Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #1

New Avengers vol. 2 #1

Postacie
Zapowiedź

Powrót New Avengers. Kim są? Gdzie będą mieli swoją bazę? Który Dark Avenger dołączy do zespołu? I z kim przyjdzie im walczyć?

Cytat

Wolverine: "Hey, I'm an X-Man and on two Avengers teams."
Mockingbird: "Yeah, how the hell do you do that?"
Wolverine: "Multitasking. It's my mutant power. Don't tell anybody."

Streszczenie

Park. Na ławce siedzi Daimon Hellstrom. Po chwili materializuje się Dr Strange, który przybył tu na zaproszenie Daimona. Hellstrom tłumaczy, że bariera chroniąca Ziemię osłabła i że niebieska planeta stała się obiektem inwazji mrocznych sił z innego wymiaru. Strange przytakuje. W ostatnim czasie wyczuł wzmożoną aktywność w obszarze astralnym. Sugeruje skontaktowanie się z Dr Voodoo celem wyjaśnienia, kto i jak przedostał się do ich wymiaru. Na to drugie pytanie Daimon jest w stanie bezzwłocznie udzielić doktorowi odpowiedzi. Opętany przez demona Hellstrom atakuje Strange'a.

Nowy Jork, Wieża Avengers. Pośród ogólnej, luźnej atmosfery, jaka stała się udziałem zgromadzonych tu superbohaterów, toczy się ważna i dosyć napięta rozmowa pomiędzy Lukem Cagem z jednej strony, a Stevem Rogersem i Tonym Starkiem z drugiej. Życzeniem Steve'a jest, by Luke i jego zespół tak jak do tej pory byli Avengers, tyle, że już oficjalnie, a nie w ukryciu. Cage nie bardzo w to wierzy. Obawia się, że za wszystkim stoi Tony Stark, który będzie nimi manipulował dla osiągnięcia własnych korzyści. Sam Stark znajduje wyjście z impasu. Prosi Luke'a o jednodolarówkę. Iron Fist pożycza Cage'owi dolara, którego ten przekazuje Tony'emu. W taki oto sposób Luke Cage stał się właścicielem Avengers Mansion. Na potwierdzenie tego Stark przekazuje Luke'owi akt własności. Mając siedzibę, musi tylko uformować skład. Steve ostrzega go jednak: Thor i Iron Man nie są do wzięcia.

Nowy Orlean, sanktuarium Dr Voodoo. Jericho Drumma i duchową wersję jego brata Daniela odwiedzają Dr Strange i Daimon Hellstrom. Voodoo orientuje się jednak, że jego goście nie są tymi, za których się podają. Ci atakują Drumma. Ich celem jest przejęcie artefaktu Eye of Agamotto.

Avengers Mansion. Luke i spółka przenoszą rzeczy do nowej lokalizacji. Niespodziewanie w drzwiach wita ich Victoria Hand, celując do nich z broni. Ma też list dla Luke'a. Autorem jest Steve Rogers, który prosi Cage'a, by ten przyjął Victorię do zespołu. Po przeczytaniu listu Luke klaszcze w dłonie. Wytworzona w ten sposób siła odrzuca Victorię na kilka metrów w tył. Kobieta zrozumiała aluzję i opuszcza budynek. Przyszła tu tylko dlatego, że Steve ją o to prosił.

Luke i Logan odnajdują Victorię Hand w restauracji na dachu budynku. Dziewczyna w cieniu kawiarnianych parasolek raczy się kawą. Po krótkim przesłuchaniu Cage przyjmuje ją do zespołu.

Później, Avengers Mansion. Skład New Avengers jest już prawie skompletowany. Oprócz Luke'a i jego żony są: Wolverine, Spider-Man, Ms. Marvel, Iron Fist, Hawkeye, Mockingbird, Victoria Hand i zaproszony, choć jeszcze wahający się, Ben Grimm aka Thing. Luke wyciąga ku niemu dłoń, w której niespodziewanie materializuje się The Eye of Agamotto. W ślad za artefaktem pojawiają się Dr Strange i Daimon Hellstrom. Ci przedstawiają się jako nowi władcy tego wymiaru. Nie bez pomocy Luke'a Cage'a, który w tej chwili ulega opętaniu.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #1 New Avengers vol. 2 #1 New Avengers vol. 2 #1 New Avengers vol. 2 #1 New Avengers vol. 2 #1 New Avengers vol. 2 #1 New Avengers vol. 2 #1 New Avengers vol. 2 #1 New Avengers vol. 2 #1 New Avengers vol. 2 #1 New Avengers vol. 2 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.