Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #237

X-Men: Legacy #237

X-Men: Legacy #237

"Second Coming" - Chapter 12

Postacie
Zapowiedź

W świecie Days of Future Past X-Force próbuje zamknąć portal prowadzący do teraźniejszości. Teraźniejszości, w której mutanci padają pod naporem Nimrodów.

Cytat

Bastion: "They think thet've won. But the dome is still closed. The only thing that has changed is who will kill this filth."

Streszczenie

Gdy na Utopii w teraźniejszości Magneto stawia opór kilku Nimrodom na raz, w San Francisco przyszłości X-Force walczy z Master Moldem. Ani skrzydła Warrena, ani pazury X-23, ani materiały wybuchowe Domino nie są jednak w stanie wyrządzić mu większej szkody. Tak naprawdę jednak wystarczy, że odciągną jego uwagę od Cable'a i Cyphera, którzy zmierzają do głównego procesora drugiego Master Molda. Doug znajduje go zmierzając w miejsce, które wydaje się być najmniej ważne w całym kompleksie. Chłopak domyśla się, iż Master Mold próbuje właśnie od tej lokacji odwrócić ich uwagę. Gdy więc Cable osłania Cyphera, ten podłącza swoją świadomość do komputera i konfrontuje się z robotem. Master Mold próbuje zaasymilować jego umysł, na co Doug pozwala, by poznać język, jakim maszyna się posługuje.

Na moście Golden Gate X-Men stawiają opór Nimrodom. Storm niszczy roboty piorunami, jednak te szybko przystosowują się i kierują ładunek elektryczny z powrotem ku niej. Ororo zostaje uratowana przez Rogue i Hope, która używa broni z przyszłości dalszej niż ta, z której przybyły roboty, przez co nie są one w stanie jej zneutralizować. Cyclops nie jest jednak zadowolony, gdy słyszy, iż Hope jest na polu bitwy.

Magneto zdaje się słabnąć w walce z Nimrodami, jednak wykorzystuje swoją znajomość Asteroidy M, na której zbudowano Utopię, i przebija ich żelazem, którego w znacznej części użył do jej stworzenia.

W przyszłości. Master Mold zaczyna przejmować kontrolę nad Cypherem i wymazywać części jego umysłu. Doug poznał jednak jego język na tyle dobrze, by zacząć nim manipulować i odtworzyć te części, które komputer wykasował. Chłopak przejmuje kontrolę na oboma Master Moldami, ratuje Cable'a i X-Force, a w teraźniejszości powoduje wyłączenie wszystkich Nimrodów. Magneto zostaje odnaleziony żywy przez Cuckoos, choć nie jest w najlepszym stanie.

W przyszłości Wolverine odłącza Cyphera od maszyny i pomaga Cable'owi. Na zewnątrz okazuje się, iż X-23 próbowała przejść przez srebrną membranę, która poważnie uszkodziła jej ciało. Portal nadal nie przepuszcza niczego organicznego, a w dodatku zaczyna się zamykać. Domino i Archangel są niespokojni, a ten drugi chce schować się gdzieś i próbować przetrwać w przyszłości. Cable nic nie mówi, jedynie wpatrując się z determinacją w srebrną kulę.

Na Golden Gate Cyclops cieszy się, iż Hope nic się nie stało, choć ma za złe Rogue, że ją przyprowadziła. Hope wybucha na to mówiąc, iż Cyclops potraktował X-Force i Cable'a jak mięso armatnie i posłał ich na śmierć. W tym momencie jednak coś zaczyna się wyłaniać ze sfery. Okazuje się, iż jest to Cable, całkowicie opanowany przez swój technowirus.

Sytuacji z oddali przygląda się Bastion ze swoimi podwładnymi. Stwierdza, iż ich plany zostały zahamowane, jednak mutanci nadal są uwięzieni. Jedyna kwestia, która uległa zmianie to: kto ich zabije.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

X-Men: Legacy #237 X-Men: Legacy #237 X-Men: Legacy #237 X-Men: Legacy #237 X-Men: Legacy #237 X-Men: Legacy #237 X-Men: Legacy #237 X-Men: Legacy #237

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.