Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #607

Captain America #607

Postacie
Zapowiedź

Zemo kontynuuje swój plan zniszczenia Kapitana Ameryki.

Streszczenie

James przywozi Falcona do szpitala. Na szczęście przed przyjazdem policji udało mu się założyć kostium. Teraz krzyczy na lekarzy i każe im się śpieszyć. Uświadamia im, że leczyć będą członka Avengers. Kiedy pacjent wjeżdża na salę operacyjną, Bucky ma do siebie pretensje, że to powinien być on. To był jego motor i bomba była przeznaczona dla niego. Wyładowuje swoją złość, niszcząc ścianę. Na zewnątrz Zemo udziela ostatnich instrukcji swojemu człowiekowi. Kiedy ten wysiada z samochodu, baron dzwoni na policję, wzywając ją do szpitala. Iron-Hand Hauptmann wkracza z impetem do placówki i robiąc dużo zamieszania szuka Captaina. Cap nie każe długo na siebie czekać. Po kilku ciosach przypomina sobie, kim jest jego przeciwnik. Bohater czuje się jednak trochę ospały i stary nazista ma okazję rzucić się na przeciwka. Obaj wpadają do sali. Tam Bucky zasłania się tarczą przed ciosami i wyrzuca przeciwnika przez okno na ulicę. Na zewnątrz walka trwa dalej. James czuje, że jest słabszy niż zwykle, ale i tak radzi sobie ze złoczyńcą. Kiedy go powala, do akcji wkraczają żołnierze w mundurach SS. Na ich widok Barnes dostaje szału. Bez litości okłada przeciwników. Na miejsce przybywa Steve, który powstrzymuje przyjaciela. Okazuje się, że to wcale nie są nazistowscy żołnierze, tylko policjanci. Bucky miał tylko halucynacje.

W Avengers Tower Barnes poddawany jest testom medycznym, aby wyjaśnić ostatnie zajścia. Jane Foster odkrywa, że w jego organizmie znajduje się nanotechnologiczny wirus. Udaje jej się go zlokalizować i zneutralizować. Ma zamiar pokazać go Starkowi, aby mogli ustalić, skąd się on wziął.

Później Steve i James ćwiczą razem na siłowni. Cap zastanawia się, czy za atakiem nie stoi Skull, ale Rogers nie widzi w tym jego ręki. Barnes zastanawia się, kto jeszcze możne znać jego tożsamość. Black Widow dołącza do nich i rozwiązuje tę zagadkę. Jej kochanek nie jest zbyt ostrożnym bohaterem i często zdejmuje swoją maskę. Nawet jeśli robi to tylko w otoczeniu policjantów. Przez to wielu jego wrogów mogło poznać jego tożsamość. Dyskusję przerywa Hawkeye, który chce im pokazać coś w telewizji. W wiadomościach pokazują nagranie z walki Capa z policjantami. Dziennikarze zastanawiają się, co wiadomo o bohaterze i czy można mu ufać. James wpada w złość i chce wszystkim udowodnić, co potrafi. Powstrzymuje go Natasha, która uzmysławia mu, że właśnie tego chcą jego przeciwnicy. Muszą działać bardziej dyskretnie. Cap przyznaje jej rację. Przede wszystkim muszą się zastanowić, w jaki sposób wirus znalazł się w jego organizmie. Barnes przypomina sobie barmankę, która podawała mu drinki. Musiał długo na nie czekać, a dziewczyna tłumaczyła się, że to był jej pierwszy dzień w pracy. Postanawiają to sprawdzić. W cywilnych ciuchach wychodzą na ulicę. Przed wyjściem proszą Steve'a, aby odwiedził Sama w szpitalu. Podobno jego obrażenia nie są poważne i niedługo wróci do pełni sił.

James i Natasha wchodzą do baru. Barman nie chce współpracować, ale Cap wyjmuje swoją odznakę Avengera i zastrasza mężczyznę. Po chwili wychodzą z adresem kelnerki. Black Widow uświadamia kochankowi, że w ten sposób zdradził swoją podwójną tożsamość kolejnej osobie. Musi działać bardziej ostrożnie. Dzwoni do nich Steve z informacjami ze szpitala. Obrażenia ich przyjaciela nie są poważne i niedługo wróci do pełni sił. Wygląda na to, że bomba nie miała nikogo zabić. Wszystko było zaplanowane. James i Natasha dochodzą pod budynek, w którym ma mieszkać kelnerka. Kiedy dochodzą pod drzwi, te eksplodują. Bohaterowie leżą na ziemi, a z budynku wychodzi kobieta w zbroi przypominającej Beetle'a. Prosi o wyrozumiałość, ponieważ to jej pierwszy dzień w tej pracy.

Na obrzeżach Nowego Jorku Zemo odwiedza pewnego bogatego człowieka. Zgodnie ze zleceniem odnalazł dla barona pewne materiały. Nie było łatwo i sporo to kosztowało. Zadowolony Helmut obiecuje dodatkową premię. Bierze w swoje ręce materiały o projekcie Winter Soldier."Hunger Strikes" – Part 2

Postacie:
* Nomad
* Bernard Carroll

Bernard wchodzi na strych, cały czas mówiąc do swojej martwej córki. Wie, że historia znów się powtórzy. Dziewczynka będzie próbowała odejść, a on, aby ją powstrzymać, będzie musiał zrobić coś strasznego i potem znów będzie sam. Na górze z półki ściąga nóż.

W piwnicy Rikki siedzi pod ścianą. Znalazła już pięć szkieletów. Nic innego na razie nie może zrobić. Nie ma żadnych okien i nie znalazła niczego, czym mogłaby rozwalić drzwi. Bernard podchodzi do drzwi i próbuje przekonać córkę, aby została. Rikki stara się przemówić mu do rozsądku przypominając, że nie jest jego córką, ale ten nie słucha. Mężczyzna zaczyna się denerwować i po chwili otwiera drzwi z nożem w ręku. Bohaterka chowa się pod schodami i czeka, aż morderca zacznie jej szukać. Kiedy tak się dzieje, dziewczyna wchodzi do kuchni. Tam zaczyna wołać chorego człowieka. Przekonuje go, iż nie ma zamiaru uciekać. Czeka na niego na górze. Kiedy ten podchodzi, bohaterka szybkimi ciosami obezwładnia przeciwnika. Po jakimś czasie z dachu Nomad przypatruje się pracy policji. Znaleziono dziewięć ciał, z czego udało się zidentyfikować trzy.

W szkole dziewczyny ciągle śmieją się z ubrań bohaterki. Na jej miejscu ukradłyby jakieś ciuchy. Lepiej umrzeć niż pokazać się tak ludziom.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #607 Captain America #607

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.