Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #3

Avengers vol. 4 #3

Avengers vol. 4 #3

"Next Avengers" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Kontinuum czasoprzestrzenne zostało zakłócone. Avengers muszą się wybrać w przyszłość, aby zobaczyć, co złego zrobiły ich dzieci ze światem. Ale być może Kang nie powiedział prawdy o przyczynach całego zamieszania. Gościnnie Next Avengers, Future Imperfect Hulk oraz Amazing Spider-Girl.

Cytat

Iron Man: "Next stop: Our apocalyptic future."

Streszczenie

Lokatorka jednego z budynków otaczających Avengers Tower obserwuje siedzibę herosów, pewna, że prędzej czy później zobaczy coś ciekawego. I rzeczywiście, po chwili następuje eksplozja, która rzuca Thora prosto do jej pokoju. Bóg gromów przeprasza za najście i wraca do walki, którą Mściciele toczą z Apocalypsem i jego Jeźdźcami. Maria Hill sprawdza dane, które posiadają na temat łotra i dochodzi do wniosku, że Stark miał rację – jeśli En Sabah Nur jest tutaj, to znaczy, że kontinuum czasowe jest uszkodzone. Iron Man jednak nie słucha, rozpoznawszy bowiem w jednym z Jeźdźców Wandę Maximoff próbuje przemówić jej do rozsądku. Ta rzuca na niego urok, przez który jego zbroja rozpada się na części, spadającego Tony'ego przed śmiercią ratuje jednak Spider-Man. Tymczasem Wolverine dochodzi do wniosku, że Apocalypse nie powinien tu być, a skład jego Jeźdźców również nie ma żadnego sensu – a to oznacza, że jego pojawienie się to tylko jeden ze skutków uszkodzonej linii czasu. Maria każe więc wracającemu Starkowi zbudować razem z Noh-Varrem nowy wehikuł czasu, ten oświadcza jednak, że wpierw musi porozmawiać z Apocalypsem. Podczas więc, gdy pozostali Avengers powstrzymują Jeźdźców, Iron Man staje przez En Sabah Nurem i próbuje przekonać go, że mogą sobie nawzajem pomóc. Starożytny mutant nie zamierza jednak słuchać i zaczyna swój megalomański monolog, nagle jednak on i jego sługi wyczuwają coś i po chwili znikają w błysku światła. Stark wyjaśnia, że łotr został uwięziony w pętli czasowej wywołanej przez czyny Kanga – nie miał pojęcia, gdzie i kiedy się znajduje, a do tego, podczas ich "rozmowy", Tony zeskanował go od stóp do głów, mając nadzieję, że pomoże im to w określeniu dokładnego miejsca w przyszłości, do którego muszą się przenieść. Maria Hill decyduje, że Stark, Noh, Captain America i Wolverine zbudują nowy wehikuł czasu w innym miejscu i wyruszą w przyszłość, podczas, gdy pozostali Avengers zajmą się anomaliami, które pojawiają się w całym mieście.

Jakiś czas później. W opuszczonym gabinecie fryzjerskim, stanowiącym front dla jednej z wielu tajnych baz Nicka Fury'ego, grupa Avengers przygotowuje wehikuł czasu. Protector kończy budowę mechanizmu i bez zwłoki uruchamia go.

Quinjet z pozostałymi Mścicielami ląduje w Nowym Jorku, a wysiadający bohaterowie dziwią się, że na ulicach nie widać żadnych mieszkańców. Nagle odzywa się pajęczy zmysł Spider-Mana, a w tym samym czasie Hawkeye zauważa stojących za nimi Killravena i najprawdziwszego dinozaura.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #3 Avengers vol. 4 #3 Avengers vol. 4 #3 Avengers vol. 4 #3 Avengers vol. 4 #3 Avengers vol. 4 #3 Avengers vol. 4 #3 Avengers vol. 4 #3 Avengers vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.