Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #608

Captain America #608

Postacie
Zapowiedź

Baron Zemo przenosi walkę z nowym Captainem Americą na nowy, przerażający poziom. I wszyscy będą zszokowani rewelacjami, jakie ujawni Zemo na ostatniej stronie tego komiksu.

Streszczenie

Bohaterom udaje się uskoczyć przed pociskiem z bazooki. Wykorzystują okoliczne samochody, aby za nimi założyć kostiumy. Priorytet to nie dać ich przeciwniczce uciec. Beetle próbuje trafić swoimi pociskami w Capa, ale ten robi serię uników. James nie ma przy sobie tarczy, więc musi improwizować. Podnosi pokrywę od kubła na śmieci i ciska nią w złoczyńcę. Kobieta zmienia taktykę i chce zmusić herosów, aby sami do niej przyszli. Otwiera ogień do gapiów. Na szczęście w porę ratuje ich Captain. Tymczasem Black Widow zachodzi przeciwniczkę od tyłu i rzuca się na nią. W czasie walki w powietrzu strzela do niej ze swoich bransolet i ciska ją w dół. Do przestępczyni doskakuje Cap i potężnym ciosem posyła ją na ziemię. Ta jednak szybko wstaje i otwiera ogień do bohaterów. Widow zostaje ranna, a James chce pomścić ukochaną. Beetle próbuje odlecieć, ale Captain łapie ją w locie. Wpadają razem przez szybę do pustego budynku. Tam Barnes zadaje leżącej przeciwniczce kilka ciosów i ogłusza ją.

Następnego dnia w Raft Cap i Widow spotykają się z Cagem. Chcą przesłuchać Beetle. Luke zabiera im broń i wpuszcza do sali przesłuchań, ale wątpi, aby udało im się coś uzyskać. Power Man wraca do swoich zajęć, ale po drodze wpada na niego Fixer. Ten chce się dowiedzieć, czy pogłoski o aresztowaniu kobiety używającej zbroi Beetle są prawdą. W sali przesłuchań przestępczyni od razu zdradza, że wie o prawdziwej tożsamości Capa. Wywołuje to złość Jamesa, który zaczyna niszczyć meble i rzuca kobietę na ścianę. Black Widow powstrzymuje go jednak. Ostatecznie nie udaje się im jednak nic więcej dowiedzieć. W innej części więzienia spanikowany Fixer dzwoni do Zemo. Informuje pracodawcę o aresztowaniu i przesłuchaniu Beetle. Baron nie przejmuje się tym. Jest już za późno, aby informacje wydobyte od kobiety mogły im zaszkodzić.

Natasha i James wracają promem do miasta. Wspólnie zastanawiają się, kto chciałby zniszczyć życie bohatera. Osborn nie wyjawiłby nikomu informacji, którą może wykorzystać. Z długiej listy podejrzanych najbardziej prawdopodobny jest Zemo. Hauptmann był człowiekiem jego ojca. Beetle był jednym z pierwszych osób w Thunderbolts. Ich rozmowę przerywa grupa dziennikarzy, którzy otaczają Jamesa. Chcą potwierdzić, czy to on był Buckym i czy jest obecnie Captainem. Jeden z nich pyta go także o Winter Soldiera.

Później w wiadomościach prezenterka przypomina historię Captaina America i jego pomocnika. Podaje jednocześnie informację, że prawdopodobnie bohater był także sowieckim mordercą. Jeden z dowódców wojskowych potwierdza istnienie takiego sowieckiego agenta oraz jego ogromne znaczenie dla komunistów. Relację tę w szpitalu oglądają Sam i Steve. Falcon ma dość leżenia. Mimo bandaży chce założyć strój i pomóc przyjacielowi, zanim ten pogorszy sytuację."Welcome Home" - Part 1

Postacie:
* Nomad, Steve Rogers

Nomad w mrocznej alejce okłada grupę mężczyzn, którzy niedawno pobili do nieprzytomności parę gejów. Kolesie mają przewagę liczebną oraz noże, ale dziewczyna świetnie sobie radzi. Po kolei eliminuje przeciwników. Dopada do ostatniego z nich i zaczyna prawić mu kazanie. Wykorzystuje to jego kolega, który podchodzi do bohaterki od tyłu i wyjmuje pistolet. Nie ma jednak szansy go użyć, ponieważ zostaje znokautowany przez Steve'a Rogersa.

Później oboje jedzą śniadanie w restauracji. Dziewczyna cieszy się, że Cap żyje i wrócił z zawieszenia w czasie, ale z drugiej strony jest ciągle przygnębiona z powodu śmierci brata. Steve wie o wszystkim i jej współczuje. Próbuje przekonać ją, że ona wcale nie przynosi nieszczęścia ludziom w tej rzeczywistości, których znała w swojej. Zapewnia ją, że doskonale pamięta, co działo się w świecie Reborn i wcale jej nie zapomniał. Pamięta ich wspólne przygody i to, jakim oddanym partnerem była. Rikki rozkleja się i przytula do przyjaciela. To, co się ostatnio działo w jej życiu oraz "śmierć" Steve'a bardzo nią wstrząsnęły. Rogers uspokaja ją i zapewnia, że teraz będzie miała w końcu normalne życie. Już nie będzie musiała być Nomadem.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #608 Captain America #608 Captain America #608 Captain America #608 Captain America #608 Captain America #608 Captain America #608 Captain America #608

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.