Avalon » Serie komiksowe » X-Force vol. 3 » X-Force vol. 3 #27

X-Force vol. 3 #27

X-Force vol. 3 #27

"Second Coming" - Chapter 09

Postacie
Zapowiedź

Czas spojrzeć prawdzie w oczy - wszyscy mutanci na Ziemi zginą. X-Force wyrusza więc na swoją ostatnią misję.

Cytat

Cyclops: "I just killed X-Force. I just killed my son."

Streszczenie

Na moście Golden Bridge trwa zaciekła walka mutantów z Nimrodami. W końcu udaje im się wygrać bitwę, lecz wielu z nich doznało obrażeń. Najmocniej ucierpieli Iceman oraz Hellion, który stracił obie dłonie.

 

W swej kryjówce Bastion łączy się ze swoją linią czasową. Obecny przy tym Lang tłumaczy Graydonowi, że robot sprowadzi  tu tą przyszłość, by wygrać z mutantami.

 

W Utopii, na specjalnym zebraniu Prodigy i Beast zdają raport. Mówią o rannych oraz o pomocy ze strony wojska i policji. Kopuła, w której są zamknięci, jest niezniszczalna, a kula energii na moście Golden Bridge cały czas przetwarza ogromną ilość danych i jest śmiertelnie niebezpieczna, o czym przekonał się Namor wkładając doń rękę. Tylko on mógł to przeżyć. Kula jest łącznikiem pomiędzy naszą linią czasową, a przyszłością Bastiona. Prodigy z trudem stwierdza, że wkrótce może pojawić się u nich więcej niż 170 tysięcy Nimrodów. Chłopak proponuje ucieczkę, lecz Cyclops ma plan. Korzystając z technologii Cable’a chce wykonać skok do przyszłości i tam wyłączyć Nimrody za pomocą umiejętności Cyphera. Wraz z nim wyruszy X-Force, o którym Scott pierwszy raz mówi jawnie. Storm jest co najmniej zdziwiona istnieniem tej jednostki. Psylocke tymczasem jest odpowiedzialna za oddalenie mieszkańców San Francisco od kuli, a Rogue za ewakuację nie walczących do kolumny Atlantydów.

 

Hope nie rozumie, dlaczego Cable musi wyruszyć w przyszłość. Ten twierdzi, że to dobry plan, i żegna się z nią. Tymczasem pierwsza fala Nimrodów wyłania się z kuli. X-Force z Cable i Cypherem wykonują skok w przyszłość, a wtedy Scott otwarcie oświadcza Emmie, że w tym momencie zabił ich wszystkich, gdyż nie mają możliwości powrotu. Słowa te podsłuchuje Hope.

Autor: Jim J

Galeria numeru

X-Force vol. 3 #27 X-Force vol. 3 #27 X-Force vol. 3 #27 X-Force vol. 3 #27 X-Force vol. 3 #27 X-Force vol. 3 #27 X-Force vol. 3 #27 X-Force vol. 3 #27 X-Force vol. 3 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.