Avalon » Serie komiksowe » Avengers: Prime » Avengers: Prime #1

Avengers: Prime #1

Postacie
Zapowiedź

Przez wiele lat byli przyjaciółmi i braćmi, lecz niedawne wydarzenia zamieniły ich we wrogów. W obliczu Oblężenia Asgardu Thor, Iron Man i Steve Rogers ponownie zmuszeni byli stanąć po tej samej stronie, ale nie od razu mogli sobie zaufać. Teraz będą musieli, gdyż przyjdzie im się zmierzyć z czymś, czemu tylko ta wielka trójka może stawić czoła.

Streszczenie

Nieopodal Braxton w Oklahomie. Steve Rogers, Iron Man i Thor stoją u stóp ruin Asgardu. Tony zapewnia przyjaciela, że wszystko można odbudować – tak, jak on wielokrotnie odbudowywał swą zbroję. Dodaje, że jej następna wersja na wszystkich zrobi wrażenie, Steve odpiera jednak, że nie zdecydował jeszcze, czy pozwoli mu ją zachować. Gdy Stark protestuje, stwierdzając, że nie może zabronić mu posiadania jego własności, Rogers oskarża go o to, że to on był pośrednio odpowiedzialny za dojście Normana Osborna do władzy. Widząc kłótnię przyjaciół, Thor stwierdza, że być może powinni opuścić to miejsce, Steve przeprasza więc i zapewnia, że pragną mu pomóc. Odinson odpiera, że istnieje pewna ważna kwestia.

Wkrótce później prowadzi Steve'a i Tony'ego do Obserwatorium Heimdalla, stanowiącego przejście między Dziewięcioma Światami. Wyjaśnia, że było ono pierwszym celem zaatakowanym przez Osborna podczas oblężenia Asgardu, dodaje też, że ze względu na swoje obrażenia Heimdall nie jest w stanie sprawować pieczy nad uszkodzonym portalem. Gdy jednak trójka Mścicieli zastanawia się, jak zaradzić temu problemowi, nieopatrznie poruszona kupka gruzu doprowadza do zdestabilizowania struktury. Po chwili wszyscy trzej zostają porwani przez międzywymiarowy wir.

Jakiś czas później. Iron Man budzi się, stwierdzając, że jego zbroja pozbawiona jest zasilania. Udaje mu się zdjąć maskę i odnaleźć podręczny zestaw narzędzi, gdy jednak zaczyna grzebać w systemach, zostaje otoczony.

Gdy zapada zmrok, Steve Rogers budzi się w lesie. Szybko odkrywa, że nie jest na Ziemi, a to ze względu na widoczne na niebie dwa księżyce. Błądząc po gaju w końcu trafia na osadę, gdzie, w karczmie, odnajduje mieszkańców – mroczne elfy. Przeprasza za najście i wyjaśnia, że próbuje znaleźć drogę do domu, dodając, że jest przyjacielem Thora. Słysząc imię Odinsona, elfy rzucają się na niego, Steve'owi udaje się jednak ich wszystkich powalić, po czym zabiera od powalonych przeciwników kolczugę, miecze, kołczan ze strzałami i, oczywiście, tarczę.

Thor budzi się na zamkowym placu, z miejsca rozpoznając Vanaheim. Gdy jednak wzywa mieszkańców, zostaje zaatakowany strumieniem energii. Gdy każe swemu niewidzialnemu przeciwnikowi ujawnić się, kolejne promienie powalają go, a Enchantress przypomina, że dawno już obiecała, że się na nim zemści. Ominął ją widok upadku Odina, Lokiego i Asgardu, teraz jednak zamierza patrzeć, jak ginie też ostatni z Odinsonów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers: Prime #1 Avengers: Prime #1 Avengers: Prime #1 Avengers: Prime #1 Avengers: Prime #1 Avengers: Prime #1 Avengers: Prime #1 Avengers: Prime #1 Avengers: Prime #1 Avengers: Prime #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.