Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 2 » Hulk vol. 2 #22

Hulk vol. 2 #22

Hulk vol. 2 #22

"Dogs Of War"

Postacie
Zapowiedź

Upadek się dokonał, czas na wojnę! Rulk oraz Banner zawiedli, a ich najgorsze koszmary się ziściły i przyszły, aby ich obić. Czy uda im się przeżyć starcie z MODOKiem i jego armią Hulków, a może polegną z ręki zhulkowaconych herosów? Rozpoczyna się World War Hulks!

Cytat

Red Hulk: "Take my life!"
Red She-Hulk: "I...I can't..."
Red Hulk: "Why the hell not?"
Red She-Hulk: "--because you're my father."
Red Hulk: "...Betty...?"

Streszczenie

Wydaje się, że Intelligencia zwyciężyła. Sześciu z ośmiu najmądrzejszych ludzi na świecie leży bezwolnie podłączonych do technologii Liddleville, prowadząc beztroskie życie w fikcyjnej utopii Leaderville, głupiejąc z każdą minutą pobytu. Dwustu A.I.Marines przemienionych w czerwone hulki naciera na Waszyngton. Zhulkowaceni członkowie Avengers, Fantastic Four i X-Men wdają się zaś w walkę z Red Hulkiem, instynktownie biorąc go za wroga.

Rulk niezbyt dobrze radzi sobie w walce z Thorem. Zostaje powalony przy pomocy młota i trafiony błyskawicą przez Storm. Dwójka byłych bohaterów wdaje się w kłótnię o to, które z nich ma zadać ostateczny cios Czerwonemu. Widząc tu swoją szansę na przeżycie, Red zaczyna podpuszczać resztę hulków, drwiąc z nich bezczelnie. Dezorganizuje w ten sposób i tak mocno umowny szyk drużyny przeciwnej i pozbywa się chwilowo Captaina America i Ms. Marvel, zderzając ich ze sobą. Tę samą strategię stosuje do oporu - rzuca Invisible Woman w Thinga i chroni się przed płomieniami Human Torcha, zasłaniając się Icemanem. Następnie chwyta Cyclopsa i przy pomocy potężnych promieni optycznych wypuszczanych z jego kilkunastu oczu dokonuje na Hellcarrierze ostatecznego spustoszenia.

M.O.D.O.K., Leader i Samson oglądają wszystkie wydarzenia na ekranie monitora. Ten ostatni jest poirytowany, gdyż nie został wtajemniczony we wszystkie niuanse planu Intelligencii. Sterns odpowiada, że Samson nie byłby w stanie ogarnąć jego złożoności. Gdy psychiatra pyta towarzyszy o to, jak zamierzają pozbyć się ogromnego zagrożenia, jakim są zhulkowaceni bohaterowie, Leader odpowiada mu, że problem wkrótce rozwiąże się sam. Herosi wkrótce umrą z powodu nadmiernego wystawienia się na kosmiczne i Gamma promieniowanie. Będzie to odpowiednia chwila, aby Intelligencia ujawniła się światu i przyjęła rolę wybawców.

Poobijany i zakrwawiony Red Hulk podnosi się ciężko z podłogi i powoli rusza szybem wentylacyjnym ku pomieszczeniu z aparaturą Liddleville, w celu odłączenia Bannera. W ciemnościach zostaje jednak zaatakowany przez dwóch kolejnych hulków - Spider-Mana i Wolverine'a. Rulk radzi sobie z nimi dosyć szybko, choć kosztuje go to kolejne poważne obrażenia. W takim właśnie stanie, ledwo stojąc na nogach, zostaje zaskoczony przez Red She-Hulk, która wyraźnie ma złe zamiary.

Samson jest oburzony. Psychika Red She-Hulk jest zbyt krucha, aby kazać jej kogokolwiek zabijać, a już na pewno nie Red Hulka. Psychiatra uważa, że Leader nie ma trzeźwego osądu sytuacji, gdyż zakochał się w Srulkie. Mężczyzna rzuca w twarz Sternsa jeszcze kilka dotkliwych uwag, w efekcie czego zostaje przez niego spoliczkowany. Samson oddaje Leaderowi cios i nie zamierza poprzestać na tym jednym. Interweniuje M.O.D.O.K., który powala zielonowłosego jednym strzałem.

Red She-Hulk bez większych problemów pokonuje Rulka. Zamierza wyssać z niego całą energię tak, jak on zrobił to z oryginalnym Hulkiem i w efekcie zabić go, lecz gdy mężczyzna wraca do swej ludzkiej postaci, kobieta przerywa. Nie może go zamordować, ponieważ Red Hulk okazuje się być Thaddeusem Rossem, jej ojcem.

[Uwaga: W komiksie znajduje się również krótka, teoretycznie humorystyczna historyjka ze stajni Mini Marvels, autorstwa Audrey Loeb i Dario Brizueli. - nietendon]

Autor: nietendon

Galeria numeru

Hulk vol. 2 #22 Hulk vol. 2 #22 Hulk vol. 2 #22 Hulk vol. 2 #22

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.