Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man » Ultimate Comics Spider-Man #9

Ultimate Comics Spider-Man #9

Ultimate Comics Spider-Man #9

"Tainted Love" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Spider-Woman powraca, żeby całować się... zgadnijcie z kim. A Kitty Pryde ma własne problemy, ponieważ agenci rządowi przybywają po nią do Midtown High.

Cytat

Johnny: "It happened!! For real!! I'm in love!! And I have you to thank, Mister Peter Parker. Because of the colorful life you lead, I met the most awesome hottest chick."
Peter: "A hot chick I know from the world of Spider-Man? Silver Sable? Elektra? Black Cat?"
Gwen: "Who the hell are all these skanks?"

Streszczenie

Brooklyn. Bombshelle niszczą furgonetkę przewożącą pieniądze, zabierają łup, ale pojawia się Spider-Woman i trafia je w twarz pajęczyną. Lana i jej matka zaczynają strzelać na oślep i jedna z eksplozji zrzuca Jessicę na ulicę. Starsza z Bombshelli chce uciekać, ale jej córka chce się zemścić za poprzednie starcie ze Spider-Manem [Ultimate Comics Spider-Man #2] i zabić Spider-Woman, ale powstrzymuje ją Human Torch, który otacza złodziejki płomieniami. Kiedy one próbują zestrzelić Johnny'ego, Jessica ponownie je oślepia. Mama Bombshell uderza głową o furgonetkę i traci przytomność, a Lana zostaje znokautowana przez Spider-Woman. Kiedy pojawia się policja, Jessica oddala się, więc Storm leci za nią i mówi jej, że po ich pierwszym spotkaniu [Ultimate Spider-Man #129] nie mógł się doczekać kolejnego i chce ją bliżej poznać. Dziewczyna nurkuje między budynki i w alejce zdejmuje maskę, myśląc, że zgubiła Human Torcha, ale ten znajduje ją, mówi, że mu się podoba, a kiedy Spider-Woman wreszcie mówi mu, jak ma imię, próbuje umówić się z nią na randkę.

Midtown High. Gwen zaciąga Petera do damskiej toalety, gdzie czekają na nich Mary Jane i Kitty. Okazuje się, że wszystkie trzy podczas rozmowy ustaliły, że nienawidzą fryzury chłopaka, przez którą w masce Spider-Mana jego głowa wygląda na bardzo okrągłą, więc postanowiły coś z tym zrobić. Watson zaczyna golić Parkera, kiedy do toalety wchodzi Tandy Bowen i mówi, że doniesie na nich. Następnie zwracając się do Kitty stwierdza, że nie powinna wcale móc chodzić do tej szkoły i razem z innymi mutantami należy zamknąć ją w klatce.

Dom Parkerów. May podoba się nowa fryzura Petera, chociaż uważa, że Mary Jane przesadziła i jego włosy są za krótkie. Po chwili do domu wraca uradowany Johnny, który mówi, że się zakochał i jest wdzięczny Parkerowi, ponieważ to dzięki niemu poznał kobietę jego życia. Peter zaczyna się zastanawiać, o kogo może mu chodzić, ale o Spider-Woman przypomina sobie dopiero, kiedy Storm ją wspomina. Kiedy Johnny mówi, że się z nią całował, Parkerowi robi się nieprzyjemnie i stwierdza, że musi wyjść. Storm woła za nim, chcąc wiedzieć, skąd Peter zna Jessicę, ale on nie odpowiada. Spider-Man resztę dnia spędza zapobiegając różnym przestępstwom, ale nie może zapomnieć o całej sprawie z Human Torchem i Spider-Woman.

Midtown High, następnego dnia. W trakcie lekcji Johnny próbuje się dowiedzieć, dlaczego Peter jest na niego zły. Do klasy przychodzi dyrektor Siuntres w towarzystwie dwóch agentów i prosi Kitty Pryde na zewnątrz. Kiedy dziewczyna odmawia, mężczyźni ostrzegają ją, że przed szkołą czeka w gotowości oddział do spraw mutantów. Kitty mówi, że nie zrobiła nic złego i chce mieć normalne życie. Peter stwierdza, że agenci chcą, aby z jej aresztowania wyszło przedstawienie, a kiedy jeden z nich sięga po broń, woła do dziewczyny, aby uciekała.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man #9 Ultimate Comics Spider-Man #9 Ultimate Comics Spider-Man #9 Ultimate Comics Spider-Man #9 Ultimate Comics Spider-Man #9 Ultimate Comics Spider-Man #9 Ultimate Comics Spider-Man #9 Ultimate Comics Spider-Man #9 Ultimate Comics Spider-Man #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.