Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Mystery » Ultimate Comics Mystery #2

Ultimate Comics Mystery #2

Postacie
Zapowiedź

Spider-Man i Spider-Woman infiltrują Roxxon, Mahr Vehl i Nova bronią magicznych artefaktów w bazie Projektu Pegasus, a członkowie Fantastycznej Trójki rozpoczynają swoją pierwszą misję jako agenci S.H.I.E.L.D.

Cytat

Jessica: "People believe what they want. I heard on NPR that some people think Spider-Man is a reincarnated egyptian god."

Streszczenie

Jessica Drew, podając się za Julię Carpenter, absolwentkę Baxter Building, zgłasza się na rozmowie o pracę w Roxxon Corporation. Zręcznie udaje jej się unikać pytań o życie w Baxter Building i robi pozytywne wrażenie na pracowniku korporacji. Ponieważ strasznie trudno jest sprawdzić referencje po ostatnich zniszczeniach i atakach a i bez tego personel Baxter Building zachowywał się paskudnie w tej sprawie, łatwo jest jej zdobyć jego zaufanie. Zapytana, czy jest coś o czym firma powinna wiedzieć, żartobliwie mówi, że jest Spider-Manem.


Vendel Vaughn kontaktuje się z Carol Danvers by jej powiedzieć, że jego oddział jest atakowany, ale najwidoczniej Captain Marvel wdał się z napastnikiem – Novą – w rozmowę. Zarówno obrońca Ziemi z nadania Kree, jak i nastoletni wybraniec "Obserwatorów Wszechświata" mają problem z traktowaniem się nawzajem poważnie. Nagle jednak Mahr Vel odkrywa, że jego kostium został uszkodzony a on sam skażony przez Ziemską atmosferę, co automatycznie przemianie go w oszalałego potwora. Jego atak wywołuje wielką eksplozję.


Spider-Man i Spider-Woman przemierzają miasto na pajęczynie, omawiając ich plan. Jeśli im się uda, mogą nawet doprowadzić do upadku firmy. Jessica zajmie się infiltracją, ale na Petera spadnie trudniejsze zadanie.


Sue Storm przeszukuje ruiny Baxter Building, podczas gdy Johnny, Ben i Nick Fury dyskutują o takich rzeczach jak przemiana Grimma czy idiotyczny kamuflaż Nicka – biały facet w opasce [czytaj: 616 Nick Fury – Demo]. Sue zastanawia się, jakim cudem stwór, który zaatakował budynek, mógł pojawić się znikąd, rozrosnąć do olbrzymich rozmiarów i umrzeć. Jakby wyrósł z technologii w budynku. Nim ma jednak czas wyjaśnić, o co jej chodzi, walczący Nova i Marvel spadają z nieba. Rick szybko wyjaśnia, że nie potrafi pokonać Kree, więc przeniósł ich w miejsce, gdzie jest więcej superbohaterów. Ben wyrywa się, gotów przetestować swoje nowe moce na oszalałym obcym. Dwaj tytani mierzą się w brutalnym starciu.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Ultimate Comics Mystery #2 Ultimate Comics Mystery #2 Ultimate Comics Mystery #2 Ultimate Comics Mystery #2 Ultimate Comics Mystery #2 Ultimate Comics Mystery #2 Ultimate Comics Mystery #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.