Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 2 » Deadpool vol. 2 #25

Deadpool vol. 2 #25

Deadpool vol. 2 #25

"Tricky" - part 3: "Conclusion"

Postacie
Zapowiedź

Zaraz... Skoro Deadpool chce być bohaterem, to czemu razem z Grizzlym obrabia kasyna?

Cytat

Deadpool: "I... have a job!?... NOOOOOOOOOO!"

Streszczenie

Weasel opowiada Blind Al przez telefon, o tym jak oszukał go Deadpool (patrz poprz. nr - przyp. Jim). Kobieta radzi mu, by uciekał, lecz ten twierdzi, że jest bohaterem i stawi czoła Wade'owi. Po chwili słyszy wybuch.


Deadpool w swej zbroi wraz z Grizzlim z hukiem wkracza do kasyna. Pod osłoną dymu niedźwiedź udaje się do skarbca, a Wade zaczyna walkę z Weaselem, który pojawił się przed chwilą. Po zaciętej i destruktywnej w działaniu potyczce, Wilson dosłownie traci głowę dostając strumieniem lasera. Tymczasem Grizzly zostaje zamknięty w skarbcu. Szefowie kasyna są zadowoleni z postawy Wildcarda, myśląc, że to Deadpool jest w środku robota.


Parę godzin później. Weasel dzwoni do Blind Al już ze swej kryjówki i stwierdza, iż chce kontynuować ochranianie kasyn, będąc po prostu cały czas w zbroi Wildcarda. Kobieta radzi mu, by powiedział prawdę, w którą mu na pewno uwierzą, gdyż znaleźli pewnie ciało Deadpoola bez głowy. Ci jednak właśnie dzownią z wiadomością, iż ciało zniknęło. Wade już jest u swego byłego partnera. Okazuje się, że tuż przed wystrzałem lasera korzystając z zasłony dymnej wymknął się z robota. Grizzly również został przez niego wrobiony. Weasel obawia się, że Deadpool go zabije, lecz ten wcale nie ma takich planów. Mówi, iż musi po prostu zniknąć na jakiś czas, gdy sam będzie kontynuował działania jako Wildcard.


Później, Wade pojawia się w biurze szefów kasyna. Twierdzi, że zajął się Weaselem i gdy chce odejść, szefowie przypominają mu, że teraz pracuje dla nich, i chcą, by codziennie składał im raport. Gdy bohater uzmysławia sobie, że to jakby normalna praca, jest tym faktem załamany.

 


 

 

Bonus Story: "Wade Until Dark"

 

Scenariusz: Duane Swierczynski

Rysunki: Philip Bond


Postacie:

* Deadpool, włamywacze


Deadpool obserwuje włamywaczy, którzy w jakimś biurze chcą okraść sejf z sekretnych informacji, które się tam znajdują. Jeden z nich z zaskoczenia atakuje go palnikiem i wypala mu oczy. Wade oczywiście je zregeneruje, ale to zajmie trochę czasu. Najpierw dostaje jeszcze serię z pistoletu i wypada przez okno budynku, który okazuje się być Burj Khalifa, czyli najwyższym budynkiem na świecie. W odpowiednim momencie wystrzeliwuje jednak linę z hakiem i wraca do środka. Z racji, że jest obecnie niewidomy, Wade wmawia sobie specjalną wizję, która nie jest zbyt trafna. Zachodzi jednego z włamywaczy, lecz kompletnie w niego nie trafia i znów dostaje strzał w brzuch. Po omacku znajduje taśmę, którą obwija ranę i wymyka się przeciwnikom przez okno na gumowym wężu. Ponownie wraca do budynku i odnajduje i rozwala skrzynkę odpowiedzialną za światło w budynku. Wade myśli, że wyrównał szansę gasząc wszystkie światła, lecz włamywacze są wyposażeni w noktowizory. Kiedy bohater zostaje przez nich otoczony, wyjmuje dwie flary, które ich boleśnie oślepiają. Wykańcza ich paroma strzałami z pistoletu i opuszcza Burj Khalifa, który płonie, ale tylko w jego specjalnej pool-o-wizji.


 

Autor: Jim J

Galeria numeru

Deadpool vol. 2 #25 Deadpool vol. 2 #25 Deadpool vol. 2 #25 Deadpool vol. 2 #25 Deadpool vol. 2 #25 Deadpool vol. 2 #25 Deadpool vol. 2 #25 Deadpool vol. 2 #25 Deadpool vol. 2 #25

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.