Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #235

X-Men: Legacy #235

X-Men: Legacy #235

"Second Coming" - Chapter 04

Postacie
Zapowiedź

Gdy bitwa między New Mutants a Cameronem Hodgem dobiega końca, pozostali X-Men tracą jednego ze swoich. Gubią też trop Cable'a i Hope, dlatego na ich poszukiwania wyrusza Rogue.

Cytat

Ariel (widząc lecący w jej stronę pocisk odrzutowy): "Oh, spit!"

Streszczenie

W kwaterze głównej The Right trwa walka pomiędzy złoczyńcami, a składem beta. Cannonball bierze na siebie Hodge'a, podczas gdy reszta mutantów rozprawia się z jego bojówką.

Na Utopii Emma Frost stwierdza, iż Rogue nie łączy z Hope żadna więź psychiczna ani empatyczna, ta jednak upiera się, iż wyczuwa jakieś połączenie. Cyclops postanawia posłać ją razem z Ariel do pomocy grupie alfa.

Cannonball naciera na Hodge'a, jednak musi wyłączyć swoją moc, gdy złoczyńca stawia na jego drodze Karmę, której noga została oderwana od reszty ciała. Sam traci swą niezniszczalność, po czym Hodge go ogłusza. Tymczasem Cypher oznajmia, iż zdobył wszystkie informacje, które były im potrzebne, i zaczyna przekonywać Warlocka, iż jedyną szansą na ich przeżycie jest, by pożywił się siłami Right.

Rogue i Ariel przybywają do reszty X-Men, po czym Nightcrawler zabiera tę pierwszą ze sobą i serią teleportacji przenosi w kierunku, z którego wyczuwa ona Hope. Emma przekazuje informacje od niej Dr. Nemesisowi, by następnie odesłać je do Wolverine'a i jego oddziału. Ariel nie może pomóc w tej akcji, gdyż jej moce teleportacji działają jedynie poprzez rzeczywiste drzwi, których brak na odludziu, na którym się znaleźli. Nagle Frost chwyta się za głowę, odczuwając bolesne sprzężenie psioniczne. Po chwili do sali wchodzą krwawiące Stepford Cuckoos, oznajmiając, iż Cerebra została uszkodzona.

W centrali Bastiona okazuje się, iż to działający w tajemnicy z Utopii Pierce spowodował usterkę Cerebry. Lang stwierdza, że dzięki temu X-Men nie mogą namierzyć swoich ludzi, za to Bastion wciąż ma taką możliwość, na co ten dodaje, że bez perturbacji z Cerebry teraz może widzieć pozycje mutantów jeszcze wyraźniej. W tej chwili uzbrojony myśliwiec przemierza niebo nad niesprecyzowaną okolicą.

Oddziały Camerona Hodge'a nadal ścierają się z New Mutants, lecz nagle The Right zostają opanowani przez Warlocka, za co kosmita przeprasza i stwierdza, że żałuje ich śmierci, jednak nie będzie żałował Hodge'a.

Zgodnie ze wskazówkami Nightcrawlera reszta drużyny alfa zbliża się do celu. Psylocke wyczuwa jednak, iż coś latającego zbliża się w ich stronę. Zanim udaje się jej jednak ostrzec Warrena, nadlatujący myśliwiec wystrzeliwuje pocisk odrzutowy w jeden z samochodów X-Men. Angel niszczy samolot, a z płonącego wraku wychodzą tylko X-23 i Wolverine, którzy ocaleli dzięki czynnikowi gojącemu, oznajmiając, iż Ariel zginęła w ataku.

Emma przekazuje wiadomość Cyclopsowi, na co ten stwierdza, iż teraz są zarówno ślepi, jak i chromi. Pixie chce go przekonać, by wysłał ją do pomocy, ten jednak ufa, że Kurt sam sobie poradzi, a nie chce posłać dziewczyny na śmierć.

Warlock zabija Camerona Hodge'a, a Cypher oznajmia Emmie, iż wiedzą już, w jaki sposób Bastion namierza Cable'a.

Dawne osiedle przyczep kempingowych w Nebrasce. Hope próbuje opatrzyć powierzchowne rany Cable'a, lecz nie jest w stanie nic zrobić z głębszymi obrażeniami. Mężczyzna ignoruje jej uwagi i zastanawia się, w jaki sposób ich prześladowcy są w stanie tak szybko i precyzyjnie ich namierzyć. Wokół ich kryjówki czają się tymczasem gotowe do ataku siły Sapien League, zostają jednak zaskoczone przez X-Men. Hope słyszy dźwięki czyichś ruchów w okolicy i Cable chce się tym zająć, lecz nagle pojawia się przed nimi Nightcrawler, mówiąc, że ta robota już została za nich wykonana. Dodaje, iż na zewnątrz czeka na nich Wolverine. Logan oznajmia Nathanowi, iż powodem, dla którego wrogowie byli w stanie go namierzyć, jest to, iż ich sprzęt operuje na bazie technoorganicznego wirusa podobnego do tego, który występuje w ciele Cable'a. Nathan chce w związku z tym rozdzielić się z Hope, która gniewnie wykłóca się, iż została wytrenowana na żołnierza przez niego samego. Mężczyzna odrzeka, że w tej wojnie dziewczyna nie jest żołnierzem, lecz środkiem strategicznym. Rogue "pożycza" moce od pozostałych X-Men i wraz z Nightcrawlerem i Hope wyrusza w kierunku Utopii. Reszta mutantów pozostaje na miejscu, by robić za wabik.

Autor: TheNewlyAwoken

Galeria numeru

X-Men: Legacy #235 X-Men: Legacy #235 X-Men: Legacy #235 X-Men: Legacy #235 X-Men: Legacy #235 X-Men: Legacy #235 X-Men: Legacy #235 X-Men: Legacy #235 X-Men: Legacy #235 X-Men: Legacy #235 X-Men: Legacy #235

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.