Avalon » Serie komiksowe » New Mutants vol. 3 » New Mutants vol. 3 #13

New Mutants vol. 3 #13

New Mutants vol. 3 #13

"Second Coming" - Chapter 07

Postacie
Zapowiedź

Z powodu Hope X-Men zaczynają się rozpadać, akurat w chwili, gdy Cyclops chce ich przygotować do wojny. A do tego szpieg Bastiona wyniszcza ich od środka.

Cytat

Domino: "You're going to Utopia to sack up and protect the mutant messiah."
Vanisher: "Messiah? Messiah?! Do I look like I go to church?!"

Streszczenie

San Francisco. Domino dowiaduje się od Cyclopsa, że Cable i Hope dotarli na Utopię, a Bastion stara się eliminować teleporterów po stronie X-Men. Słysząc to, Vanisher zaczyna zbierać swoje rzeczy. Neena chce go zatrzymać i zmusić, aby wrócił z nią na wyspę, ale Porter zdąża się teleportować do swojego burdelu w Portugalii. Tam odkrywa jednak, że jego panienki nie żyją, a na niego czeka Steven Lang i kilku agentów MRD. Vanisher teleportuje się, ale zostaje trafiony kilkoma kulami i traci przytomność zastanawiając się, skąd Bastion wiedział o tym miejscu.

Gdzieś na Utopii. Donald Pierce dowiaduje się od Bastiona, że dzięki jego informacjom na temat Vanishera ostatni teleporter X-Men został wyeliminowany. Cyborg wie, że teraz kolej na jego ruch, który całkowicie pozbawi mutantów możliwości przemieszczania się.

Ambulatorium. Cyclops dziękuje Beastowi, że pomimo ich różnic pozostał pomóc X-Men w tych ciężkich chwilach. Warlock wciąż się wstydzi tego, że zabił Camerona Hodge'a [X-Men: Legacy #235]. Moonstar ma nadzieję, że Cable doceni ich poświęcenie, ale Sunspot nie jest pewny, czy Nathan przejmuje się losem pozostałych X-Men tak bardzo, jak oni jego.

Platforma u wybrzeży San Francisco. X-Club badają miejsce, o którego istnieniu dowiedział się Cypher, i dziwią się, że nie jest strzeżone. Madison mówi, że nie może się niczego dowiedzieć od tutejszych urządzeń i niepokoi go to. Nagle maszyneria zostaje włączona.

Mesa na Utopii. Moonstar zaczepia Cable'a i ignorując Hope pyta się, czy to wszystko, co się stało w ciągu ostatnich godzin, jest jej warte. Dziewczynie nie podoba się ton Dani i uderza ją. Moonstar nie pozostaje jej dłużna i obie zaczynają się bić. Cyclops chce je rozdzielić, żeby Hope nic się nie stało, ale Nathan uważa, że Scott nie może jej wiecznie chronić i dziewczyna umieć sobie dać radę sama, a jeżeli mu się to nie podoba, jego wehikuł czasu może wykonać jeszcze jeden skok i Summers więcej nie zobaczy Hope. Ich kłótnię przerywa eksplozja dochodząca z hangaru.

Magma, X-23 i Namor znajdują zniszczone Blackbirdy oraz Pierce'a. Laura atakuje go, a Atlantyda wykorzystuje nieuwagę cyborga i wyrywa jego lewe ramię. Cyclops i Wolverine docierają na miejsce w samą porę, aby usłyszeć tyradę Pierce'a, który wie, że nie przeżyje tego dnia, ale cieszy się, że przyczynił się do wyginięcia mutantów. Summers niszczy cyborga promieniami optycznymi, po czym stwierdza, że X-Men zostali uwięzieni na Utopii i każe przygotować się do odparcia ataku. Kavita Rao powiadamia go, że ona i jej towarzysze znaleźli na platformie zegar, który prawie skończył odliczanie i przygotowują się do ucieczki.

Gdzie indziej, Hope mówi Cable'owi, że nie powinna tu być. Powiedziała mu, że jest gotowa do dołączenia do X-Men, ale miała po prostu dość ciągłego uciekania, więc okłamała go.

Autor: Ozz

Galeria numeru

New Mutants vol. 3 #13 New Mutants vol. 3 #13 New Mutants vol. 3 #13 New Mutants vol. 3 #13 New Mutants vol. 3 #13 New Mutants vol. 3 #13 New Mutants vol. 3 #13 New Mutants vol. 3 #13 New Mutants vol. 3 #13 New Mutants vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.