Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #89

Ultimate Spider-Man #89

Ultimate Spider-Man #89

"Silver Sable" - part 4

Postacie
Streszczenie

Dawno temu była sobie dziewczynka o imieniu Silver, która była zła na cały świat i wyładowywała się, na kim tylko mogła, ponieważ jej ojciec był bardzo zajęty i nie miał dla niej czasu, a jej matka była alkoholiczką. Kiedy Silver dorosła, dowiedziała się, że jej ojciec umiera i przed śmiercią chciał ją jeszcze raz zobaczyć. Mężczyzna wytłumaczył jej, że całe życie poświęcił ściganiu zbrodniarzy wojennych, takich jak ci, którzy zabili jego ojca, ponieważ uważał, że nie powinni oni uniknąć sprawiedliwości. Silver przebaczyła mu, że nie miał dla niej czasu, a po jego śmierci poprosiła jego współpracowników, aby nauczyli  ją wszystkiego, co potrafią, aby mogła kontynuować jego dzieło. Oni ostrzegli ją, że to nie będzie łatwe i czasami będzie musiała przyjmować zlecenia tylko dla pieniędzy, ale ona nie zważała na to i chciała się dowiedzieć, jak znajdować ludzi, którzy nie chcą być znalezieni.

Ogród na ostatnim piętrze siedziby Roxxon Industries. Wild Pack przyprowadzają Spider-Mana do swojego zleceniodawcy, który jest zdziwiony, że bohater jest bardzo młody. Po ocuceniu go jest zaskoczony, kiedy Peter mówi mu, że go nie zna, i nie rozumie, dlaczego bronił jego pracowników i placówki przed atakami złoczyńców [Ultimate Spider-Man #72, 86]. Roxxon opowiada, że ma poważne kłopoty i wielu wrogów, więc gdyby Parker powiedział mu, skąd wie, kiedy zostanie zaatakowany, to by mu pomogło. Spider-Man zaczyna krzyczeć, że nie wie, o czym Donald mówi, ponieważ on tylko próbował ratować ludzi, kiedy był w pobliżu, i nie zastanawiał się nad tym, kim oni są, a najbardziej go denerwuje to, że w zamian Biznesmen kazał go porwać i zdemaskował. Sable stwierdza, że warto sprawdzić jego odciski palców, aby się przekonać, że rzeczywiście nie ma powiązań z Roxxon Industries. Kiedy Wild Pack rozpoczynają procedurę, w Triskelionie rozlega się alarm i Nick Fury dowiaduje się, że ktoś próbuje dowiedzieć się czegoś o Peterze Parkerze. Pułkownik każe natychmiast namierzyć sprawców i wysłać tam zwiadowców. W ogrodzie Chen odkrywa, że ktoś próbuje ich zlokalizować, więc Silver domyśla się, że Spider-Man znajduje się pod opieką S.H.I.E.L.D. i każe swojej drużynie i Roxxonowi natychmiast uciekać.

Dawno temu był sobie chłopiec o imieniu Donald, który pochodził z bogatej rodziny, więc nigdy nie brakowało mu pieniędzy i spędzał czas na zabawach, zamiast uczyć się i pracować. Pewnego dnia jego ojciec umarł i pozostawił mu w spadku farmaceutyczne imperium, którym Donald musiał zacząć kierować. Chłopiec szybko musiał się stać mężczyzną, aby radzić sobie z wrogami wśród własnej rady nadzorczej oraz konkurentami, takimi jak Norman Osborn i Justin Hammer. Wtedy żałował, że wcześniej nie przykładał się do nauki i nade wszystko chciałby zostawić to życie i wrócić do zabawy.

Sable każe swoim ludziom zbierać się i zdaje sobie sprawę, że będą musieli wyjechać z kraju. Mówi Roxxonowi, żeby nie mówił o nich nikomu, ponieważ przed nią się nie ukryje, jeżeli ją zdradzi. Donald chce, aby Silver zabrała ze sobą Spider-Mana, a kiedy ona odmawia, straszy ją, że nie dostanie reszty pieniędzy. Sable nie daje się zastraszyć i Roxxon szybko mięknie, a Chen zauważa, że w zamieszaniu Peter uwolnił się i uciekł. Nagle ogrodem wstrząsa eksplozja. Silver udaje się złapać Powella, który wypadł za gzyms, ale nie zdąża złapać Donalda.

Dawno temu był sobie chłopiec o imieniu Peter, którego wujek, Ben, nauczył, że z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność. Od tamtej pory stara się zawsze żyć według tej zasady, nawet jeżeli oznacza to ratowanie przed rozbiciem się na chodniku ludzi, którzy go wcześniej porwali.

Spider-Man łapie Roxxona, przylepia go siecią do ściany budynku i wraca do ogrodu. Tam zauważa, że Chen zginął w wybuchu, Powell obwinia go o śmierć partnera, ale Sable powstrzymuje go mówiąc, że to nie Parker jest odpowiedzialny. Przez zniszczony dach zostają wrzucone kolejne dwa granaty. Spider-Man wydostaje się na zewnątrz, gdzie zauważa unoszącego się nad budynkiem Vulture'a.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #89

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.