Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #525

Uncanny X-Men #525

Uncanny X-Men #525

"Second Coming" - Chapter 10

Postacie
Zapowiedź

Praktycznie cała światowa populacja mutantów jest uwięziona w gigantycznym polu siłowym - razem z portalem do świata Days of Future Past, skąd atakuje ich armia Nimrodów. Cyclops wysyła Cable'a, Cyphera i X-Force do dystopijnej przyszłości, aby zniszczyli przejście.

Cytat

Nemesis: "Every man, woman and child inside that dome... Human and mutant alike... Everyone in the dome will be dead in another few hours. And mutantkind will be extinct."

Streszczenie

Utopia. Hope staje przed Cyclopsem i wypomina mu, że wysłał X-Force i Cable'a na misję samobójczą. Nie chce słuchać jego tłumaczeń i krzyczy, że go nienawidzi. W tej chwili jej oczy zaczynają się jarzyć czerwonym blaskiem, co nie uchodzi uwadze Scotta.

Poza barierą. W San Francisco ląduje Fantastyczna Czwórka, która zamierza pomóc Avengers w zbadaniu fenomenu. Do Richardsa podchodzi Doctor Nemesis i tłumaczy, że mutantów uwięził super-Sentinel z przyszłości i że w tej właśnie chwili X-Men mogą umierać. Captain America nie zamierza na to pozwolić i wysyła Reeda, Tony'ego i Nemesisa do zbadania przeszkody i znalezienia jej słabego punktu, podczas gdy najsilniejsi z obecnych – Thor i Thing – spróbują się przebić.

Utopia. Scott z pomocą Emmy informuje wszystkich X-Men, że z przyszłości przybyło właśnie pięć nowych Nimrodów. Sugeruje wykorzystanie otoczenia na ich korzyść i prosi, żeby wszyscy postarali się przeżyć. Nagle jeden z robotów atakuje wyspę, Scott przekierowuje więc energię ze wszystkich zabudowań poza ambulatorium, by wywołać wybuch wystarczająco potężny, by go zniszczyć.

Tymczasem na ulicach San Francisco trwa walka X-Men z Nimrodami. Nagle Namor wzywa pomoc – właśnie pojawiło się kolejnych pięć androidów.

Przyszłość. X-Force trafiają na obrzeża miasta, nad którym górują dwa Master Moldy. Po chwili na pobliskim murze odnajdują poprzyklejane zdjęcia wszystkich członków X-Men oraz innych mutantów – przy każdym znajduje się adnotacja, że cel został zlikwidowany. Archangel wpada w furię, Wolverine stwierdza jednak, że mogą to wykorzystać na swoją korzyść – skoro w tej przyszłości nie żyją, to nikt nie będzie się ich spodziewał. Nagle zauważa ich trzech strażników w niewielkich maszynach kroczących. Z przerażeniem odkrywają oni, że mają do czynienia z mutantami, nim jednak zdążą wezwać pomoc, zostają zabici. Dzięki komputerom pokładowym Cypher dowiaduje się, że maszyny najnowszej generacji zostają wysyłane w przeszłość, dlatego do pilnowania porządku wykorzystuje się starsze modele. Cable ogłasza plan – po trupach przedrą się do fabryki Sentineli i zostaną tam, siejąc zniszczenie, dopóki nie upewnią się, że uratowali przeszłość.

Teraźniejszość, Utopia. Do Cyclopsa przychodzą Xavier i Rogue. Scott prosi swego starego mentora, by udał się po Davida Hallera do aresztu i pomógł mu w utrzymaniu kontroli nad jego licznymi osobowościami. Zadanie Rogue jest ważniejsze – Hope nie zamierza słuchać Summersa, ale ufa kobiecie, lider każe jej więc zapewnić bezpieczeństwo ich mesjaszowi.

Poza barierą. Choć Thing i Thor padają ze zmęczenia, siła bariery spadła zaledwie o kilkanaście procent. Iron Man stwierdza, że przy takiej prędkości przedrą się najwcześniej następnego dnia, Nemesis stwierdza jednak, że to o wiele za późno – wtedy każda osoba po drugiej stronie będzie już martwa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #525 Uncanny X-Men #525 Uncanny X-Men #525 Uncanny X-Men #525 Uncanny X-Men #525 Uncanny X-Men #525 Uncanny X-Men #525 Uncanny X-Men #525 Uncanny X-Men #525

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.