Avalon » Serie komiksowe » Daredevil » Daredevil #508

Daredevil #508

Daredevil #508

"Shadowland" – Part One

Postacie
Zapowiedź

Tie-in do Shadowland. Matt Murdock jako Daredevil od dawna był sędzią i ławą przysięgłych dla przestępców. Lecz czy obecnie został również ich katem? Shadowland zawładnęło Daredevilem, jednak jego przyjaciele nie zamierzają stać i patrzeć, jak zbacza z właściwej ścieżki. Kluczowe postacie dołączają do walki, gdy Hell's Kitchen powstaje, by przypomnieć o sobie.

Cytat

Dakota: "So It's like that, huh? Listen, Lady, you may have everyone else around here running scared -- but Norman Osborn's history now, and nobody gave you a licence to terrorize the city in this place!"

Angela:"Terrorize? The people of Hell's Kitchen are safe. For the first time in years, they can walk the streets without fear."

Dakota: "Oh Yeah? Then tell me, Tiger-- Where are they?"

Streszczenie

Biuro prawnicze Nelson & Blake, Hell's Kitchen, Nowy Jork. Foggy, Dakota i Becky oglądają wideo, na którym Daredevil zabija Bullseye'a. Nagranie dostała Dakota od znajomego. Póki co, nie zostało jeszcze wyemitowane w telewizji. Nelson uważa, że to sprawka Kingpina. To on musiał nasłać Bullseye'a. Dakota przypomina, że Matt od miesięcy jest w podziemiu i nie wiadomo, co The Hand z nim zrobiła. A teraz dodatkowo uważa się on za sędziego, ławę przysięgłych oraz kata w Hell's Kitchen. Foggy zamierza z nim porozmawiać, teraz przynajmniej wiedzą, gdzie jest, odkąd wybudował Shadowland.

Shadowland, Hell's Kitchen. Daredevil jest na patrolu. White Tiger jest tym faktem zdziwiona, biorąc pod uwagę to, co się stało. Informuje, że teren wokół Shadowland został zabezpieczony i otoczony strefą bezpieczeństwa. Wspomina również o Black Tarantuli, który od czasu nominacji na Daimyo Ameryki Południowej stał się bardziej niedostępny. Według niej Carlos powinien udać się tam, a nie pozostawać w Nowym Jorku. Śmiałek tłumaczy jej, że potrzebuje go do czasu, aż ustabilizuje się ich pozycja jako obrońców Nowego Jorku. Angela pyta o jego stan. Matt odpowiada, że nie ma o czym dyskutować, co przywołuje uśmiech na jej twarzy.

"Belle nie chce, bym wychodził z domu bez pistoletu i odznaki. W zasadzie to nie chce, bym w ogóle wychodził. Lecz ja nie mogę tak po prostu siedzieć. Zostawiam te rzeczy, bowiem w oczach The Hand będę wyglądał jak policjant. A tak jestem zwykłym mężczyzną w średnim wieku, w obdartym płaszczu. To nie odznaka sprawia, że jesteś policjantem. Z tym trzeba się urodzić. To ma się w kościach. We krwi, której ostatnio było tutaj dużo.

Zostaliśmy przeniesieni na kolejny posterunek. Hell's Kitchen należy teraz do The Hand. Może ludzie tacy jak Daredevil mogą przejmować miasta, walczyć o władzę, ale jest jedna rzecz, którą ja potrafię, a oni nie. Umiem wyczuć nastrój na ulicach zwykłych ludzi, takich jak ja. Jedyne, co da się wyczuć obecnie, to strach."


Detektyw Kurtz, zapytany o nastrój w Hell's Kitchen odpowiada, że jest on ponury.

Grupa chłopaków próbuje obrabować starszego mężczyznę. Na miejscu pojawia się Daredevil z kilkoma członkami The Hand. Szybko obezwładniają przestępców i zostawiają ich zwisających z lampy wraz ze znakiem ręki na twarzach i tabliczką mówiącą, że byli złodziejami.

Ósma Aleja. Nelson i North chcą dotrzeć do Matta. Foggy zauważa, jak cicho jest dookoła i stwierdza, że to, co robi jego przyjaciel, działa. Dakota uzmysławia mu, że ludzie po prostu się wyprowadzili z tej dzielnicy. Natrafiają na blokadę, która uniemożliwia im dalszą podróż. Foggy uważa, że powinni zawrócić. Podobnie uważa White Tiger, która właśnie zjawia się w otoczeniu ninja. Oznajmia, że Lord Daredevil nie chce się z nimi widzieć. Zaleca im oddalenie się póki jeszcze żyją. Dakota nie daje za wygraną i przypomina, że czasy Osborna się skończyły i nie ma prawa terroryzować miasta. Angela twierdzi, że mieszkańcy Hell's Kitchen po raz pierwszy od dawna mogą swobodnie spacerować ulicami. Pani detektyw pyta, gdzie oni w takim razie są. Foggy chce, by Del Toro przekazała Mattowi wiadomość, że to Kingpin, a nie Norman Osborn odpowiada za wszystko. Ta nie widzi powodu, by to zrobić.

Shadowland. Daredevil zaczyna odczuwać ból głowy. Krzyczy, by coś wyszło z jego głowy. Choć nie chce tego, coś przejmuje nad nim kontrolę. Gdy zdejmuje maskę, jego spojrzenie i wyraz twarzy są już zupełnie inne.

Dakota wierzy, że Matt wróci do nich i wszystko się ułoży, tak jak za każdym razem. Jest sfrustrowana wiedząc, że jest on tak blisko, a zarazem tak daleko. Oboje nie zdają sobie sprawy, że są obserwowani. Po chwili w oponę samochodu uderza strzała, przebijając ją, a oni koziołkują i dachują. Dakota wyciąga nieprzytomnego Foggy'ego z auta. Orientuje się, że to nie koniec kłopotów, bowiem w ich stronę zbliża się grupka członków The Hand.

Mur czystości [ang. The Wall of the Chaste]. Mistrz Izo uważa, że Murdock jest kontrolowany, dlatego też wezwał na pomoc swojego gościa. Według niego coś dzieje się w ukryciu. Gość odpowiada, iż Matt stara się zmienić The Hand w organizację walczącą w imię sprawiedliwości, czego można się było po nim spodziewać. Izo zastanawia się, czy aby na pewno to prawda? Czy może jej miłość do Matta powoduje, że jest równie ślepa, jak on? Gościem okazuje się być Elektra.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

Daredevil #508 Daredevil #508 Daredevil #508 Daredevil #508 Daredevil #508 Daredevil #508 Daredevil #508 Daredevil #508 Daredevil #508

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.