Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #11

Ultimate Comics Spider-Man #11

Ultimate Comics Spider-Man #11

"Tainted Love" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Kiedy sprawa Kitty Pryde wychodzi na światło dzienne, rozpoczyna się nagonka na wszelkich super-bohaterów. Peterowi i reszcie ciężko jednak będzie się powstrzymać przed założeniem kostiumów, zwłaszcza, że J. Jonah Jameson ujawnia się jako największy wróg Spider-Mana.

Streszczenie

Dom Parkerów. May mówi swoim podopiecznym, aby na jakiś czas przestali być super-bohaterami, zwłaszcza po aferze z Kitty i w związku z faktem, że Midtown High będzie mieć nowego dyrektora, który może nie być tak tolerancyjny wobec super-ludzi, jak poprzedni. Bobby'emu nie podoba się, że nie pomagają przyjaciółce, ale pozostali tłumaczą mu, że kiedy próbowali, zaatakowała ich, a poza tym jest z Kennym, więc dadzą sobie radę. May uważa, że chłopcy powinni spróbować normalnego życia, a Bobby stwierdza, że potrzebuje pracy. Peter mówi mu, że w fast-foodzie, w którym pracują, zawsze szukają kogoś nowego.

Następnego dnia. Gwen i Johnny przychodzą do centrum handlowego, kiedy Peter i Bobby mają swoją zmianę. Storm śmieje się z nich, więc Drake w rewanżu zamraża mu bieliznę. Do grupy podchodzi Mary Jane, która chce porozmawiać z Parkerem i Stacy. Kiedy chłopak ma przerwę, Watson pokazuje im nagranie z próby aresztowania Kitty i pyta się, co ich zdaniem powinna z nim zrobić. Nie podoba się jej propozycja Gwen, aby je sprzedać, ponieważ uważa, że dziennikarka nie powinna robić czegoś takiego. Nie chce też w żaden sposób zaszkodzić Kitty i Kenny'emu, ale sądzi, że może pomóc dyrektorowi Siuntresowi i przywrócić mu jego posadę. Kiedy Parker patrzy się na Mary Jane, Gwen robi się zazdrosna i zaczyna się z nim kłócić, więc Watson przerywa im. Peter decyduje się wreszcie iść do redakcji Daily Bugle, która po powodzi odrodziła się jako gazeta internetowa, i porozmawiać z Benem Urichem, mając nadzieję, że on coś im doradzi. Reporter po obejrzeniu nagrania od razu pojmuje dylemat nastolatków, mówi im, że to materiał na pierwszą stronę, i pyta, ile chcą za taśmę. Mary Jane nie chce się zgodzić na sprzedaż, pomimo tego, że Urich obiecuje, żieJameson z pewnością nie pożałuje pieniędzy, które przydadzą się dziewczynie w przyszłości. Kiedy Watson chce wyjść, Ben stwierdza, że tylko ją sprawdzał, a Peter może potwierdzić, że naczelny nigdy by za nic nie zapłacił. Następnie mówi, że ludzie powinni się dowiedzieć o tym, co się stało, i można to zrobić nie ujawniając nagrania, jeżeli Mary Jane opowie mu wszystko jako świadek zdarzeń. Kiedy dziewczyna zaczyna odpowiadać na pytania Uricha, Parker zauważa wychodzącego Jamesona, który nie rozpoznaje go i rzuca mu dziwne spojrzenie. Kiedy pajęczy zmysł alarmuje go o niebezpieczeństwie, chłopak postanawia sprawdzić, co się dzieje, i podąża za redaktorem windą do garażu. Jonah czeka już na Parkera na dole i pyta się, jak ma na imię. Peter przypomina mu, że pracował dla niego, i wtedy Jameson próbuje go uderzyć, ale nie udaje mu się. To go zaskakuje i zaczyna się zastanawiać, czy ma do czynienia z mutantem, po czym nagle poraża chłopaka prądem. Potem z jego dokumentów dowiaduje się, jak się nazywa, zanosi go do bagażnika samochodu i cuci, aby móc dobrze przyjrzeć się jego twarzy. Peter próbuje krzyczeć, ale Jameson zatyka mu ręką usta i nagle jego twarz zmienia się w tą Parkera. Następnie Chameleon jeszcze raz traktuje go ładunkiem elektrycznym, zamyka w bagażniku i przechodzi bolesną przemianę zmniejszając swój wzrost. Już jako Peter idzie na górę i dołącza do Bena i Mary Jane, gdzie przysłuchuje się ich rozmowie starając się dowiedzieć jak najwięcej o osobie, której tożsamość właśnie przejął.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #11 Ultimate Comics Spider-Man #11 Ultimate Comics Spider-Man #11 Ultimate Comics Spider-Man #11 Ultimate Comics Spider-Man #11 Ultimate Comics Spider-Man #11 Ultimate Comics Spider-Man #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.