Avalon » Serie komiksowe » World War Hulks: Wolverine vs. Captain America » World War Hulks: Wolverine vs. Captain America #1

World War Hulks: Wolverine vs. Captain America #1

Postacie
Zapowiedź

Widzieliśmy już, co mieszanka promieniowania gamma i kosmicznego może zrobić z superbohaterami, ale jak zareagują na nią zimnokrwiści skrytobójcy? Czas aby w ramach World War Hulks nowy Captain America oraz Wolverine skrzyżowali swe pięści. Który z nich zwycięży w tej miażdżącej walce bez żadnych zahamowań? Co wygra, żołnierskie wyszkolenie weterana II Wojny Światowej, czy pazury i zwierzęcy instynkt? Odpowiedź znajdziecie właśnie tu!

Cytat

Bucky: "AMERICA SMASH!"

Streszczenie

Waszyngton, niedaleko Kapitolu. Zhulkowaceni Wolverine oraz Bucky wypadli z Hellcarriera i pech chciał, że trafili wprost na siebie. Obydwaj nabuzowani testosteronem i gamma energią od razu zabrali się do rękoczynów. Walka jest wyjątkowo brutalna, jak to na dwóch byłych zabójców przystało. Nikt nie baczy na postronnych czy straty materialne. Nowy Cap zdaje się, że kompletnie postradał rozum na skutek zmutowania. Za to Wolverine dzięki swojemu czynnikowi samogojącemu zachował resztki świadomości, lecz nie chce się powstrzymać. Pamięta, jak dekady temu zetknął się z Winter Soldierem i skończyło się to dla niego wyjątkowo boleśnie. Nigdy nie chciał robić z tego wyrzutów Bucky'emu, ale teraz ma przynajmniej pretekst i okazję, żeby odpłacić mu z nawiązką. Musi tylko uważać, żeby kompletnie nie zatracić się w tym bitewnym szaleństwie.

Wiele lat temu w Chicago, Logan wraz z przyjacielem był zamieszany w jakieś ponure sprawy związkowe, ocierające się o mafię. Pech chciał, że dali się oni złapać pewnej psychopatycznej kobiecie. Ona również była w to wszystko zamieszana, a co gorsza, był z niej niezgorszy ekspert od torturowania. Wolverine chyba nigdy w życiu się tak nie wycierpiał, jak wtedy. I jak się okazało, wspólnikiem kobiety był nie kto inny jak Winter Soldier, wówczas pod radziecką kontrolą. Stąd tyle skrywanych, nieprzyjaznych uczuć Logana do Bucky'ego.


Part 1 of 2

Postacie:
* Hulk Machine, Photon
* Ms. Hulk Marvel, No-Thing, Inhuman Torch

Waszyngton, niedaleko Kapitolu. Zhulkowaceni superbohaterowie po wypadnięciu z Hellcarriera rozsypali się po stolicy. A ponieważ promieniowanie gamma wpływa nie tylko na cechy fizyczne, ale także przyćmiewa umysł i postrzeganie świata, to tłuką się oni między sobą bez opamiętania i najmniejszego pretekstu. I tak oto Photon, przeżywająca traumę jakoby znowu była członkiem groteskowych Nextwave, oraz War Machine rzucili się sobie do gardeł. A po chwili w ich bitwę wmieszali się też Ms. Marvel i Thing. W końcu Photon dała upust swoim emocjom oraz mocy, powodując potężną eksplozję elektromagnetyczną. W centrum Waszyngtonu powstał spory krater, a na zgliszczach ostali się na nogach wyłącznie Thing i Human Torch. Ci dwaj zmutowani towarzysze z Fantastic Four nieraz czynili sobie w przeszłości różne psikusy i uszczypliwości, więc nawet nie trzeba było ich do niczego namawiać. Od razu wzięli się za łby.
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

World War Hulks: Wolverine vs. Captain America #1 World War Hulks: Wolverine vs. Captain America #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.