Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #90

Ultimate Spider-Man #90

Ultimate Spider-Man #90

"Silver Sable" - part 5

Postacie
Cytat

Peter: "Kitty, do you really think you should be laughing in my face this early in our relationship?"
Kitty: "That's not me, that's Wolverine."

Streszczenie

Dach siedziby Roxxon Industries. Spider-Man zaczyna ścigać Vulture'a, którego ostrzeliwują również Wild Pack. Sharon Carter dociera na miejsce i przekazuje Nickowi Fury'emu i Tony'emu Starkowi obraz z walki. Ten drugi chce iść założyć swój pancerz, ale pułkownik każe mu się wstrzymać. Powell uważa, że powinni uciekać, ale Sable chce pomścić Chena. Vulture próbuje pozbyć się Petera obrzucając go granatami i powoduje, że chłopak spada i musi się ratować. Carter robi zdjęcie złoczyńcy i przesyła je do Triskelionu, gdzie zostaje on zidentyfikowany jako Blackie Drago, były agent S.H.I.E.L.D. Vulture rusza w kierunku przyklejonego do budynku Roxxona, ale w ostatniej chwili rzuca się na niego Spider-Man, powstrzymując przed dopadnięciem ofiary i jednocześnie ratując przed kulą wystrzeloną przez Silver. Peter uderza Blackiego, który zawraca i zaczyna rzucać w przeciwnika ostrzami ze skrzydeł, przez co ten zaczyna tęsknić za granatami. Stark zaczyna się zastanawiać, kto zrobił kostium Drago, a Fury każe Carter pilnować również Wild Pack. Nagle telefon Roxxona zaczyna dzwonić. Donald odbiera i próbuje wezwać pomoc, ale okazuje się, że rozmawia z osobą odpowiedzialną za ten i poprzednie ataki. Tajemniczy osobnik przechwala się, że zamierza zniszczyć biznesmena i całą jego firmę i nie przestanie go nękać, aż Roxxon będzie miał dość tego wszystkiego i sam ze sobą skończy. Agenci S.H.I.E.L.D. ustalają, że dzwoniący znajduje się w New Jersey, więc Nick każe Tony'emu przygotować się do akcji. Vulture tymczasem wreszcie chwyta Spider-Mana, ale tym samym zatrzymuje się i wystawia na cel Silver, która trafia w generator zasilający jego kombinezon i niszczy go. Parker nurkuje za spadającym Drago, tłumi pajęczyną płomienie na jego kostiumie i zostawia go związanego w fontannie przed siedzibą Roxxon Industries. Następnie wraca po Roxxona, ale nie znajduje go na ścianie budynku. Przez chwilę martwi się, że Donald spadł, ale zauważa, że sieć została przecięta nożem i rozumie, że ktoś go uratował. Peter odkrywa, że Wild Pack również zdążyli uciec i postanawia wrócić do domu.

Gdzieś w New Jersey. Fury, Iron Man i oddział agentów S.H.I.E.L.D. dostaje się do laboratorium, w którym znajdują Elijah Sterna. Nick mówi wynalazcy, że wie, kim on jest, że został zwolniony przez Roxxona i że teraz chce się na nim zemścić. Mężczyzna krzyczy, że Donald wykorzystał go i pozbył się po tym, jak on pokazał mu, jak wykorzystać vibranium jako niewyczerpane źródło energii. Tony pyta się, skąd Stern wziął pieniądze na zatrudnianie ludzi i sprzęt, który dla nich robił, na co ten odpowiada, że okradł konta bankowe Roxxona. Fury daje wynalazcy wybór: albo będzie pracował dla niego, albo zostanie zastrzelony, a w raporcie zostanie napisane, że zginął podczas próby ucieczki. Stern przyjmuje propozycję, a kiedy Nick zauważa interesujący sprzęt, wyjaśnia, że nazywa to Slayerem i można go wykorzystać do polowania na dowolny cel.

Następnego dnia. Po wyjściu z biura Roxxon ucieka przed dziennikarzami do limuzyny, gdzie czeka na niego Silver Sable. Donald mówi, że ma dla niej pieniądze, a kobieta ostrzega, że jeżeli powie o niej komuś albo będzie próbował się z nią ponownie skontaktować, którejś nocy zginie we śnie.

Szkoła Xaviera, jakiś czas później. X-Men oglądają film o historii Flasha Thompsona i śmieją się z tego, jak Spider-Man jest tam przedstawiony. Kitty pociesza Petera przez telefon mówiąc, że ludzie szybko o tym zapomną, ale on wie, że w Midtown High tak szybko się to nie stanie.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #90

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.