Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #12

Ultimate Comics Spider-Man #12

Ultimate Comics Spider-Man #12

"Tainted Love" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Ten chłopak na okładce to nie Peter Parker, lecz jego największy koszmar, który podszywając się pod niego robi niezły bałagan.

Streszczenie

Chameleon, podszywający się pod Petera Parkera, i Mary Jane Watson wracają z redakcji Daily Bugle do domu. Oszust zastanawia się, kim dla jego ofiary jest towarzysząca mu dziewczyna, i całuje ją. Ona przez chwilę oddaje pocałunek, ale wreszcie przerywa, nie rozumiejąc, o co chodzi "Peterowi". Kiedy widzi, że on się nie przejmuje tym, co przed chwilą zrobił, każe taksówkarzowi się zatrzymać, po czym wysiada. Chameleon przeszukuje portfel Parkera, znajduje jego adres i każe się zawieźć do Queens. Póżniej "Peter" zabija kierowcę, pozostawia go w samochodzie i idzie do domu Parkera. Tam spotyka Bobby'ego, Johnny'ego i May i próbuje ustalić, kim oni są dla Parkera. Kiedy kobieta wspomina o jego pokoju na poddaszu, Chameleon udaje się tam, aby dowiedzieć się czegoś więcej o osobie, pod którą się podszywa, ale nie znajduje nic ciekawego. Wtedy dzwoni do swojego wspólnika, który pyta się go, dlaczego zmarnował wiele miesięcy przygotowań i zajął się Parkerem. "Peter" mówi, że chłopak jest kimś istotnym, nawet bardziej niż Jameson, i proponuje, aby skonfrontować ich ze sobą, to może powiedzą coś interesującego. Wspólnik mówi, że teraz na to za późno, bo będą nieprzytomni przez parę dni. Nagle Chameleon słyszy, jak ktoś wchodzi po schodach i kończy rozmowę. W pokoju pojawia się Gwen, która pyta się "Petera", jak mu minął dzień, a on zastanawia się, kim jest ta dziewczyna, która mieszka z Parkerem, ale najwyraźniej jest z nim związana, ponieważ go całuje. Chameleon mówi, że Mary Jane to samo próbowała z nim wcześniej zrobić, ale ją odrzucił. Dziewczyna wścieka się, mówiąc, że próbowała się z nią przyjaźnić, ale nie oczekiwała, że tak zostanie przez nią zdradzona, i zagniewana wychodzi.

Następnego dnia. "Peter", Johnny, Bobby i Gwen idą do szkoły. Na korytarzu w Midtown High Mary Jane widzi Chameleona, ale nie chcąc z nim rozmawiać, ucieka. "Parker" tymczasem wpada na Flasha, który docina mu, więc w odpowiedzi rzuca go o szafki i ostrzega, że następnym razem go zabije, po czym odchodzi zadowolony z siebie myśląc, że w ten sposób ulepszył życie Petera. Następnie znajduje Mary Jane, która domaga się przeprosin, ale Chameleon uważa, że nie zrobił nic złego, i pyta się dziewczyny, co ona o nim myśli, licząc na to, że przypadkiem zdradzi tajemnicę Parkera. Watson mówi, że do wczoraj uważała go za kogoś idealnego, ale teraz sama nie wie. Kiedy "Peter" pyta się jej, dlaczego ona go lubi, Mary Jane całuje go, ale tym razem Gwen, Johnny i Bobby widzą całe zdarzenie. Stacy ucieka, a pozostali mówią "Parkerowi", że powinien iść z nią porozmawiać.

Dom Parkerów. Chameleon spotyka May, która krzyczy na niego wiedząc, co zrobił, ponieważ znalazła Gwen pakującą swoje rzeczy. Kobieta mówi, że kiedy kazała im na jakiś przestać zakładać kostiumy, nie chciała, żeby zaczęli sobie wyrządzać przykrości. Słysząc to, "Peter" biegnie na strych, zauważa zamkniętą skrzynię, wyłamuje zamek i w środku znajduje kostium Spider-Mana i wyrzutnie sieci. Chameleon dzwoni do swojego wspólnika i mówi mu, że nie pomylił się, kiedy uznał Parkera za kogoś wyjątkowego.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #12 Ultimate Comics Spider-Man #12 Ultimate Comics Spider-Man #12 Ultimate Comics Spider-Man #12 Ultimate Comics Spider-Man #12 Ultimate Comics Spider-Man #12 Ultimate Comics Spider-Man #12 Ultimate Comics Spider-Man #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.