Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #28

X-Force vol. 3 #28

X-Force vol. 3 #28

"Second Coming" - Chapter 13

Postacie
Zapowiedź

Rozpoczyna się ostateczna bitwa w teraźniejszości i przyszłości. Bastion przez cały czas był o krok przed X-Men, ale teraz poświęcenie jednego z mutantów może odmienić losy tej wojny.

Cytat

Cable: "You’ll feel it, Hope. Like nothing you’ve ever felt before."

Streszczenie

Thor, Iron Man oraz Fantastic Four próbują bezskutecznie przebić się przez kopułę. Na jej obrzeżu zebrało się mnóstwo ludzi modlących się o to, by mutanci zdołali ocalić ich uwięzionych bliskich.

 

Tymczasem w środku, część X-Men jest świadkiem wielkiego poświęcenia Cable’a. Uwalniając w sobie morderczego techno-wirusa, umożliwił on przejście X-Force przez portal do naszych czasów. Wszyscy są mocno poturbowani. Nathan, całkowicie już opanowany przez wirusa, uśmiecha się jeszcze do Hope, po czym dosłownie rozpada się na kawałeczki. Dla jego wychowanki ten widok to straszliwe przeżycie.

 

Wszystko to z dala obserwują Bastion oraz Creed i Lang, którzy twierdzą, że przerwanie połączenia z przyszłością to koniec i powinni uciekać. Robot nie dopuszcza jednak porażki i transformuje swych podwładnych na swoje podobieństwo. Natychmiast wyrusza zabić Hope.

 

Wiek XXXI. Hope pyta Cable’a skąd będzie wiedziała, że to już czas, by wracać. Nate odpowiada, że będzie to uczucie jak żadne inne, jak płomień, który się zapali i odtąd wszystko ulegnie zmianie. On poczuł tak, kiedy po raz pierwszy wziął ją w ramiona.

 

Teraźniejszość. Scott próbuje przeprosić Hope, lecz ta twierdzi, że to jego wina i go nienawidzi. Wtedy potężna moc przerywa Golden Gate Bridge i mutanci wpadają do wody. Hope udaje się wydostać na powierzchnię, lecz tam czeka już Bastion ze swymi robotami. Pojawia się reszta X-Men, lecz to Hope pierwsza atakuje zabójcę osoby, która była dla niej wszystkim. Osłania się zbroją, taką jaką ma Hisako, i atakuje promieniami optycznymi Cyclopsa. Zaskoczony Bastion nie pozostaje dłużny, lecz dziewczyna dobrze się broni zapożyczonymi mocami X-Men. W międzyczasie Colossus i X-23 pokonują podwładnych robota. Do walki Hope włącza się Scott oraz wściekły za śmierć Kurta Logan, który dźga go od tyłu. Wtedy dziewczyna czuje, że nadszedł czas, i dotykając podłoża uwalnia potężną moc, która niszczy doszczętnie Bastiona i kopułę. Obecni na zewnątrz Avengersi i Fantastic Four są pod wrażeniem, choć nie rozumieją, co właściwie się stało.

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #28 X-Force vol. 3 #28 X-Force vol. 3 #28 X-Force vol. 3 #28 X-Force vol. 3 #28 X-Force vol. 3 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.