Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #2

Avengers Academy #2

Avengers Academy #2

"Gifted and Talented"

Postacie
Zapowiedź

Jedna z uczennic podkochuje się w nauczycielu. Najszybszy człowiek na świecie pokazuje młodym, jak to się kiedyś rozwiązywało problemy. Dziewczyna zdolna kopiować każdą umiejętność zgłębia sekrety interakcji międzyludzkich. Jeden z uczniów ma powiązanie ze słynnym bohaterem, inny zawiera pakt z diabłem. A machina zniszczenia, znana jako Arsenal, powraca. Normalne szkolne życie, nie?

Cytat

Finesse: "It's a cliche-- Young people think they know everything. Except I do. Almost."

Streszczenie

Podczas porannego posiłku Reptil nie kryje poirytowania faktem, że Finesse obudziła go dziś rano, wcześniej wchodząc do pokoju bez pukania. Kiedy Hazmat włącza się do rozmowy, chcąc dowiedzieć się niby co takiego miałby tam ukrywać, ten czysto teoretycznie odpowiada, że być może dziewczynę. Wtedy ponownie odzywa się Jeanne, która wspomina o jednym z raportów Osborna, w którym pojawia się informacja, że Humberto nigdy nawet się nie całował. Oczywiście jest to cios dla nastolatka, który odchodzi ku zdziwieniu koleżanki, która nie potrafi racjonalnie wytłumaczyć jego reakcji. Dopiero Veil uświadamia jej, że upokorzyła kolegę z zespołu. Ta szybko znajdują jednak wyjście z tej sytuacji i oświadcza, że w ramach przeprosin może pocałować Reptila.

Romantyczne chwile w stołówce przerywa przybycie ogromnego robota, który z impetem przebija się przez ścianę. Finesse szybko rozpoznaje jednak napastnika. Arsenal, bo to właśnie z nim przyszło walczyć młodym superbohaterom, jak się okazuje, jest obiektem testu urządzonego przez instruktorów. Nawet oni nie byli jednak świadomi siły tej maszyny. W momencie kiedy chcą wyruszyć na ratunek podopiecznym, Hazmat i Finesse niszczą swojego przeciwnika.

Kiedy instruktorzy pojawiają się w sali, dochodzi między nimi do sprzeczki. Jak się okazuje to Quicksilver na własną rękę wykorzystał Jocastę do zmodyfikowania robota. Rozmowa jakimś cudem schodzi jednak na jej relację z Pymem i cała sprawa zostaje ogólnie rzecz biorąc zignorowana.

Jeszcze tego samego dnia dochodzi do prawdziwego treningu, podczas którego Hazmat wraca do ich niedawnego odkrycia. Jej zdaniem powinni zwyczajnie odejść. Striker twierdzi jednak, że nie mają nawet dokąd iść. Po tym jak spytania o zdanie Jeanne mówi co według niej powinni zrobić, wszyscy decydują się zostać i postarać się nauczyć wystarczająco, by móc samodzielnie decydować o własnym losie.

Jakiś czas później biorąca prysznic Finesse rozmyśla o swojej obecnej sytuacji i tym jak obce są dla niej wszystkie uczucia, które zaprzątają głowy ludziom z jej otoczenia. Przy okazji wspomina również swoje dzieciństwo oraz trening pod okiem Normana Osborna. Wtedy też znajduje najlepsze jej zdaniem rozwiązanie.

Właśnie dlatego udaje się do Pyma. Początkowo próbuje nawet z nim romansować, ten jednak nie jest tym w żaden sposób zainteresowany. Wtedy też Jeanne porzuca ten pomysł i przechodzi do rzeczy. Konkretnie chodzi o jej drzewo genealogiczne i to czy istnieje szansa na obecność w nim Taskmastera. Hank pyta ją tylko czy zrobiłoby to jakąkolwiek różnicę, następnie puszcza jej film o losach Quicksilvera.

Po tym jak ta kończy oglądać nagranie, to właśnie Pietro jest kolejną osobą, do której się udaje. Jak się okazuje dziewczyna bez problemów rozpracowała swojego instruktora. Nie tylko oferuje mu pomoc w znalezieniu Scarlet Witch, ale również wskazuje kłamstwa znajdujące się w filmie opowiadającym jego historię. Składa mu jednak ofertę, zgodnie z którą zatrzyma prawdę dla siebie w zamian za prywatne lekcje. Chce bowiem nauczyć się tego samego co Quicksilver pod okiem Magneto.

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #2 Avengers Academy #2 Avengers Academy #2 Avengers Academy #2 Avengers Academy #2 Avengers Academy #2 Avengers Academy #2 Avengers Academy #2 Avengers Academy #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.