Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk » Incredible Hulk #610

Incredible Hulk #610

Postacie
Zapowiedź

World War Hulks na całego! Sekretny origin Red She-Hulk! Oraz... jego POWRÓT!

Cytat

Skaar: "Finally."

Streszczenie

Hellcarrier. Banner trzyma w objęciach konającą Betty, którą okazała się być Red She-Hulk, i nie może nic zrobić, aby powstrzymać obfity krwotok z jej brzucha. Skaar bezdusznie przypomina mu, że nie to jest teraz najważniejsze, że setki metrów poniżej, pod Kapitolem, rozgrywa się bitwa mogąca zadecydować o losach świata. Lecz Bruce ma to głęboko w poważaniu. Obydwaj zaczynają się kłócić, aż Betty resztką sił prosi ich o uspokojenie, po czym zaczyna tłumaczyć swoje losy pod postacią czerwonej olbrzymki. Kiedy była w stanie hibernacyjnej śpiączki, to Intelligencia ją odnalazła i przywróciła do życia. Później Leader oraz MODOK przeprowadzali na niej eksperymenty i zmutowali ją w czerwoną olbrzymkę. Wypełnili jej umysł gniewem i szaleństwem, czyniąc z niej swoje bezwolne narzędzie do miażdżenia przeciwników. A ona, ku swojemu zatrwożeniu, będąc pod postacią Red She-Hulk nawet to polubiła. W końcu mogła sobie odpuścić i dać upust emocjom, nie przejmując się konsekwencjami. Aż o mało nie zabiła swojego ojca [patrz Hulk vol. 2 #22 - BB]. Dlatego teraz nie chce ponownie stawać się czerwoną olbrzymką, choć mogłoby to ją uzdrowić dzięki czynnikowi samogojącemu gamma istot. Akurat na tę ckliwą scenę spod kupy stali i bitewnych gruzów wygrzebuje się Samson twierdząc, iż to tylko kwestia motywacji. Betty, wyłącznie słysząc głos swojego oprawcy, który miesiącami dręczył ją psychicznie, momentalnie zerwała się na równe nogi, przemieniła w Red She-Hulk i rzuciła wściekle na Leonarda, tłukąc go niemiłosiernie. Powstrzymało ją nagłe pojawienie się zmutowanego Amadeusa Cho. Transformacja nie obeszła się z nim łaskawie, gdyż wygląda jak czerwona pokraka z wielgachną, olbrzymią głową. Ale tak jak dekady temu w przypadku Leadera, tak teraz przemiana ta potwornie wzmogła jego intelekt. Amadeus szybko wyjaśnia, że trzeba coś zrobić, ponieważ wszystkie zmutowane przed chwilą istoty zginą od promieniowania gamma. Samson tylko potwierdza jego słowa, dodając, że taki był plan Leadera oraz MODOKa od samego początku. Wcześniej, przy mutacji Rulka, Leonarda i Red She-Hulk starali się, ale cała reszta została wykorzystana jak mięso armatnie, które po ziszczeniu stolicy może sobie zginąć.

Siedem minut później. Jest już plan powstrzymania tego kryzysu, w końcu oprócz Bannera są tam też wszyscy inni geniusze uwolnieni od technologii Liddleville. Tymczasem Red She-Hulk, Skaar oraz A-Bomb wyskakują z Hellcarriera i ruszają na pomoc towarzyszom w walce ze zmutowanymi superherosami oraz AIMarines pod Kapitolem.

Dwie minuty później. Geniusze już coś zaczynają budować na Hellcarrierze, kiedy zaskakują ich Leader oraz MODOK. Wielkogłowy złoczyńca z wąsami rzuca w nich garścią kapsułek, które zamieniają się w oddział Humanoids. Lecz okazało się, że Amadeus jest teraz tak mądry i pojętny, że potrafi siłą woli zmieniać i zakrzywiać prawa fizyki. Jednym mentalnym blastem zmiótł wszystkie Humanoidy. Dopiero MODOK i jego czołowe promienie mogły mu się przeciwstawić. Banner tymczasem złapał Leadera na muszkę i, o dziwo, pociągnął za spust. Lecz Sterns zdążył się teleportować i uciekł. Chwilę później Cho dopadł MODOKa i używając swych nowych zdolności przepoczwarzył go z powrotem w George'a Tarletona, zwykłego człowieka, który nie wiedząc, co się dzieje, wziął szybko nogi za pas.

Z powodu kolejnych wielkich zniszczeń, Hellcarrier zaczął spadać. Lecz geniusze nie zwracali na to uwagi, tylko wspólnymi siłami zabrali się za przebudowę maszyny Cathexis-Ray. Teoretycznie powinna ona wchłonąć z powrotem całą gamma i kosmiczną energię, ale według obliczeń zabraknie jej pojemności na wszystko. Na szczęście Banner zna coś, a raczej kogoś, kto jest w stanie wchłonąć tę śmiercionośną moc. Czyli samego siebie. Bruce podpina się do maszyn i zaczyna przyjmować potworne dawki promieniowania. To jedyny sposób. Banner za pośrednictwem Cathexis-Ray powoli wchłania wielkie ilości gamma i kosmicznej energii, uwalniając od mutacji kolejne istoty. Tymczasem Hellcarrierem wstrząsają kolejne eksplozje i zaczyna on gnać w stronę ziemi, a sama maszyna zdaje się za chwilę rozpaść od przeciążenia. Wówczas Samson w swym ostatnim odruchu człowieczeństwa pomaga jej się ustabilizować. Zawsze chciał uratować świat i zostać okrzyknięty prawdziwym bohaterem. Jemu też promieniowanie gamma niestraszne i ma teraz swoje pięć minut. Maszyna ustabilizowana, lecz cena za to była dla niego okrutna – Cathexis-Ray wyssała całą moc również z Samsona i przemieniła go w zwykłego człowieka, a później spaliła żywcem. W tym samym czasie Banner w końcu wchłonął całe promieniowanie i cofnął mutację u wszystkich. Po czym świecąc oczyma na zielono i buchając energią na lewo i prawo, krótko rzucił do pozostałych, aby uciekali. Wszak Hellcarrier był już blisko swojej zagłady, lecz chyba raczej chodziło mu o to, w co się przemienia i jakie mogą być tego skutki. Mr. Fantastic złapał kogo się dało i wyskoczył ze wszystkimi, tworząc z ciała czaszę spadochronu i pozostawiając Bruce'a samego.

Po chwili Hellcarrier gruchnął z potężną siłą o ziemię, eksplodując i wzniecając tumany kurzu w powietrze. Uratowani od mutacji i zgromadzeni pod Kapitolem superbohaterowie spojrzeli z niepokojem w stronę szalejących płomieni i sterty powykręcanej blachy, a tam z dymu zaczęło się coś wyłaniać. To Hulk! Wielka, zielona machina zniszczenia, która już samym swoim pojawieniem się zatrzęsła posadami świata. Z miejsca w serca wszystkich wlała się trwoga i tylko Skaar po uaktywnieniu całej swojej pradawnej mocy z zadowoleniem ruszył pewnym krokiem na swojego ojca, dzierżąc w dłoni ostry jak brzytwa siepacz.


Act II: "A Wake For War"

Postacie:
  * Hiro-Kala
  * Axeman Bone
  * World Mind of K'ai, War-Mind

Hiro-Kala bezwładnie spada tunelem prowadzącym w głąb planety K'ai. Kilkanaście metrów za nim leci rządny zemsty Axeman Bone. Wreszcie hulkowy syn dociera do dna przepastnej dziury i wpada do oczka wodnego, które znajdowało się na jej końcu. Axeman natomiast przy pomocy swojego wojennego topora zdołał się zatrzymać w tunelu przed zderzeniem i zawisł w powietrzu w oczekiwaniu na swoją ofiarę. Jednak Hiro-Kala nie wypływał na powierzchnię. Zmierzał wciąż głębiej i głębiej, bo na samym dnie tego jeziorka znajdowała się świecąca kula mocy. To ona była źródłem energii, która przyzywała hulkowego syna i w końcu przemówiła do niego ludzkim głosem. Okazało się, że to World Mind planety K'ai, zbiorowa świadomość i esencja wszystkiego, co jest, było i będzie na tym świecie. Po opuszczeniu Microversum kula mocy czuje, że umiera i dlatego chce wesprzeć Hiro-Kalę, ponieważ twierdzi, iż mogą oni sobie pomóc nawzajem. World Mind przywołuje War-Mind, czyli dusze pradawnej i wymarłej kasty zabójców z planety K'ai - Pit'll Pawob Assassin Guild - które objawiły się zbiorczo w postaci kilku pokracznych istot o dziesiątkach twarzy. Stworzenia te wypełzły z ziemi razem z wynurzającym się z wody hulkowym synem. Na to tylko czekał Axeman i po pojawieniu się Hiro-Kali rzucił się na niego, nie bacząc na całą resztę. Lecz stworzenia War-Mind zgładziły go i wrzuciły jego truchło do wody. Syn Hulka ma te bestie pod kontrolą, lecz zamiast nimi kierować, po prostu spuścił je ze smyczy, pozwalając im robić to, co potrafią i lubią najlepiej, czyli zabijać. A te pognały czym prędzej na powierzchnię i zaczęły mordować każdego, kogo spotkały na swej drodze.
         

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Incredible Hulk #610 Incredible Hulk #610 Incredible Hulk #610

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.