Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #2

Avengers vol. 4 #2

Avengers vol. 4 #2

"Next Avengers" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Avengers dowiadują się od Kanga, że muszą przenieść się do przyszłości, aby powstrzymać swoje dzieci przed zniszczeniem wszechświata. Dlaczego jednak Mścicielom próbuje przeszkodzić Wonder Man?

Cytat

Protector: "I can't bring the technology of the Kree Empire into the pedestrian economy of this working world."
Iron Man: "Sure you can."
Protector: "No. You can't have technology you haven't earned. You would destroy yourselves in a year's time."
Iron Man: "I'll buy you a pony."

Streszczenie

Baza lotnicza Atlanta nieopodal Marietty w Georgii. Avengers obserwują walkę Noh-Varra z Titanium Manem, a gdy kosmita pokonuje już łotra, bohaterowie stają przed nim, upewniając się, że nie zamierza już zdobywać świata lub dołączać do zespołów zakładanych przez szaleńców. Chłopak wyjaśnia, że przywyknięcie do życia na Ziemi zajęło mu trochę czasu, ale teraz wie, jaki jest jego cel – jest nim ochrona planety, stąd też jego nowe imię, Protector. Iron Man informuje, że potrzebują kogoś, kto byłby w stanie zbudować dla nich wehikuł czasu, a po upewnieniu się, że nie jest to jeden z ziemskich żartów, Noh zgadza się, podkreślając jednak, że będzie potrzebował sprzętu. Tego jednak Stark ma pod dostatkiem.

Jakiś czas później, w Avengers Tower. Maria Hill uważa, że pakują się prosto w pułapkę, a gdy Captain pyta, dlaczego, jeśli Kang chce zabić Avengers, nie zrobił tego podczas ich snu, kobieta odpiera, że podróżnik w czasie jest szalony. Bucky stwierdza, że Stark nie jest głupi i na pewno ma jakiś plan.

Tony tymczasem, razem z Noh-Varrem, pracuje nad maszyną czasu, próbując też przekonać kosmitę, by pracował dla jego firmy, choć chłopak próbuje wyjaśnić, że nie wolno mu dzielić się technologią Imperium Kree z tak nierozwiniętą cywilizacją. Wreszcie kończy urządzenie i uruchamia "przegląd" możliwych przyszłości, wśród których uwagę zebranych przyciąga grupa młodych bohaterów stojących nad klęczącym w deszczu Immortusem. Avengers widzą, że jest on wściekły, z powodu ograniczeń technologii nie są jednak w stanie usłyszeć, co mówi, a nagle uderza w niego piorun. Nim bohaterowie są w stanie dojść do siebie po tym szoku, obraz z różnych przyszłości zaczyna się na siebie nakładać i załamywać, a w końcu, po tym, jak widzom miga przez chwilę twarz podstarzałego Hulka, znika zupełnie. Noh stwierdza, że to kontinuum czasoprzestrzenne, a nie jego urządzenie, uległo uszkodzeniu, a Stark domyśla się, że Kang "zepsuł czas", nieustannie nim manipulując. Bohaterowie zaczynają się zastanawiać, czemu łotr nie powiedział im tego wprost, dochodzą jednak do wniosku, że albo wywołały to ich dzieci, zabijając Immortusa, albo to pułapka. Nim jednak zdążą cokolwiek postanowić, zostają zaatakowani przez Wonder Mana, który ogłasza, że odradzał Steve'owi odtworzenie drużyny, a teraz zamierza naprawić tę pomyłkę. Thor próbuje uspokoić przyjaciela, ten jednak powala go, podobnie jak atakującego go Wolverine'a. Salwa Protectora posyła go do sąsiedniego budynku, Williams powstaje jednak i rusza z powrotem do walki. Nagle jednak, nim zdąży dosięgnąć Avengers Tower, znika bez śladu. Tony stwierdza, że muszą mu pomóc, gdyż nie zamierza obserwować, jak kolejny po Scarlet Witch i Sentrym jego przyjaciel popada w obłęd, na razie jednak mają ważniejsze rzeczy do roboty. Jak się okazuje, atak Simona zniszczył maszynę czasu Noh-Varra, Iron Man postanawia więc ją odbudować w innym miejscu – im szybciej, tym lepiej. Nagle jednak jego zbroja wykrywa nietypową energię, a po chwili przed Avengers stają zdziwieni Apocalypse i jego Jeźdźcy!

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #2 Avengers vol. 4 #2 Avengers vol. 4 #2 Avengers vol. 4 #2 Avengers vol. 4 #2 Avengers vol. 4 #2 Avengers vol. 4 #2 Avengers vol. 4 #2 Avengers vol. 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.