Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound » X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2

X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2

Postacie
Zapowiedź

Podczas, gdy na Ziemi Bastion realizuje swój plan, wysłana do Limbo drużyna Canonballa nadal poszukuje Magik. Ale zaginiona towarzyszka jest tylko jednym z problemów, bo piekielny wymiar zaczyna wpływać na jednego z nich...

Cytat

Trance: "I think I'm gonna barf. For real, Megan... I think... I think I'm starting to fade out or something. What happens if I barf in my astral form?"

Streszczenie

Limbo, pięć godzin temu. Magik pojawia się, wciągana przez ogromne macki. Dziewczyna jest przerażona.

Chwila obecna. Cannonball przypomina sobie rozmowę z Cyclopsem. Obaj wiedzą, że ta wyprawa, pomimo tego, co mówią innym, będzie niebezpieczna. Sam przeżywa swoją ostatnią misję, podczas której Karma straciła nogę [patrz: X-Men: Legacy #235]. Scott tłumaczy mu, że dzięki niemu straciła tylko kończynę. Natomiast Kurt zginął, ratując życie Hope [patrz: X-Force vol. 3 #26], wiedząc, na co się pisze. Zdają sobie sprawę, że to dopiero początek. Bastion na tym nie poprzestanie. Magik stanowi ich strategiczny atut, dlatego muszą sprowadzić ją z powrotem. Nawet narażając innych na niebezpieczeństwo, bowiem tego wymaga zadanie. Na nich spada odpowiedzialność, by wszyscy powrócili żywi.

Sam nakazuje wszystkim wycofanie się. Drużyna jest atakowana ze wszystkich stron. Trance zastanawia się, co dalej, bowiem nie widzi w pobliżu innych. Pixie uważa, iż powinni znaleźć Magik. To ona jest najważniejsza, zawsze była.

Grupa demonów zbliża się do jaskini, w której schował się Gambit. Ten dziwi się, że stworzenia zamierzają na niego polować. To przecież on jest myśliwym. Z groty wyłania się postać. Jednak nie jest to już Remy, tylko Śmierć. Oznajmia, że to miejsce toleruje tylko najsilniejszych, więc jest dla niego idealne. Nastał czas łowów.

Dazzler odpiera ataki demonów. Jednak pomimo wysiłków ich liczba nie maleje. Z pomocą przychodzi jej Northstar. Jean-Paul oznajmia, że jest pierwszą osobą, którą spotkał od kilku godzin. Alison jest zaskoczona, bowiem według niej przebywają w Limbo zaledwie kilkanaście minut. Nieprzyjaciel otacza ich. Nagle stworzenia robią przejście i padają na ziemię. Między nimi pojawia się Śmierć.

Megan wyczuwa Illyanę, a raczej swoją duszę. Zdaniem Hope powinny poszukać pozostałych. Niespodziewanie zjawia się S'ym, który atakuje Pixie. Demon cieszy się, że ją widzi. Jej kolejne wizyty coraz bardziej upodobniają ją do Magik. Dziewczyna nie zgadza się z tą opinią i próbuje ugodzić demona swoim sztyletem. W tym momencie ujawnia się N'astirh.

Jean-Paul ostrzega Alison, że Gambit nie jest sobą i muszą uciekać. Śmierć atakuje. Northstar robi uniki, lecz okazuje się, że celem była Dazzler. Zaskoczony takim obrotem sprawy daje się powalić kilkoma ciosami. Remy wie, że to miejsce stara się odebrać chłopakowi duszę. Nie zamierza do tego dopuścić, bowiem teraz należy on do niego. Obok Śmierci stoi przemieniona Alison.

Anole walczy z kilkoma potworami, nie mogąc uwierzyć, że dał się na to namówić. Jeden z przeciwników próbuje wrzucić go do jeziora lawy. Z opresji ratuje go Cannonball. Victor zastanawia się, gdzie są inni. Nie spotkał bowiem nikogo od kilku dni. Sam wyjaśnia, że to Limbo bawi się z nimi. Odnalazł jego, teraz zamierza odnaleźć resztę. Nagle zostają trafieni promieniem energii. Okazuje się, że to sprawka Remy'ego, który pojawia się wraz z przemienioną Dazzler i Northstarem.

Pixie rozpoznaje demona i zamierza go zaatakować. Ten oznajmia, że nie będzie to konieczne, bowiem zamierza jej pomóc. Jest w stanie zwrócić Megan jej skradziony fragment duszy. Ona ma tylko zdobyć dla niego Miecz Dusz. Trance stara się przemówić do rozumu przyjaciółce, ale ta nie słucha. Atakuje więc N'astirha, jednak jej forma astralna właśnie zanikła.

Utopia. Hope budzi się we własnym ciele. Zdenerwowana krzyczy, że muszą odnaleźć Cyclopsa i wrócić do Limbo. Mercury oznajmia, iż nie mogą tego zrobić, ponieważ w stronę wyspy zbliżają się Nimrody.

Demon przekonuje Pixie, że gdy odzyska miecz, ona odzyska swoją duszę i będzie na zawsze wolna od tego miejsca i jego ciemności. Wystarczy jedynie, że zabije Magik.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.