Avalon » Serie komiksowe » Wolverine: Origins » Wolverine: Origins #47

Wolverine: Origins #47

Wolverine: Origins #47

"Reckoning" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Wolverine wyrusza, by ostatecznie rozwiązać kwestię Romulusa, ale jego drużyna zaczyna się rozpadać. Czy Skaar trafił po wpływ Romulusa? Czy Cloak postanowi pomóc Loganowi?

Streszczenie

Ankara. Jeden z gapiów telefonicznie informuje Romulusa, że mężczyzna z irokezem, którego miał obserwować, został właśnie przebity samurajskim mieczem. Mutant jest zdziwiony, to bowiem nie było częścią planu Wolverine'a. Upewnia się, że mężczyzna z mieczem uciekł, a słysząc syrenę każe swojemu rozmówcy śledzić karetkę. Niedługo później, gdy ambulans skręca na skrzyżowaniu w kierunku jednego ze szpitali, mężczyzna słyszy od Romulusa, że jego usługi nie są już potrzebne, a chwilę później w jego samochód uderza inne auto. Załoga karetki wysiada, by pomóc ofiarom "wypadku", a nie niepokojony przez nikogo Romulus zbliża się do ambulansu. W tej jednak chwili obserwujący to wszystko z dachu Wolverine daje sygnał, a z pojazdu wyskakuje Skaar, witając się z Romulusem.

Sześć dni wcześniej, Islandia. Skaar wyczuwa Romulusa i każe mu wyjść z ukrycia. Starożytny mutant ujawnia się więc, informując, że wie wszystko o rozmówcy, a także, że zna sposób, by dać mu to, czego pragnie. Syn Hulka stwierdza, że to, czego pragnie, nie istnieje, mutant odpowiada więc, że gamma-goliat "narodził się" w wyniku przypadku, a on jest mistrzem w aranżowaniu takich zdarzeń. Wyjaśnia też, że doskonale wie, czemu Skaar chce się zmierzyć z Hulkiem, a nie z Bannerem, bo tak samo on się czuje, jeśli chodzi o Wolverine'a. Mówi, że wśród drapieżników, takich jak oni, gdy przywódca stada staje się zbyt słaby, inne samce atakują go, a potem walczą między sobą o pozycję. Plan Logana jednak opiera się na intrygach, co Romulus uważa za niegodne. Proponuje Skaarowi, że jeśli pomoże mu doprowadzić do prawdziwej walki, on w zamian pomoże jemu.

Teraz. Skaar wyjaśnia Romulusowi, że chce się zmierzyć z Hulkiem, a nie Bannerem, ponieważ wie, że jest lepszy od Bruce'a. Pyta, czy mutant myślał, że uda mu się go zmanipulować, ten jednak, niewzruszony, potwierdza. W następnej chwili w syna Hulka trafia rakieta wystrzelona przez kurdyjskich terrorystów, których opłacił Romulus. Gdy Skaar atakuje nowych napastników, Logan każe Cloakowi go powstrzymać, a sam postanawia skonfrontować się z arcyłotrem. Gdy więc gamma-barbarzyńca zaczyna okładać terrorystów, Tyrone pojawia się przed nim i próbuje go przekonać, że już ich pokonał. Nagle jednak jeden z zamachowców uruchamia przypiętą do pasa bombę. Widząc eksplozję, Logan pozostawia Romulusa i wyrusza na pomoc cywilom. Starożytny mutant jest zdegustowany wyborem Wolverine'a – podobnie jak Daken, który pojawia się za nim. Okazuje się bowiem, że Logan nie użył prawdziwego Miecza Muramasy, a jedynie jego kopii – miało to zmusić Romulusa do wyjścia z ukrycia. Mutant wyjaśnia, że plan jego ojca ma na celu ujawnienie istnienia Romulusa światu – choć bowiem początkowo wywoła to przerażenie, wkrótce wszystko wróci do normy, a starożytny mutant straci swoją główną przewagę – możliwość działania z ukrycia. Wtedy jednak Daken nie będzie mógł niczego odziedziczyć, dlatego postanawia walczyć po stronie swego dawnego mentora.

[Uwaga: Dalszy ciąg historii nastąpi w Dark Wolverine #86 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine: Origins #47 Wolverine: Origins #47 Wolverine: Origins #47 Wolverine: Origins #47 Wolverine: Origins #47 Wolverine: Origins #47 Wolverine: Origins #47 Wolverine: Origins #47 Wolverine: Origins #47 Wolverine: Origins #47

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.