Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics X » Ultimate Comics X #3

Ultimate Comics X #3

Ultimate Comics X #3

"Origins" - chapter 3: "Who Or What Is Derek Morgan?"

Postacie
Zapowiedź

Kim jest tajemniczy anioł stróż z Chicago i co łączy go z pewnym policjantem?

Streszczenie

Chicago, kilka lat temu. Joe Morgan w swoim siódmym dniu służby policji wyrusza na patrol ze swoim ojcem. Kiedy zauważają, że dwóch narkomanów chce okraść dilera, interweniują. Tamci jednak nie poddają się policjantom i Morgan zostaje trafiony trzy razy. Joe czuwa przy ojcu oczekując na przyjazd karetki, ale ambulans pojawia się za późno i ranny umiera. Młody policjant wkrótce zostaje prawnym opiekunem swojego brata, Dereka.

Teraz. Mężczyzna goni młodą kobietę ulicą. W końcu udaje się mu ją dopaść, ale kiedy zamierza się na nią nożem, zostaje schwytany przez skrzydlatego Dereka Morgana i uniesiony w powietrze. Do niedoszłej ofiary docierają Joe i jego partnerka, Juarez. Widząc, że sprawca zniknął, policjantka podejrzewa, co się z nim stało, i wbiega do jednego z budynków. Tymczasem Derek ląduje na dachu i trzymając bandziora poza gzymsem, każe mu się więcej nie pokazywać w tej dzielnicy i oddać mu swój portfel. Po chwili pojawia się Juarez, która każe Morganowi się poddać, ale ten uderza ją skrzydłem, związuje przestępcę i odlatuje. W międzyczasie Joe każe sanitariuszom zajmującym się napadniętą zataić fakt, że to córka burmistrza, po czym idzie na pomoc partnerce. Kiedy ją znajduje, Juarez mówi mu, że przyjrzała się dobrze skrzydlatemu obrońcy Chicago i wie, że jest mutantem, ale oboje postanawiają nie umieszczać tej informacji w raporcie.

Joe wraca do domu, gdzie czeka na niego jego ciężarna żona, Lynn. Zaraz potem do mieszkania dolatuje Derek, ląduje na schodach przeciwpożarowych i siłą woli zwija skrzydła do wnętrza ciała. Joe słyszy krzyk brata i znajduje go leżącego na podłodze w jego pokoju. Chłopak mówi, że spadł z łóżka, po czym daje policjantowi plik banknotów, mówiąc, że chce się dorzucić do czynszu. Joe chce wiedzieć, skąd je wziął, skoro nie ma pracy, ale Derek nie chce mu powiedzieć prawdy.

Pociąg jadący do Chicago. Karen Grant telepatycznie ostrzega Jimmy'ego Hudsona, żeby nie gapił się na jej biust i przypomina mu, że nie jest nawet jego przyjaciółką, tylko razem wykonują niebezpieczne zadanie. Chłopak pyta się, dlaczego w ogóle się zgodziła mu pomóc, a kobieta odpowiada, że wie, iż nie może wiecznie uciekać i w końcu zostanie znaleziona przez S.H.I.E.L.D. albo FBI.

Tydzień później. Derek pomaga Lynn robić pranie. Szwagierka pyta się go, skąd wziął pieniądze na czynsz, i podejrzewa, że je ukradł, ponieważ widziała jego rozciętą kurtkę w podobny sposób, jak ona kiedyś miała, aby chować kradzione w sklepie rzeczy między warstwy ubrania. Dodaje, że Joe jako policjant w końcu się domyśli prawdy i Derek będzie mieć kłopoty. Chłopak nie chce o tym rozmawiać i wychodzi. Wkrótce znajduje brata biorącego udział w poszukiwaniu skrzydlatego mutanta i porywa go, aby z nim porozmawiać. Mówi mu, że chce wykorzystać swój dar, aby pomagać ludziom, jak Joe i ich ojciec, ale policjant decyduje, że musi przestrzegać prawa, i każe Derekowi wylądować i poddać się. Mutant nie zgadza się, więc jego brat strzela do niego i po chwili obaj spadają do rzeki. Jimmy wyławia rannego Dereka i zabiera go w bezpieczne miejsce, a Joego wyławiają policjanci. Czytając jego myśli Karen dowiaduje się, co chciał zrobić z bratem, po czym dołącza do Hudsona i Morgana. Kiedy ten odzyskuje przytomność, mutanci oferują mu przyłączenie się do nich i wymazanie z pamięci Joego tego, czego się dziś dowiedział. Derek rozumie, że nie wyjścia, i zgadza się. Dzięki Karen starszy Morgan myśli, że jego brat wyjechał pracować do Cincinnati, a Derek i jego nowi znajomi udają się w dalszą podróż. Skrzydlaty mutant pyta się ich, jak go znaleźli, na co Grant odpowiada, że ktoś im pomaga i w odpowiednim czasie dowie się, kto to jest.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics X #3 Ultimate Comics X #3 Ultimate Comics X #3 Ultimate Comics X #3 Ultimate Comics X #3 Ultimate Comics X #3 Ultimate Comics X #3 Ultimate Comics X #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.