Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Weapon X » Wolverine: Weapon X #13

Wolverine: Weapon X #13

Wolverine: Weapon X #13

"Tomorrow Dies Today" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Wolverine i Captain America stają naprzeciw armii cybernetycznych zabójców. Zdesperowani, sięgają po drastyczne środki. I na własnej skórze poczują, jakie skutki może mieć zabawa ze strumieniem czasu.

Cytat

Deathlok: [Target: Captain America. Mission: Exterminate.]
Steve: "Sorry, pal, but there's already been enough killing of Captain Americas for my taste."

Streszczenie

Dwadzieścia dwa lata w przyszłości. Tłumy protestują przed siedzibą Roxxonu, korporacja wysyła więc do ich spacyfikowania oddział Deathloków. Cyborgi zostają jednak unieruchomione przez sieci wystrzelone przez Petera Parkera, który następnie każe zaatakować swoim "Amazing Firends", pająkowatym mini-robotom. To jednak nie powstrzymuje Deatloków, które teleportują się do pomieszczenia, w którym znajduje się Parker, i otwierają do niego ogień. Peterowi początkowo udaje się unikać ostrzału, ale w końcu jeden cyborgów, które pozostały na ulicy, strzela w jego kierunku z wyrzutni rakiet. Powalony i o chwilę od śmierci, Spider-Man przyznaje, że po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie wie, co powiedzieć.

Teraźniejszość. Spidey zauważa ludzi uciekających ze stacji metra, a po dostaniu się tam odnajduje jednego z Deathloków. Gdy jednak próbuje go pokonać siłą swojego banteru, zostaje uderzony tak mocno, że przebija ścianę. Tymczasem Wolverine ratuje Mirandę przed prześladującym ją cyborgiem, który nadal, mimo rozkazów, nie potrafi jej zabić, i wbija jego głowę w drzwi nadjeżdżającego metra tak, że zostaje odrąbana podczas ich otwierania. Cap tymczasem zostaje pochwycony przez kolejnego Deathloka, przed śmiercią ratuje go jednak Steve Rogers, który przybył z posiłkami w postaci New Avengers. Widząc to, Deathloki postanawiają się przegrupować i teleportują się, pozostawiając bezgłowego kompana.

Po zakończonej walce Miranda informuje, że niektórzy na liście celów nadal żyją i wciąż są w niebezpieczeństwie. Thing oferuje Budynek Baxtera jako tymczasową kryjówkę, a Steve postanawia czekać na cyborgi w mieszkaniach ich niedoszłych ofiar. Miranda postanawia zatem, razem z Capem, Wolverinem i młodym Wakowskim, znaleźć jakiś słaby punkt Deathloków. A najlepszy sposób, żeby to zrobić, to spytać człowieka, który je stworzył – a raczej stworzy.

W czasie podróży quinjetem Bucky stwierdza, że nie podoba mu się ta cała sytuacja – Miranda nie jest ani mutantem, ani telepatą, nie mają też pewności, skąd biorą się jej wizje, całkiem więc prawdopodobne, że to pułapka. Logan odpiera, że dzięki dziewczynie uratował życie Capa, a poza tym jest ona jedynym tropem, który posiadają.

Jakiś czas później Logan puka do siedziby Wydziału Usuwania Przydrożnej Padliny. Otwiera mu doktor Heimerginger, który widząc swoich gości, pada na ziemię, przepraszając za wszystko i wyjaśniając, że wykonywał tylko polecenia Osborna. Gdy Wolverine nie rozumie, o co mu chodzi, mężczyzna wyjaśnia, że stworzył zrobotyzowane zombie, które zaatakowały dawną bazę Weapon Plus w The World [patrz Dark Reign: The List – Wolverine – przyp. S_O]. Logan informuje go więc, że nie to jest powodem jego przybycia, po czym pokazuje mu głowę Deathloka.

Chwilę później doktor zachwyca się budową cyborga, znacznie bardziej zaawansowaną od tego, co robił dotychczas – reanimowania zwłok i podłączania ich do komputerów, by mogły wykonywać najprostsze polecenia. Zaczyna narzekać na Osborna, Logan przerywa mu więc i pyta, czy jest jakiś sposób na unieruchomienie Deathloków. Naukowiec nie ma jednak o tym pojęcia, więc Wolverine postanawia, że najlepszym sposobem na powstrzymanie cyborgów jest zabicie ich twórcy, zanim zostaną wyprodukowane. Miranda jednak powstrzymuje go, tłumacząc, że nie wiadomo, jak śmierć ta wpłynęłaby na przyszłość, i że równie dobrze mogliby pogorszyć sytuację. W tym jednak momencie ciało Deathloka wstaje ze stołu operacyjnego i przebija ręką pierś Heimergingera, po czym powala Captaina i zaczyna walkę z Wolverinem. Doktor umiera w ramionach Mirandy, a po chwili Logan wpada z powrotem do pomieszczenia, zastanawiając się, gdzie podział się Deathlok. Tymczasem Wakowski zauważa, że głowa cyborga również zniknęła.

Jakiś czas później. Loganowi nie udało się znaleźć cyborga, Bucky nie jest natomiast w stanie skontaktować się ze Stevem. Okazuje się, że Rogers i towarzyszący mu bohaterowie zostali zaatakowani i pokonani przez Deathloki, które uznają, jako że zamiast swojego celu we wskazanym miejscu znajdowała się trójka superherosów, że w jakiś sposób zdobyli oni informacje o ich misji. Stwierdzają, że najprawdopodobniej uzyskali je od Mirandy Bayer, i decydują, że musi ona zostać zlikwidowana.

Logan wyczuwa czyjąś obecność, a po chwili ktoś strzela w ich stronę z repulsora. Nim Wolverine zdąży ostrzec Capa, że nie mają do czynienia ze Starkiem, obaj bohaterowie zostają unieruchomieni siecią Spider-Mana. A w stronę Mirandy zaczyna zbliżać się Deathlok z trzema energetycznymi pazurami u dłoni.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Weapon X #13 Wolverine: Weapon X #13 Wolverine: Weapon X #13 Wolverine: Weapon X #13 Wolverine: Weapon X #13 Wolverine: Weapon X #13 Wolverine: Weapon X #13 Wolverine: Weapon X #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.