Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #523

Uncanny X-Men #523

Uncanny X-Men #523

"Second Coming" - Chapter 02

Postacie
Zapowiedź

W pościg za Cablem i Hope udają się X-Men i Bastion ze swoją armią. By utrudnić przeciwnikowi zadanie, Cyclops wysyła przeciw niemu New Mutants.

Cytat

Nightcrawler: "What the hell is going on?"
Wolverine: "We're at war, Elf. Plain and simple."

Streszczenie

Hope spogląda na półkę z artykułami higienicznymi w supermarkecie. Odnajduje ją Cable, który trzyma na muszce pracowników sklepu. Żołnierz odciąga dziewczynę, stwierdzając, że muszą się zbierać. Ta, naburmuszona, odpala kradziony samochód, nie słuchając kolejnej tyrady opiekuna o potrzebie pozostania czujnym.

Na autostradzie Nightcrawler domaga się odpowiedzi, Wolverine odpiera więc, zabijając przesłuchiwanego członka Sapien League, że prowadzą wojnę, a ich przeciwnikiem jest Bastion i jego podwładni, z którymi Logan i kilku innych walczyło od jakiegoś czasu. Kurt nie może uwierzyć, że Cyclops zezwoliłby na takie działania i postanawia wziąć przykład z Beasta i odejść z zespołu. Powstrzymuje go jednak Colossus stwierdzając, że dopóki nie odnajdą Hope i nie zapewnią jej bezpieczeństwa, krew nadal będzie rozlewana. Wagner chce wobec tego porozmawiać z Cyclopsem.

Chwilę później drużyna łączy się z przywódcą, informując o sytuacji. Scott domyśla się, że Cable będzie się poruszał w kierunku północno-zachodnim, by uniknąć dużych miast. Wtedy odzywa się Kurt, pytając, czy lider X-Men powołał do życia grupę zabójców. Po chwili ciszy Summers przyznaje, że zrobił to, co uważał za słuszne, i stwierdza, że przyjaciel będzie mu to mógł wygarnąć, gdy już wrócą bezpiecznie na Utopię. Następnie łączy się z New Mutants i wydaje im rozkazy – Cypher ma monitorować wszelkie informacje ze Wschodniego Wybrzeża i doszukiwać się wiadomości związanych z Cablem, pozostali młodzi mutanci mają natomiast przygotować się do ataku na ośrodek produkcyjny The Right w Saint Louis. Nim zdąży skończyć zdanie, zgłasza się Doug, który znalazł informację o napadzie na supermarket dokonanym przez starszego mężczyznę i towarzyszącą mu młodą dziewczynę.

Cable i Hope zatrzymują się na noc w motelu. Gdy dziewczyna zachwyca się pierwszym od dłuższego czasu miękkim łóżkiem czy pełną lodówką, Nathan odnajduje w gazecie informację o powrocie mutantów do San Francisco.

W swej bazie Bastion tłumaczy, że choć Cable znalazł sposób, by oszukać prawie wszystkie urządzenia, dzięki którym mógłby zostać znaleziony, nie pomyślał o jednym. Okazuje się, że android jest w stanie wyczuć techno-organicznego wirusa, którym jest zarażony mutant. Każe Strykerowi poprowadzić oddział Purifiers do ataku na podróżnika w czasie. Po jego wyjściu Cameron Hodge wyraża wątpliwości, czy duchownemu uda się wypełnić misję, Bastion odpiera więc, że w razie czego to Hodge będzie musiał mu zapewnić posiłki. Pyta też, jak przebiega budowa jego wież, stanowiących plan awaryjny.

W motelu Cable przeprasza Hope za to, że był taki surowy, i wręcza jej jedną ze szczotek, którymi dziewczyna była zainteresowana. Chwilę później, umyta i uczesana, Hope pyta podłączającego telefon do swojej bionicznej ręki Nathana, co ten robi. Wyjaśnia on więc, że próbuje się włamać do komputerów zarządzających ruchem ulicznym, by dowiedzieć się więcej o ich miejscu pobytu. Odkrywa jednak, że wszystko w promieniu kilku kilometrów zostało wyłączone, a po chwili zostaje im odcięte światło. Okazuje się, że to sprawka Purifiers, którzy przygotowują się do ataku.

W tej samej chwili Cypher odkrywa te same zakłócenia i informuje o nich Cyclopsa. Ten każe więc drużynie Wolverine'a natychmiast się tam udać.

Tymczasem, Cable i Hope przygotowują się do odpowiedzi na atak. Wypadają ze swojego pokoju i zaczynają ostrzeliwać fanatyków, Nathan zapewnia im też osłonę, wysadzając w powietrze cysternę z paliwem. Nagle na miejscu pojawiają się X-Men, gotowi pomóc dwójce mutantów. W tym samym momencie Cyclops rozkazuje New Mutants szturmować bazę Hodge'a.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #523 Uncanny X-Men #523 Uncanny X-Men #523 Uncanny X-Men #523 Uncanny X-Men #523 Uncanny X-Men #523 Uncanny X-Men #523 Uncanny X-Men #523 Uncanny X-Men #523 Uncanny X-Men #523 Uncanny X-Men #523

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.