Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound » X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #1

X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #1

Postacie
Zapowiedź

Gdy w czasie walki z oddziałami Bastiona Magik zostaje ciężko ranna, przenosi się odruchowo do Limbo - nie wiedząc, że tam czeka już na nią odwieczny wróg, pragnący zyskać kontrolę nad jej Soulswordem i nad całym wymiarem. Na pomoc Illyanie wyrusza mała grupa X-Men, która trafia prosto na armię demonów.

Streszczenie

Gdzieś w stanie Nowy Jork, wczoraj. Podczas bitwy z oddziałami Bastiona Wolverine każe Magik zabrać Hope w bezpieczne miejsce. W odpowiedzi Purifierzy przygotowują się do wdrożenia ustalonych wcześniej sposobów eliminacji teleporterów w szeregach X-Men. Kiedy Illyana dobiega do dziewczyny, zostaje trafiona z broni złoczyńców, nad którą odprawiono odpowiedni rytuał. Magik po chwili zostaje wciągnięta do Limbo przez demoniczne siły. [New Mutants vol. 3 #12]

Utopia, teraz. Colossus oznajmia Cyclopsowi, że zamierza udać się do Limbo po swoją siostrę. Scott nie chce mu na to pozwolić, ponieważ X-Men znajdują się w trudnej sytuacji i Peter jest mu tu potrzebny, a poza tym jego osobiste zaangażowanie mogłoby spowodować niepowodzenie misji. Summers postanawia wysłać kogoś innego.

Ambulatorium. Cannonball mówi Moonstar, że nie może nic poradzić na to, co stało się z Karmą [New Mutants vol. 3 #12, X-Men: Legacy #235], ale zamierza uratować Magik. Dani chce, aby cała grupa mu towarzyszyła, ale Sam rozmawiał już z Cyclopsem i Moonstar, Sunspot i Magma mają zostać na Utopii. Scott mówi, że dogadał się z Colossusem i Cannonball może zacząć zbierać drużynę. Sam postanawia zacząć od przekonania do pomocy Pixie, ponieważ tylko ona może zabrać ich do Limbo. Megan jednak nie chce pomagać Illyanie po tym, jak zabrała jej ona część duszy [New X-Men vol. 2 #39], i nawet Colossus nie potrafi jej przekonać mówiąc, że jego siostra nie zawsze była demonem. Cannonball udaje się po pomoc do Anole'a, ale ten podziela sentyment Pixie, jednak ostatecznie idzie z nią porozmawiać i przekonuje ją, że jest bohaterem i dobrą osobą, więc powinna uratować nawet kogoś takiego jak Magik. Megan zgadza się, ale przekonuje Victora, żeby jej towarzyszył. Sam werbuje jeszcze Dazzler, Northstara, Trance, która postanawia udać się do Limbo tylko w postaci astralnej, oraz Gambita, któremu mówi, że potrzebny mu ktoś taki jak on, kto będzie pamiętał o celu misji.

Później. X-Men teleportują się do Limbo i widzą, że wymiar znajduje się w znacznie gorszym stanie, niż się spodziewali. Młodsi mutanci mają nadzieję, że nie będą musieli znów zmierzyć się z Belasco. Northstar wykonuje szybki rekonesans i stwierdza, że bardzo trudno będzie im znaleźć Magik, a wokół jest pełno stworów, z którymi lepiej nie mieć do czynienia. Nagle spod ziemi wynurza się wielki potwór, a zaraz po tym z pomocą przychodzi mu wataha demonów. Podczas walki z nimi Gambit ulega ukrytej w nim osobowości Śmierci.

Z pobliskiego zamku wszystko to obserwuje S'ym, który zawiadamia N'astirha, że X-Men przybyli do Limbo, a wśród nich jest Pixie. Demon liczy na to, że Megan zaprowadzi go do Magik, a kiedy ją znajdzie i zabije, Limbo będzie jego.

Autor: Ozz

Galeria numeru

X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #1 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #1 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #1 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #1 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #1 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #1 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #1 X-Men: Second Coming - Revelations: Hellbound #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.