Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 5 » Captain America vol. 5 #4

Captain America vol. 5 #4

Captain America vol. 5 #4

Out of Time part 4

Postacie
Cytat

Captain America: "They were Captain America."

Streszczenie

Przez ulicę Nowego Yorku, w lśniącej limuzynie mknie gen. Lukin wraz ze swoim współpracownikiem, Leonem. Generał rozmawia z kimś przez telefon i pyta ów osobę, czy na pewno wykonał swoją misję. Potem, każe mu kontynuować zgodnie z planem i zapowiada, że zadzwoni do Mr. Cross'a jak tylko skończy spotkanie. Leon dziwi się Lukinowi, że teraz gdy stawka jest tak wysoka, on coraz bardziej komplikuje sprawę, wykorzystując najemnika od Karpova i kradnąc Cosmic Cube. Generał uważa, że Leon przesadza i wszystko idzie zgodnie z jego planem. Choć w kostce pozostało tylko parę kropel mocy, to wystarczy to do spełnienia jego zamiarów.

W swoim mieszkaniu na Brooklynie, Steve Rogers zawzięcie trenuje uderzenia na worku treningowym. Przerywa mu sygnał jego komunikatora S.H.I.E.L.D. To Nick Fury z nowymi wiadomościami. Wydarzyło się coś co może mieć związek z samą osobą Captaina jak i ze śmiercią Skulla. Steve widzi obrazy z tego zdarzenia na ekranie komunikatora i od razu dzwoni do Tony'ego Starka w prośbie o jak najszybszy odrzutowiec.

Na pokładzie kwatery głównej S.H.I.E.L.D., Fury spotyka się z Agent Thirteen w pokoju odpraw. Informuje ją, że jest jakiś postęp w sprawie śmierci Red Skulla, lecz chciałby, aby na razie Steve nic o tym nie wiedział. Jak się okazuje, znaleziono snajperkę, z której zabito Skulla. Co ciekawe, odciski palców na niej należą do Jacka Monroe, byłego partnera Captaina, znanego też jako Nomad. Jack nie miał łatwego życia, co odbiło się na jego psychice i od paru lat nie dawał znaków życia, więc istnieje możliwość, że mógł być mordercą. Odbył też krótką służbę w S.H.I.E.L.D. i ma wszczepiony podskórny nadajnik, dlatego łatwo będzie go zlokalizować. Właśnie tym ma zająć się Sharon.

Narodowy cmentarz Arlington, stan Virginia. Captain America w zamyśleniu stoi przed dwoma mocno zdewastowanymi grobami- Williama Naslunda i Jeffery'ego Mace. Podchodzi do niego młody, czarnoskóry porucznik Keller. Porucznik wie, że leżące tu osoby były bohaterami wojennymi, lecz podejrzewa, że byli kimś więcej. Jak potwierdza Steve, obaj byli kiedyś Kapitanem Ameryką... William Naslund był Amerykaninem, lecz w czasie II wojny św.  walczył u boku Brytyjskich bohaterów. Captain i Invaders stoczyli nawet kiedyś z nimi bitwę, jednak wolałby o tym nie mówić. Co najważniejsze, Naslund walczył u boku aliantów nawet gdy jego drużyna rozpadła się i w zupełności zasłużył na szacunek. Jeff Mace natomiast, był wtedy znany jako Patriot. W czasie wojny działał na terenie USA zwalczając nazistowskich szpiegów i dysydentów. Był dobrym przyjacielem Bucky'ego, a raz uratował nawet Rogersowi życie. Kiedy Bucky i Captain zaginęli w akcji, ich miejsce zajął Will Naslund i chłopak imieniem Fred Davis. Uratowali oni życie Kennedy'emu podczas jego pierwszej kampanii do senatu, lecz William przypłacił to życiem. Wtedy Jeff Mace został kolejnym Kapitanem Ameryką. Dokończył to co rozpoczął Naslund i dzięki nim Kennedy żył na tyle długo by zostać prezydentem i zmienić kraj na lepsze… Steve w rozmowie z porucznikiem Kellerem ustala, że zniszczenie grobów to atak wymierzony w jego osobę. Obiecuje mu, że jeśli dowie się kto jest tego sprawcą, poinformuje go. Następnie wsiada na motor i odjeżdża.

Pędząc motocyklem, Rogers zastanawia się kto mógł dopuścić się tak podłego czynu jak profanacja grobów. Raczej nie był to jeden z ostatnich rozkazów Red Skulla, gdyż nagrobek Bucky'ego pozostał nietknięty. Nagle, widzi wspomnienie, w którym siedzi związany łańcuchem i patrzy jak Baron Zemo i jego żołnierz torturują Bucky'ego. W rzeczywistości jednak, ktoś zaczyna do niego strzelać. Zeskakuje z motoru i zasłania się tarczą przed gradem kul. To Crossbones, który za chwile już jest przy Captainie i wymierza mu cios. Bohater jednak zamiast walczyć, widzi dalszy ciąg wspomnienia, w którym Zemo pastwi się nad Buckiem, chcąc wyłupać mu oczy. Crossbones zadaje mu w tym czasie cios za ciosem, jednak ktoś jakby wsadzał bohaterowi ów obrazy z przeszłości do głowy. Cap widzi siebie rzucającego w obronie Bucky'ego, lecz szybko zostaje uspokojony uderzeniem kolbą w twarz. Tymczasem jego realny przeciwnik posyła mu serię kopniaków i Steve nie może już wygrać tej walki. Oskarża Crossbonesa, że to on zniszczył nagrobki, jednak ten szczerze odpowiada, że nic o tym nie wie, a jest tu gdyż chce się zemścić za Skulla i jakiś Rusek dał mu cynk, gdzie może go znaleźć. W końcu zostawia jednak pobitego Captaina wiedząc, że coś jest z nim nie tak.

Późną nocą w Filadelfii, Agentka Thirteen jest już blisko jej celu, czyli osoby Jacka Monroe. Lekko przestraszona wchodzi do podejrzanego domu, wyglądającego na opuszczony. Na piętrze otwiera drzwi i… wypadają na nią zwłoki Jacka. Nagle, ktoś pojawia się za jej plecami i jednym ciosem powala na ziemię.

Autor: Jim Jaspers

Galeria numeru

Captain America vol. 5 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.