Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #49

Wolverine: Origins #49

Wolverine: Origins #49

"What I Do" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Wolverine pozostawił swoją przeszłość za sobą, teraz jednak musi zmierzyć się z czymś jeszcze gorszym - przyszłością.

Streszczenie

Kolumbia Brytyjska, Kanada. Logan zastanawia się nad tym, jak życie jest tak naprawdę powtarzającym się cyklem i jak większość ludzi po prostu nie żyje na tyle długo, by to sobie uświadomić. On jednak przeżył swój cykl wystarczająco dużo razy i teraz postanawia ułożyć sobie nowe życie, które sam będzie kontrolował. Ścina drzewo i zaciąga je na pobliską polanę, gdzie buduje chatkę. Nagle wyczuwa towarzystwo – to Nick Fury, który zastanawia się, co mutant tu robi. Zgaduje też, że ma on gdzieś w pobliżu butelkę gorzałki.

Jakiś czas później, Wolverine i Fury popijają z butelki przy ognisku. Szpieg proponuje Loganowi pracę, ten jednak odmawia. Domyśla się, że Nick dobrze wiedział, że nie przyjmie propozycji, i pyta, czemu naprawdę tu jest. Fury odpiera więc, że po prostu pomyślał, iż przyjaciel nie będzie chciał być sam w dniu swoich urodzin.

Kilka godzin później. Logan budzi się przerażony. Niczego nie wyczuwa, wybiega więc ze swego namiotu, próbując odkryć, co się dzieje. Nagle zostaje przed niego rzucone ciało Fury'ego – jego zabójcą okazuje się Sabretooth. Wolverine stwierdza, że zabił Creeda i że to tylko warunkowanie Weapon X próbuje przejąć nad nim kontrolę, Victor rzuca się jednak na niego i rozszarpuje mu pierś.

Logan ponownie budzi się. Próbuje się uspokoić i zwalczyć programowanie pozostawione w jego umyśle przez naukowców z Weapon X. Nagle przez płótno jego namiotu przedziera się Sabretooth. Zaczyna on okładać mutanta, a w końcu podrzyna mu gardło. Po chwili jednak czyjś głos każe Wolverine'owi powstać – to mistrz Bando Saburo, który każe mu zakończyć budowę domu. W drzwiach staje jednak Creed z pochodnią, członek X-Men rzuca się więc na niego, nie zamierzając mu pozwolić na ponowne zniszczenie wszystkiego, co mu drogie. Brutalnie zabija odwiecznego przeciwnika odrąbując mu głowę, w tym momencie odkrywa jednak, że jest otoczony przez mieszkańców wioski Bando i że wśród nich znajduje się także jego żona, Itsu. Prosi ją o wybaczenie, ta jednak odpiera, że nie może mu przebaczyć, gdyż jest martwa. Wściekły, Logan słyszy głos Romulusa, który stwierdza, że mutant nigdy nie był człowiekiem i pora, żeby przestał się okłamywać. Wolverine pędzi za głosem w ciemności, gdzie trafia na Dakena. Ten ogłasza, że całe życie jego ojca jest jednym wielkim kłamstwem. Logan stwierdza zaś, że jego syn jest zbyt niebezpieczny, żeby tu być, po czym recytując swoje powiedzonko o byciu najlepszym w tym, co robi, przebija go swymi pazurami. Oślepiony złością i opętany przez majaki nie wie, że tak naprawdę zabija Nicka Fury'ego.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Origins #49 Wolverine: Origins #49 Wolverine: Origins #49 Wolverine: Origins #49 Wolverine: Origins #49 Wolverine: Origins #49 Wolverine: Origins #49 Wolverine: Origins #49 Wolverine: Origins #49

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.