Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #633

Amazing Spider-Man #633

Amazing Spider-Man #633

"Shed" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Lizard, jakiego znacie, odszedł... w pewne bardziej niebezpieczne miejsce. "Grim Hunt" może się teraz zacząć...

Streszczenie

Dziennikarka opowiada o zamieszkach, które wywołali nadzwyczaj agresywni ludzie. Do kobiety podchodzi dziwnie zachowujący się mężczyzna. Kamerzysta każe mu się wycofać, ale wtedy nieznajomy gryzie go w ramię. Kamerzysta powala go na ziemię, po czym rozbija mu głowę kamerą, zachęcany okrzykami dziennikarki. Kobieta mówi, że okazał się silniejszy, a ona należy do niego.

Lizard obserwuje zamieszanie, przemawiając do "gadów ukrytych w małpich strojach". Jego z kolei obserwuje z dachu Spider-Man. Pająk wypija serum Connorsa, argumentując, że jeśli przeciwdziałało wpływowi Jaszczura na umysł doktora, to pomoże i jemu. Następnie zeskakuje na Lizarda, wgniatając go w ziemię. Jaszczur podnosi się. Mówi, że wyczuwa umysł swojego przeciwnika - jasny i silny. Wypił "truciznę Connorsa, uwięził swego wewnętrznego gada", a tylko on mógł uratować superbohatera. Lizard zaczyna dusić Spider-Mana ogonem, pytając, czy nadal uważa, że wypicie trucizny było dobrym pomysłem. W odpowiedzi Spider-Man spluwa serum prosto w otwartą paszczę potwora. Wyrwawszy się z uścisku Lizarda, wbija w niego kolejne strzykawki z serum, krzycząc, by Connors nie poddawał walki. Jaszczur mówi ze śmiechem, że Connors jest martwy. Spider-Man nie chce w to uwierzyć. Mówi swojemu przeciwnikowi, że jest Curtem Connorsem, ojcem Billy'ego - i pokazuje mu zdjęcie chłopca. Lizard pyta "co to jest Billy?", ale po chwili zaczyna krzyczeć, że Spider-Man "włożył mu do głowy obrazy" i ucieka. Na Pająka rzuca się tłum niepanujących nad sobą ludzi. Spider-Man zaczyna odczuwać wpływ Lizarda, nakazujący mu walczyć i zabijać we własnej obronie, jednak nie poddaje mu się. Żeby przypadkiem nie skrzywdzić niewinnych ludzi, w ogóle się nie broni, przyjmując kolejne ciosy.

W pobliżu Lizard ogląda zdjęcie Billy'ego, które wyrwał Peterowi. Przypomina sobie ostatnie słowa chłopca: "wiedziałem, że to się tak skończy".

Spider-Man zaczyna tracić przytomność. Lizard wyrywa go z rąk tłumu i zanosi na pobliski dach. Mówi Pająkowi, że ma w głowie obrazy: krew i krzyki małego. Nie może zrozumieć dlaczego - zjadł potomstwo rywala, a to dobry czyn, dowód jego siły. Czemu obrazy sprawiają, że czuje się słaby, że chowa pazury i chciałby schować twarz? Spider-Man mówi mu, że to wstyd. Jaszczur pyta, czy bycie ssakiem właśnie to oznacza? Rozgląda się po okolicy. Komentuje, że ssaki stworzyły wszystkie otaczające ich budynki, a przelatujący nad nimi samolot "nie jest ptakiem". Zanim zdobył mózg Connorsa, wiedział tylko, kiedy walczyć, a kiedy uciekać. Ale świat nie ogranicza się do tego. Jest w nim dużo, dużo więcej. Zanim znika, mówi jeszcze, że nie należy do tego świata. Spider-Man jest wyczerpany i poturbowany, a tłum zniszczył mu wyrzutnie sieci. Nie jest w stanie ścigać Lizarda. Zauważa jednak, że nie czuje już jego wpływu. Ludzie na ulicach odzyskali panowanie nad sobą, a on nadal żyje. Zastanawiając się, czemu Jaszczur ich wszytkich puścił, zauważa, że na zdjęciu Billy'ego pozostały ślady kłów.

May ogląda wiadomości w telewizji. Spiker mówi, że tłum najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem Curta Connorsa, znanego jako Lizard, jako że ludzie rozeszli się krótko po jego zniknięciu. Rozlega się dzwonek do drzwi. May otwiera je przedstawiającemu żałosny widok Peterowi. Parker mówi, że potrzebuje swojej cioci. Wie, że był ostatnio irytujący, ale potrzebuje zapewnienia, że ludzie nie chcą wyłącznie skakać sobie do gardeł. May w międzyczasie pokrzykuje na niego, jednak ostatecznie zwalcza wpływ Mr Negative'a. Mówi, że wszystko będzie w porządku i przytula swojego bratanka.

Jaszczur czyha w kanałach pod Manhattanem. Przestał wywierać wpływ na ludzi. Większość z radością wróciła do swojego bezpiecznego, przewidywalnego życia. Ale nie wszyscy. Niektórym spodobała się wolność, którą im ofiarował. Kiedy grupka ludzi, z reporterką na czele, odnajduje go w kanałach, Lizard stwierdza, że to ciekawe istoty, te gady w małpich strojach. Będą mu dobrze służyć.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #633 Amazing Spider-Man #633 Amazing Spider-Man #633 Amazing Spider-Man #633 Amazing Spider-Man #633 Amazing Spider-Man #633 Amazing Spider-Man #633 Amazing Spider-Man #633

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.