Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #23

Hulk vol. 2 #23

Postacie
Zapowiedź

World War Hulks na całego! To nie sen. To nie żart. Sekretny origin Red Hulka! Nic dodać, nic ująć.

Cytat

Red Hulk: "(...) People, You can remain calm, because I'm in charge now!"

Streszczenie

Thaddeus nauczył się pilotować samolot w wieku dziesięciu lat. Niewiele czasu później zaczął zarabiać pieniądze jako główna atrakcja pokazów powietrznych. Podczas jednego z nich miał miejsce wypadek. Dwupłatowiec Rossa rozbił się. Ekipa ratunkowa wyciągnęła chłopaka z wraku, ale lekarze nie dawali mu najmniejszych szans na przeżycie. Miał złamany kręgosłup w trzech miejscach. Pomimo tego, uparty młodzieniec był w stanie nie tylko przeżyć, ale też wrócić do pełni zdrowia.

Błędny osąd lekarzy sprawił, że od tej pory Thaddeus instynktownie odbierał naukowców jako osoby niekompetentne. Nie był więc zachwycony, gdy wiele lat później dostał zadanie zabezpieczenia laboratorium, w którym przeprowadzane były eksperymenty nad bombą Gamma. Ross zabrał tam ze sobą Betty, która rozproszyła jego uwagę na tyle, że pilnowany przez niego Banner zdołał wyślizgnąć się z kompleksu prosto na poligon. To wtedy właśnie Bruce został po raz pierwszy przemieniony w Hulka [patrz Incredible Hulk #1 - nietendon]. Thaddeus, mimo, że zyskał wtedy śmiertelnego wroga, przyznał sam przed sobą, że ogrom mocy, jaką dysponuje szary olbrzym, budzi w nim podziw.

Nieważne, ile razy Ross walczył z Hulkiem. Za każdym razem przegrywał. Hulk robił z niego głupca przy każdej okazji, a Armia Stanów Zjednoczonych nie może wychodzić na głupców.

Unicestwienie Hulka stało się w pewnym momencie dla Rossa celem na tyle osobistym, że zgodził się zawrzeć pakt z MODOKiem. Uwolnili oni Abominationa wiedząc, że jest on jedyną osobą, która może pokonać Zielonego Olbrzyma. Plan oczywiście się nie powiódł. Do tego Betty zerwała kontakty z ojcem, gdy dowiedziała się, jak daleko ten jest zdolny się posunąć. Thaddeus był o krok od samobójstwa. Wiedział jednak, że to nie byłoby żadne rozwiązanie.

Jakiś czas później generał zdołał odkupić swoje winy, ratując życie swojej córki. Przypłacił to jednak własnym. Nie dane mu było jednak długo pozostać martwym. Leader odkrył bowiem metodę przywracania martwych do życia. Wskrzesił Rossa, ubrał go w zbroję Redeemera i wysłał ponownie do walki z Hulkiem wiedząc, że Thaddeus nie spocznie, dopóki Zielony chodzi swobodnie po ziemi. Kolejny plan spalił na panewce. Sałata pokonał Thunderbolta. Ten jednak znowu wymknął się śmierci, tym razem dzięki The Troyjan - obcej rasie z dostępem do technologii Sternsa. Generał miał posłużyć za przynętę. Hulk znowu jednak wyszedł zwycięsko z zasadzki a Ross, jako efekt uboczny całego planu, w pełni sił, cały i zdrowy powrócił do służby i na łono rodziny.

Do czasu, gdy Betty została zamordowana przez Abominationa, Hulk został wystrzelony w kosmos, a Captain America został zastrzelony na oczach całego świata. Wydarzenia te doprowadziły Rossa niemalże do ruiny. Stał się ojcem bez córki i żołnierzem bez sprawy. W takim stanie umysłu zastali go przedstawiciele Intelligencii. Dokładnie wiedzieli, na które tory poprowadzić rozmowę. Obiecali generałowi przywrócenie Betty do życia, a także nieograniczone środki do zmiany świata na lepsze. I do walki z Hulkiem, gdyby ten wrócił na Ziemię.

Hulk wrócił i rozpoczął prawdziwą orgię zniszczenia. Powstrzymał go dopiero promień kosmicznej energii wystrzelony bezpośrednio z satelity. Tak przynajmniej wszyscy myśleli. W rzeczywistości to Intelligencia kilka sekund wcześniej wysłała swój promień Cathexis Ray, który wyssał z ciała Bannera całą energię Gamma i przesłał ją w inne miejsce. Bruce został osadzony w celi w Bazie Gamma w Nevadzie. W rzeczywistości jednak cały ten kompleks okazał się być kontrolowany przez Intelligencię, a większość ekipy pracującej tam to LMD. W ewentualne odwiedziny do Bannera mogli udać się jedynie Ross i będący już wtedy na usługach MODOKa Samson [patrz Hulk vol. 2 #1 - nietendon]. Tylko oni nie wzbudziliby w więźniu podejrzeń.

Niedługo potem energia wyssana z Hulka została przekazana Rossowi. Tej nocy po raz pierwszy transformował w Red Hulka. Jego pierwszą misją było zabicie Abominationa [patrz Hulk vol. 2 #1 - nietendon]. Jako żołnierz egzekucji Blonsky'ego dokonał przy pomocy broni palnej. Drugą misją było rozbicie Helicarriera [patrz Hulk vol. 2 #2 - nietendon], aby na jego wraku Intelligencia mogła utworzyć własną bazę. Nie wszystko poszło zgodnie z planem. Podczas katastrofy pojazdu S.H.I.E.L.D. zniszczeniu uległ LMD imitujący Rossa. Na próbie zniszczenia jego ciała Red Hulka i Samsona przyłapał Clay Quartermain. Przypłacił to życiem [jego zwłoki zostały odnalezione w Hulk vol. 2 #4 - nietendon]. Rulk nie zareagował, gdy Samson mordował jego dawnego towarzysza, ale zachwycony tym zdarzeniem też nie był.

Ross, który drwił z Reda po jego przegranej walce z Hulkiem [Hulk vol. 2 #6 - nietendon] również był jedynie LMD. Wtedy właśnie Rulk zaczął snuć własny plan. W drodze do jego realizacji zdecydował się nawet połączyć siły z Bannerem [patrz Hulk vol. 2 #21 - nietendon]. Obaj zdecydowali się upozorować śmierć Thunderbolta. Dokonali tego bez większych problemów, wysyłając do walki z Red Hulkiem LMD generała wyposażony w zbroję Redeemera [patrz Fall Of The Hulks Gamma - nietendon].

Teraz. Pobity i zakrwawiony Ross czołga się po korytarzach Helicarriera w desperackim poszukiwaniu Bruce'a. W pogrążonym w ciemnościach labiryncie odnóg wpada jednak na mechanicznego Hulka. Zostaje przez niego zaatakowany i niemalże zmiażdżony. Szczęśliwie jednak udaje mu się przejąć część kosmicznej energii androida i transformować ponownie w Red Hulka. Silniejszy niż kiedykolwiek, Rulk bez problemu rozrywa Cosmic Hulka na strzępy.

Następnie udaje się na lądowisko, gdzie spotyka próbującego uciec Leadera. Dowiaduje się od niego, że Talbot zajął należne pierwotnie Rulkowi miejsce w planie Intelligencii i za chwilę rozpocznie przemówienie transmitowane z Białego Domu na cały świat, w którym wykreuje MODOKa i Sternsa na bohaterów. Rulk chwyta Leadera i wyciąga z niego całe Gamma promieniowanie. Zostawia go takiego zwyczajnego, błagającego o śmierć i kieruje swoje kroki w stronę Waszyngtonu.

Rulk bezceremonialnie wpada do Gabinetu Owalnego i przerywa Talbotowi przemówienie obrywając mu głowę i tym samym demaskując go przed światem jako LMD.


[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli - nietendon]

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #23 Hulk vol. 2 #23 Hulk vol. 2 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.