Avalon » Serie komiksowe » Captain America » Captain America #606

Captain America #606

Postacie
Zapowiedź

Zemo powraca, aby dokończyć robotę, która zaczął jego ojciec - zabić Bucky'ego!

Streszczenie

Miesiąc temu. Stara kryjówka Thunderbolts. Ghost próbuje usunąć czujnik zamontowany przez H.A.M.M.E.R. na jego zbroi. Zaskakuje go przybycie Barona Zemo. Obaj nie mają do siebie żadnych pretensji. Obecny członek Thunderbolts przyznaje, że jego zwierzchnicy przysłali go tu po starą bazę danych Barona. Ten nie może uwierzyć, co się stało ze światem podczas jego nieobecności. Kiedyś świat był pełen szarości, teraz wszystko jest czarno-białe. Wszystkie układy i kłamstwa są z powrotem na swoich miejscach. Jest nawet nowy Captain America. Ghost informuje rozmówcę, że nie jest to całkiem nowy Captain. To Bucky.

Podczas spotkania Falcona ze Stevem przyjaciele rozmawiają o Jamesie. Sam martwi się jego stanem. Po zabiciu fałszywego Capa jest zupełnie inny. Ostatnio razem walczyli z Wrecking Crew, którzy napadli na konwój z pieniędzmi. Falcon radził sobie całkiem nieźle, ale Barnes igrał z losem. Podczas szarży Bulldozera, zamiast zrobić unik, stał w miejscu i do końca strzelał z pistoletu. Przez to został rzucony w budynek, który zaczął się walić. Falcon musiał porzucić walkę, aby ratować przyjaciela. Kiedy wylecieli z budynku, złoczyńców już nie było. Bohaterowie umawiają się, że jutro porozmawiają z chłopakiem.

Bucky ma zły sen związany z jego walką z Captainem z lat 50tych. Kiedy się budzi, widzi, że Natashy nie ma w łóżku. Zostawiła mu liścik z informacją, że ruszyła na akcję i nie chciała budzić ukochanego. Ponieważ James nie może spać, postanawia trochę poćwiczyć.

Dwa tygodnie temu. Zemo ląduje na Wyspie Wygnanych, gdzie spotyka się z Fixerem. W pobliskim pubie Iron-Hand Hauptmann robi rozróbę. Do lokalu wchodzi Baron i żąda spłacenia długu zaciągniętego u jego ojca. Stary nazista nie ma zamiaru słuchać nikogo, więc zaczyna się bójka. W niej nadspodziewanie łatwo radzi sobie Helmut. Po chwili podchodzi do leżącego na ziemi przeciwnika i wyjmuje broń. Jak już mówił, żąda spłacenia długu.

Steve i Sam spotykają się z Jamesem w klubie. Cap rozumie troskę przyjaciół, ale zapewnia ich, że nic mu nie jest. Ci jednak nie odpuszczają. Wiedzą, że Barnesa męczą wyrzuty sumienia z powodu fałszywego Capa. James odchodzi, aby zamówić kolejne piwo. Przy barze kelnerka Janice przeprasza go za opóźnienie, ale to jej pierwsza noc. Po powrocie do stolika Bucky jeszcze raz zapewnia kumpli, że nic mu nie jest i poradzi sobie ze swoimi uczuciami. Teraz proponuje, aby się napili i pogadali o czymś przyjemniejszym. Później na parkingu bohaterowie się żegnają. Steve wsiada do swojego samochodu, który okazuje się, umie też latać. Ponieważ James wypił trochę za dużo, Sam proponuje, że to on poprowadzi motocykl. Falcon podchodzi do maszyny. Kiedy przekręca kluczyk, następuje eksplozja. Całą scenę obserwują z dachu Baron i Fixer. Wszystko poszło zgodnie z planem. Falcon jest tylko ranny i przeżyje wybuch. Czas rozpocząć kolejną fazę operacji.

Dwa dni temu. W instytucie dla obłąkanych kryminalistów włącza się alarm. Strażnicy są zdziwieni, ponieważ na monitorach nic nie widzą. Podczas gdy idą sprawdzać stan ogrodzenia, jakiś doktor idzie do sekcji z celami. Wchodzi do sali, w której przetrzymywana jest Sin. Lekarz zdejmuje maskę i okazuje się, że to Baron Zemo. Nie przybył, aby uwolnić więźnia. Chce tylko z nią porozmawiać. Chce się od niej dowiedzieć wszystkiego, co wie o Buckym Barnesie i jak można go zniszczyć."Hunger Strikes" - Part 1

Postacie:
* Nomad, Arana
* Bernard

Rikki budzi się rano o 5. Szybko opuszcza swoją kryjówkę w opuszczonym budynku. W pobliskiej restauracji trochę sprząta, za co dostaje śniadanie. Następnie włamuje się do szkoły, gdzie bierze długi prysznic. Kiedy wychodzi z łazienki, szkoła jest już pełna uczniów. Na korytarzu spotyka Anyę. Koleżanka zazdrości jej, że mieszka sama. Proponuje, aby spotkały się po szkole, po czym pędzi na zajęcia. Nomad nie chce powiedzieć koleżance, że tak naprawdę jest bezdomna. Boi się, że będzie zmuszona zamieszkać u jakiejś rodziny zastępczej. Kiedy uczy się na stołówce słyszy, jak inne dziewczyny o niej plotkują, co tylko powiększa poczucie alienacji bohaterki w tym świecie. Wieczorem idzie do schroniska, gdzie dostaje kolację. Zagaduje tutejszego kierownika o jakąś pracę. Ten jednak oznajmia, że pracują tu tylko wolontariusze. Kiedy proponuje jej, że da jej namiary na kilka rządowych programów, dziewczyna odchodzi.

Na zewnątrz zaczepia ją jakiś koleś. Oferuje jej pracę. Potrzebuje pomocy w domu. Kiedyś robiła to jego córka, ale ona odeszła. On ma problemy z poruszaniem się i potrzebuje pomocy. Rikki początkowo odrzuca propozycję, ale kiedy mężczyzna zaczyna opowiadać o swoje córce, jej serce mięknie i zgadza się.

Mieszkanie Bernarda to istny chlew, ale bohaterka w kilka godzin radzi sobie ze sprzątaniem i drobnymi naprawami. Po robocie dziewczyna prosi, aby pracodawca opowiedział jej o córce. Wychował Sofie sam i byli szczęśliwi. Później dziewczyna weszła w trudny wiek i często się kłócili. Wszystko, co robił ojciec, było złe. Teraz jej już nie ma. Następnie prosi, aby Rikki posprzątała piwnicę. To był dawny pokój jego córki. Kiedy Barnes schodzi na dół i zaczyna przeglądać ubrania, drzwi do piwnicy zamykają się i nie da się ich otworzyć. Po przeszukaniu piwnicy Nomad odkrywa kości nastolatki.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America #606 Captain America #606 Captain America #606 Captain America #606 Captain America #606 Captain America #606 Captain America #606 Captain America #606

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.