Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics X » Ultimate Comics X #2

Ultimate Comics X #2

Ultimate Comics X #2

"Origins" - chapter 2: "Who Is Karen Grant?"

Postacie
Zapowiedź

Młoda kobieta o imieniu Karen, jak wszyscy, którzy przeżyli Ultimatum, próbuje wrócić do normalnego życia. Nie będzie to łatwe, ponieważ coś ukrywa... a raczej przed tym czymś ucieka.

Cytat

Mystique: "You remember Vic, don't you? We cleaned him and still can't get the "Sabretooth" out of him."

Streszczenie

Baltimore. Karen Grant przygotowuje się do wyjścia do pracy telekinetycznie unosząc suszarkę, którą osusza swoje ufarbowane na czarno włosy. Następnie ubiera się i bierze z komody identyfikator, obok którego leży szkatułka z prywatnymi rzeczami kobiety. W środku są między innymi jeden z numerów "Timesweeka" z X-Men na okładce oraz wizjer Cyclopsa, który przypomina jej o zabitych podczas ataku Magneto mutantach, a zwłaszcza o Scotcie Summersie.

Później. Karen dociera do supermarketu, w którym pracuje jako sprzedawczyni, gdzie czeka na nią Dave, jej chłopak, którego poznała tu po przeprowadzce do Baltimore przed trzema laty. Mężczyzna wielokrotnie próbował się z nią umówić, aż wreszcie się zgodziła i właśnie dzisiaj mijają dwa lata od ich pierwszej randki, co Dave zamierza uczcić wieczorem. Wewnątrz centrum na Karen czeka kolejna niespodzianka, ponieważ jej koleżanki postanowiły zrobić jej drobne przyjęcie z okazji ogłoszenia jej sprzedawczynią miesiąca. Zadowolenie Grant szybko mija, kiedy zauważa swoje zdjęcie i pyta się, skąd je wzięły. Dowiedziawszy się, że znalazły je na stronie Dave'a na Facebooku, Karen odchodzi wściekła. Jej chłopak próbuje ją zatrzymać, ale ona mówi mu, że zrobił to, czego mu zabroniła i na dodatek umieścił jej zdjęcie w Internecie, gdzie każdy mógł je zobaczyć, i zostawia go.

Kafeteria. Do Karen podchodzi Rogue i wita się z nią jak z dawno niewidzianą przyjaciółką. Kobieta orientuje się jednak, że ma do czynienia z kimś innym, więc "Anna" ujawnia się jako Mystique i mówi, że przybyła z nią porozmawiać. Po chwili mutantka wyczuwa, że Grant chce ją zaatakować telepatycznie, i stwierdza, że blokuje ją w podobny sposób, jak kiedyś Magneto bronił się przed Xavierem, i nie pójdzie jej tak łatwo, jak ze współpracownikami, którym wstawiła do umysłów fałszywe wspomnienia, przez co wydaje im się, że znają ją od kilku lat, a tak naprawdę Karen jest w Baltimore od kilku miesięcy. Mystique chce, żeby Grant z nią poszła, a kiedy ta się opiera, mówi jej, że w przeciwnym razie jej partner, Sabretooth, pozabija dzieci, które bawią się tuż obok. Trójka mutantów kieruje się na zewnątrz, gdzie znajduje ich Dave, który chce przeprosić Karen. Kiedy Sabretooth mówi mu, żeby się odczepił, mężczyzna sięga po broń, więc Creed błyskawicznie rozrywa mu brzuch pazurami. Grant próbuje telekinetycznie zatamować rany i jednocześnie rzuca Victora na samochód, a potem przywala do dwoma kolejnymi. Na chwilę przed eksplozją pojazdów Sabretooth mówi, że osoba, która ich tu przysłała, nie będzie zadowolona z tego, co się stało. Karen każe Mystique wynosić się, póki jeszcze może, a następnie zajmuje się Davem, który pomimo jej pomocy umiera. Na jego prośbę wyjawia mu, że naprawdę nazywa się Jean Grey i kiedyś była jedną z X-Men, a ukrywała to przed nim, ponieważ nie chciała, aby coś mu się stało, co jej się jednak nie udało. Kobieta telepatycznie sugeruje wszystkim świadkom, aby o niej zapomnieli i aby wydawało im się, że Dave został zabity przez mężczyznę z nożem, który uciekając spowodował wypadek samochodowy.

Później. Jean wraca do domu, gdzie jej sąsiadka mówi jej, że szukał jej młody chłopak, który powiedział, że jest jej przyjacielem. Grey nie wie, kim on mógł być, i idzie do siebie, aby spakować swoje rzeczy. W pewnym momencie zauważa, że ktoś próbuje się włamać do środka, więc atakuje go sztućcami i innymi ostrymi narzędziami, unieruchamiając go. Chłopak mówi, że nazywa się Jimmy Hudson, a Jean znała jego ojca, Wolverine'a.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics X #2 Ultimate Comics X #2 Ultimate Comics X #2 Ultimate Comics X #2 Ultimate Comics X #2 Ultimate Comics X #2 Ultimate Comics X #2 Ultimate Comics X #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.