Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #14

New Mutants vol. 3 #14

New Mutants vol. 3 #14

"Second Coming" - Chapter 11

Postacie
Zapowiedź

X-Men przegrywają bitwę z Nimrodami. Zdesperowany Cyclops wysyła na front jednoosobową armię, tak jeśli chodzi o moce, jak i liczbę świadomości. A imię jego Legion.

Cytat

Boom Boom: "You're bleeding?"
Sunspot: "I'm strong but I'm not invuln—Honestly, how many times I have to say this?"

Streszczenie

Profesor Xavier prosi syna, by potowarzyszył mu na zewnątrz. David jest tym zaskoczony, ponieważ wydawało mu się, że nie miał opuszczać swojego pokoju. Charles wyjaśnia mu, że nigdy nie był więźniem. Wypowiada hasło i otwiera przejście do aresztu osobowości Hallera. Choć to niebezpieczne, potrzebna jest pomoc Legiona.

Utopia. Cyclops przemawia do sporej grupy mutantów. Przedstawia im obecną sytuację. Wspomina, że od dziecka walczył o dzień, w którym każdy będzie mógł wybrać, jak chce żyć. Nie jest to jednak jeszcze ten dzień. Dziś stają w obliczu zagłady, każdy z nich, i nie uciekną przed tym. Są żołnierzami, są X-Men. Walczą albo umierają.

Hope mówi Rogue, że nie powinna była płakać. Nie spodobałoby się to Nathanowi. Nigdy nie przejmował się tym, czy ona płacze, miał jednak jedną regułę: Najpierw zwyciężaj, potem płacz. Dziewczyna zaopatruje się w karabin i zamierza stanąć do walki, by nikt nie umierał, broniąc jej. Proponuje Annie przyłączenie się do niej, jeśli zamierza ją ochraniać.

Tunele, San Francisco. Sunspot i Husk są atakowani przez Nimroda. Meltdown rzuca w niego jedną ze swoich bomb, a Avalanche generuje sejsmiczną falę, co niszczy robota. Po chwili w tunelu pojawiają się kolejne wyrwy, oznajmiające pojawienie się kolejnych napastników.

Most Golden Gate. Namor, Colossus i Magma starają się odeprzeć atak Nimrodów. Cyclops informuje ich, że wsparcie jest w drodze, a oni muszą utrzymać swoją pozycje. Kilka robotów dopada Piotra i, choć wydaje się to niemożliwe, łamią mu one rękę.

Przyszłość. Grupa strażników strzegących wejścia do placówki zostaje szybko zastrzelona. X-Force wkraczają do środka. Cypher został z tyłu. Jego pozycję odkrywa jeden z mechów. Doug zaczyna się z nim porozumiewać i po chwili otrzymuje robota do swojej dyspozycji.

Nimrody otaczają Colossusa. Wykrywają pojawienie się nowego zagrożenia. Niespodziewanie na miejscu walki zjawia się Profesor wraz z Legionem. Wewnątrz umysłu Charles nakazuje synowi wypuszczenie kilku jego osobowości. Na szczęście wystarcza to do zatrzymania kolejnej fali robotów. Na moście pojawia się Cyclops wraz z resztą X-Men.

X-Force docierają do fabryki. Zastanawiają się, od którego robota zacząć. Po chwili Master Mold ożywa, co zaczyna niepokoić Logana.

Utopia. Scalphunter, Sack i Random zamierzają przyłączyć się do walki. Toad próbuje ich przekonać, iż najbezpieczniej będzie na wyspie. Rozmowę przerywa kolejny Nimrod, który swoim promieniem zabija Sacka.

W Centrum Medycznym słychać odgłosy pobliskiej walki. Beast zamierza opóźnić roboty. Rannym nakazuje ucieczkę. Magneto nie zgadza się z tą propozycją. Oznajmia Hankowi, by ten wracał do pacjentów. Samemu zajmie się ich wrogami.

Autor: Sc0agar4k

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #14 New Mutants vol. 3 #14 New Mutants vol. 3 #14 New Mutants vol. 3 #14 New Mutants vol. 3 #14 New Mutants vol. 3 #14 New Mutants vol. 3 #14 New Mutants vol. 3 #14 New Mutants vol. 3 #14 New Mutants vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.