Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #48

Wolverine: Origins #48

Wolverine: Origins #48

"Reckoning" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Zemsta motywowała Logana przez prawie sto lat. Ale teraz, gdy jest ona tak blisko, Wolverine zaczyna się zastanawiać - czy naprawdę tego chce?

Streszczenie

Alberta, Kanada. Wolverine stoi przed rezydencją Howlettów, obecnie zaniedbaną ruiną. Obok niego klęczy ranny Romulus. Logan przez chwilę myśli nad zabiciem starożytnego mutanta, stwierdza jednak, że to nie byłaby wystarczająca kara. Zamiast tego informuje przeciwnika, że będzie czekał, aż umrze. W następnej chwili Cloak przenosi ich obu do wymiaru, z którego czerpie moce – Darkforce Dimension. Logan oznajmia, że nie ma tu niczego poza cieniami i że tu manipulator spędzi resztę swoich dni. Romulus odgraża się zapowiadając, że Daken go odnajdzie, Wolverine odpiera jednak, że zajmie się swoim synem i opuszcza wymiar ciemności, zakazując Tyrone'owi komukolwiek o tym wspominać. Wchodzi na teren rezydencji, myśląc o tym, jak zemsta była tym, co napędzało go przez ponad sto lat, stwierdza jednak, że za jej pomocą nigdy nie osiągnie tego, czego pragnie. Głośno mówi, że był ofiarą, ale przebacza tym, którzy go skrzywdzili, a także sobie samemu. Następnie prosi Cloaka, by przeniósł go do jego syna.

Dwa dni później, Budapeszt. Dzierżący Miecz Muramasy Wolverine informuje przemierzającego ruiny Dakena, że Romulusa już nie ma. Akihiro pyta ojca, czy teraz przyszedł rozprawić się z nim, a słysząc odpowiedź twierdzącą, atakuje.

Kilka miesięcy wcześniej. Silver Samurai podczas trenowania Logana poucza go, że jego słabymi punktami są jego umysł i serce – gdy daje się porwać szałowi, traci wewnętrzną równowagę. Radzi mu, żeby walczył za to, co kocha, a nie za to, czego nienawidzi.

W Budapeszcie walka trwa. Wolverine używa taktyki defensywnej, parując ataki i nie zadając śmiertelnych ciosów – koniec końców mierzy się ze swoim synem, którego mimo wszystko kocha. W pewnym momencie Logan blokuje pazury pokryte substancją Muramasy własnym ostrzem, co wywołuje pewnego rodzaju magiczne sprzężenie zwrotne, które odrzuca przeciwników. Daken jednak, w związku z tym, że ostrza są częścią jego ciała, został porażony mocniej, tę chwilę wykorzystuje więc Logan. Jego syn stwierdza, że nie da rady go zabić tak, jak zabił Romulusa, Wolverine odpiera więc, że nigdy nie mówił, że go zabił. Stwierdza jednak, że Daken również tego nie zrobi, po czym przebija go swymi pazurami. Stając nad pokonanym synem, Logan ściska w dłoni Miecz Muramasy i przystępuje do tego, co musi zrobić.

Jakiś czas później. Nieopodal rezydencji Howlettów Wolverine kopie grób, rozmyślając o tym, że rządy Romulusa wreszcie dobiegły końca. Wrzuca do mogiły Miecz Muramasy, stwierdzając, że powstał on z nienawiści i złości, którą wywołał starożytny mutant, i że już go nie potrzebuje. Zaczyna też myśleć o swoim synu. Jest mu przykro, że nie był w stanie go uratować przed ścieżką, którą sam przeszedł w życiu, i że w końcu Daken nie pozostawił mu wyboru – gdyby nie zrobił tego, co było konieczne, prędzej czy później jego syn zabiłby tak jego, jak i Romulusa, stając się następcą wielkiego manipulatora. Gdy mutant zaczyna zakopywać grób okazuje się, że oprócz miecza znajdują się tam jeszcze tylko dwa pazury pokryte podobną do metalu substancją.

Gdzie indziej. Pijany w sztok Daken przygląda się rozległym bliznom po wewnętrznej stronie przedramion.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Origins #48 Wolverine: Origins #48 Wolverine: Origins #48 Wolverine: Origins #48 Wolverine: Origins #48 Wolverine: Origins #48 Wolverine: Origins #48 Wolverine: Origins #48 Wolverine: Origins #48

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.