Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #15

New Mutants vol. 3 #15

New Mutants vol. 3 #15

"Fall Of The New Mutants" - part 1

Postacie
Zapowiedź

New Mutants nadal liżą rany po Second Coming, gdy trafiają na tajną komórkę wojskową poszukującą Illyany.

Cytat

Ulysses po tym jak odbiera Pixie Souldagger: "You're right. It's not the Soul Sword. But it will do." 

Streszczenie

W jednej z ukrytych, podziemnych baz odbywa się spotkanie grupy wojskowych. Szybko dochodzi jednak do kłótni kiedy okazuje się, że zebrani mają różne priorytety. Generał Ulysses i doktor Noc, którzy właśnie wrócili z Limbo są zdania, że to Illyana Rasputin powinna być głównym celem, co stawia ich w przeciwieństwie do przełożonych. Wszystko szybko dobiega końca kiedy przeszczepiona ręka doktora zaczyna reagować na złość wśród zgromadzonych i dopiero przebicie jej nożem przez Ulyssesa zdaje się ją uspokoić.

Tymczasem na terenie Utopii nadal trwa naprawa zniszczeń. W międzyczasie dochodzi do spotkania Cyclopsa i Cannonballa, który kwestionuje swoje umiejętności do przewodzenia grupy. Scott nie chce tego słuchać i każe New Mutants udać się na zasłużone wakacje.

Karma przebywająca w centrum medycznym nadal nie może przyzwyczaić się do protezy nogi. Zdecydowanie cieszy się jednak z możliwości odpoczęcia od Helliona.

O wakacjach dowiaduje się również Cypher, który aktualnie obserwuje Warlocka starającego się odpokutować za zasymilowanie ludzkiej istoty, do czego doszło podczas misji odbywającej się w trakcie inwazji na Utopię.

W innej części wyspy dochodzi do spotkania Pixie z Illyaną. Megan wyraźnie nie kryje swojej złości i zamiast wesprzeć Magik postanawia urządzić sobie prywatne wakacje.

Ulysses nie traci czasu i mobilizuje swój oddział. Jego celem jest zlikwidowanie siostry Colossusa kiedy tylko ta opuści Utopię.

New Mutants udają się na teren Texasu, gdzie na polecenie Cyclopsa, mają zadbać o morale grupy. Nie są jednak świadomi, że grupa zbuntowanych żołnierzy właśnie zaczęła działać. Jedynie Magik wyczuła zagrożenie, instynktownie dobywając swojego miecza. Ten okazuje się jednak nie być potrzebny, celem oddziału nie jest wypoczywający zespół, a Pixie, która błyskawicznie zostaje schwytana.

Autor: Pete

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #15 New Mutants vol. 3 #15 New Mutants vol. 3 #15 New Mutants vol. 3 #15 New Mutants vol. 3 #15 New Mutants vol. 3 #15 New Mutants vol. 3 #15 New Mutants vol. 3 #15 New Mutants vol. 3 #15 New Mutants vol. 3 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.