się na głos, czy w ruinach upadłego Gilead błąkają się też zjawy jego ojca, ostatniego króla Bieli, jego matki zdrajczyni, czy Susan Delgado, której niegdyś obiecał wspólne życie w mieście. Monolog ten bardzo bawi Martena, który obserwował Rolanda ze szczytu murów. Roland oddaje salwę jak tylko zauważa czarnoksiężnika, ale temu nie straszne są kule. Śmieje się, że Roland nie wykazuje zbytniej inteligencji, strzelając do jedynej osoby, dzięki której może dotrzeć do Mrocznej Wieży. Chłopak stwierdza, że nie potrzebuje pomocy mordercy w osiągnięciu swojego przeznaczenia. Marten znika, a chłopak postanawia iść jego śladem.

Kilka tygodni później Roland i billy bumbler docierają do mieściny Kingston. Trwa festyn. Mieszkańcy złapali jednego z Not-Manów i na rynku ma się odbyć uroczysta egzekucja. Chłopak stara się dowiedzieć, czy w miasteczku pojawił się wcześniej Marten, ale zostaje skierowany do gospody. Nagle, chłopakowi wydaje się, że w tłumie ludzi dostrzega swoją wybrankę Susan. Zdaje sobie jednak sprawę, że dziewczyna nie żyje, dlatego nie robi zamieszania próbując dogonić zjawę.

Zamiast tego udaje się na rynek, gdzie właśnie rozpoczyna się egzekucja. Niewidzialny Not-Man z płótnem zarzuconym na głowę staje na szubienicy, by po chwili zawisnąć. Tłum wiwatuje, a Roland słyszy, jak za nim ktoś klnie, że właśnie zabito jego brata. Obraca się i domyślając się, że to niewidzialny Not-Man, łapie powietrze. Trudno jest jednak schwycić coś, czego nie widać, więc po chwili bandyta uwalnia się z jego chwytu. W tym tłumie chłopak nie ma szans na jego ponowne złapanie.

Jakiś czas potem chłopak czeka w karczmie na obsługę, rozmyślając o Not-Manach. Kelnerka, która do niego podchodzi jest niesamowicie podobna do Susan i tak też ma na imię. Chłopak uzmysławia sobie, że to ją wcześniej widział w tłumie. Młodzi zaczynają rozmawiać. Córka właścicielki karczmy opowiada, że Not-Mani pojawili się po tym, jak Farson zawitał do pobliskiego Dogan. Dziewczyna dziwi się, że Roland tak bardzo interesuje się Dobrym Człowiekiem. Zgaduje, że musiał wiele za jego sprawą wycierpieć. Chłopak potwierdza i dodaje, że ma zamiar wyrównać rachunki z nawiązką. Nie wie, że jeden z Not-Manów słyszy każde jego słowo.

Tej nocy kelnerka Susan ma okazję przekonać się, jak bardzo niebezpieczne jest zadawanie się z Rolandem Deschainem. Ze snu budzi ją dotyk chusty w chloroformem i chociaż szok dodaje jej sił do walki, to starcza ich tylko na jeden krzyk. Matka dziewczyny wpada do pokoju by zobaczyć, jak jej córka znika w ciemnościach niesiona przez niewidzialnego bandytę.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Tower: The Gunslinger - The Journey Begins #4 Dark Tower: The Gunslinger - The Journey Begins #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.