Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Spider-Man » Ultimate Spider-Man #88

Ultimate Spider-Man #88

Ultimate Spider-Man #88

"Silver Sable" - part 3

Postacie
Cytat

Spider-Man: "I should just go home. Making Flash wet himself and almost being stupid enough to "out" myself to Aunt May is certainly enough for one day."

Streszczenie

Midtown High. Wild Pack obserwują szkołę i są zaniepokojeni obecnością telewizji oraz prasy, bojąc się, że teraz nie będą mogli w spokoju znaleźć Spider-Mana. Tymczasem w środku budynku przestraszony Peter musi oddać ochroniarzom plecak w którym znajduje się jego kostium. Na jego szczęście w ostatniej chwili uwagę wszystkich odwraca przebiegający obok chłopak przebrany za Spider-Mana. Wybiega on na zewnątrz i zdejmuje maskę ogłaszając reporterom, że nazywa się Mark Raxton i jest gitarzystą zespołu Molten Man, którego koncert można obejrzeć w najbliższy piątek w klubie Romita. Korzystając z okazji Parker ucieka na dach, ale tam również nie może się przebrać, więc chowa się w pobliskim zaułku. Zdając sobie sprawę, że był nieostrożny i ujawnienie jego tajemnicy jest tylko kwestią czasu, postanawia wyznać prawdę ciotce i idzie do jej pracy. May jest zaskoczona na jego widok i pyta się, co się stało. Peter opowiada o zamieszaniu w szkole i porwaniu Flasha, ponieważ ktoś ustalił, że Spider-Man chodzi do Midtown High. Kobieta stwierdza, że spodziewała się, że kiedyś będzie musiała porozmawiać z siostrzeńcem na ten temat, i mówi, że Spider-Man to jakiś szaleniec, który robi, co chce, ale jednocześnie jest tchórzem, więc nosi maskę, aby nikt nie wiedział, kim jest. Dodaje, że Peter nie musi się bać, że zostanie przez niego skrzywdzony, i proponuje mu, aby porozmawiał z jej psychiatrą, z którą May spotyka się co tydzień [Ultimate Spider-Man #45], ponieważ widzi, że chłopak nie jest sobą od jakieś czasu, i wini za to Spider-Mana.

Dom Parkerów, później. Peter opowiada przez telefon Kitty o swojej rozmowie z May, o tym, jak ostatecznie nie powiedział jej prawdy, i o zaskoczeniu opinią ciotki o Spider-Manie. Pryde mówi mu, że to nie był dobry moment, aby poznała jego tajemnicę, i dodaje, że przez rok nie mówiła swojej matce o tym, że jest mutantem, aż sama się przypadkiem dowiedziała i wszystko skończyło się dobrze. Kitty uważa, że w międzyczasie Parker powinien skoncentrować się na tym, że ktoś próbował porwać Spider-Mana, a on już wie, od czego zacząć.

Dom Thompsonów. Ojciec Flasha rozmawia z agentem na temat sprzedaży praw do historii swojego syna. Wydaje mu się, że sto tysięcy dolarów, to za niska cena, a kiedy chłopak nie zgadza się, każe mu iść do swojego pokoju. Tam na Flasha czeka Spider-Man, który chce się od niego dowiedzieć wszystkiego na temat ludzi, którzy go porwali. Thompson kieruje go do magazynu, w którym był przetrzymywany i Peter zastanawia się, czy wejść do środka, obawiając się pułapki, kiedy odzywa się jego pajęczy zmysł. Dzięki niemu Parkerowi udaje się uniknąć taserów Powella i Chena, a potem ciosów Quentino, która próbuje pokonać go w walce wręcz. Spider-Man wrzuca ją w sieć, a chwilę później w ten sam sposób obezwładnia jej towarzyszy. Silver Sable wychodzi z ukrycia i mówi Peterowi, że zostali wynajęci przez osobę, która chce z nim porozmawiać, ale jego to nie interesuje i oblepia kobietę pajęczyną. Następnie śmieje się, że Wild Pack są najgorszymi przeciwnikami, z jakimi przyszło mu walczyć, i żeby ich ostatecznie ośmieszyć, postanawia zadzwonić po policję z telefonu Silver. Kiedy sięga po niego, pajęczy zmysł ostrzega go, ale nie widząc niebezpieczeństwa, Peter ignoruje go i zaczyna wybierać numer. Nagle zostaje porażony prądem przez urządzenie i traci przytomność. Sable chce jak najszybciej dostarczyć Spider-Mana Roxxonowi i każe Chenowi ich uwolnić, ale ten stwierdza, że zostawił nóż w furgonetce.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Spider-Man #88

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.