Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #628

Amazing Spider-Man #628

Postacie
Zapowiedź

Bezsilny Juggernaut leży przed tajemniczym Kosmicznym Avatarem, który zamierza go zabić i jedynie Spider-Man stoi mu na drodze. Jeśli nasz bohater chce powstrzymać nadciągający chaos, musi pertraktować z rozgniewaną istotą, która może rozgnieść go jak insekta, oraz przetrwać szaleńczą pogoń z jednego końca Manhattanu na drugi. Roger Stern i Lee Weeks prezentują drugą część trylogii ze Spider-Manem i Juggernautem; Cosmic Avatar nalegał, aby zatytułować ją: "Zemsta jest moja"!

Cytat

Captain Universe: "You! Spider-Man"
Spider-Man: "No. Me, Spider-Man! You Captain --!"

Streszczenie

Krzyczący o zemście, Captain Universe niszczy celę, w której przetrzymywany jest Juggernaut, nie zwracając nawet większej uwagi na Spider-Mana, usiłującego ratować swe życie. Żołnierze stacjonujący w placówce są jednak całkowicie zaskoczeni. Kiedy Peter próbował dostać się do środka, majstrował przy jednej z kamer. W rezultacie oprócz serii wybuchów, strażnicy nie mają pojęcia co właściwie dzieje się w środku. Na szczęście nie doszło tam jeszcze do prawdziwej walki. Póki co Parker stara się rozwiązać sprawę dyplomatycznie, w końcu dowiadując się, że powodem ataku Caina było zrujnowanie przez niego życia Kapitanowi, który aktualnie podnosi stół, na którym spoczywa jego nemezis. Zatrzymuje się dopiero, kiedy słyszy, że Enigma Force nie będzie zadowolona z takiego postępowania. Kiedy Spider-Man zadaje mu pytanie czy to właśnie dlatego został wybrany, ten krzyczy, że tak i ciska trzymanym przedmiotem, który przelatuje nad całym Nowy Jorkiem.

Kiedy Captain Universe dociera na miejsce przymusowego lądowania, zostaje zaskoczony i oślepiony przy pomocy pajęczyny. Błyskawicznie radzi sobie jednak z problemem i niszczy sieć wygenerowanym impulsem energii. Na szczęście Spider-Manowi udaje się uciec, przyczepiając się do podwozia lecącego nieopodal helikoptera. Niestety szybko zostaje przejrzany i w akcie desperacji ponownie próbuje oślepić goniącą go istotę, po czym skacze w dół. Na szczęście błyskawicznie znajduje rozwiązanie i dzięki odpowiednio wykorzystanej pajęczynie, jest w stanie wylądować bezpiecznie na dachu jadącego samochodu.

Tymczasem policjanci odnajdują nadal nieprzytomnego Juggernauta. Na ich nieszczęście ten budzi się kiedy ci wzywają wsparcie i ogłusza funkcjonariuszy. Głos dobiegający z nadal działającego radia wspomina Spider-Mana oraz drugiego, nieznanego osobnika. Marko szybko odzyskuje pamięć i kiedy tylko sprawia sobie nowy hełm, rusza wyrównać rachunki.

Parker nadal musi radzić sobie z natrętem, który wyraźnie nie daje za wygraną. Niestety droga szybkiego ruchu i brak wysokich budynków, znacznie utrudniają mu ucieczkę. Sam przekonuje się o tym dotkliwie kiedy Captain Universe chwyta go i razem wlatują w budynek, w którym znajduje się siłownia. Na szczęście udaje mu się ponownie oślepić swój ogon, tym razem wykorzystując do tego ręcznik i ponownie uciec. Obaj mężczyźni moment później spotykają się na placu budowy, na którym pajęcze zmysły dosłownie porażają Spider-Mana. Powodem tak ostrej reakcji są uszkodzenia pod powierzchnią ziemi i kiedy Captain obezwładnia Petera, rusza zbadać sprawę.

Schodząc coraz głębiej, zaczyna słyszeć głosy w swojej głowie. To właśnie Enigma Force stara się wytłumaczyć mu, że te pęknięcia są powodem otrzymania przez niego tych mocy. Kiedy jednak ma zacząć naprawiać zniszczenia, coś odwraca jego uwagę.

Jest to oczywiście Juggernaut, który pojawił się na miejscu, by o dziwo uwolnić Spider-Mana. Jak się okazuje, próbuje w ten sposób odwdzięczyć się za wcześniejszą pomoc. Próby wyjaśnienia całej sytuacji przerywa pojawienie się samozwańczego mściciela, który od razu atakuje znienawidzonego Caina Marko. Tym razem walka jest jednak bardziej wyrównana i Parker musi interweniować, by powstrzymać obu przed pozabijaniem się nawzajem. Kiedy próbuje wytłumaczyć im, że sytuacja jest zbyt poważna, by tracić czas na zemstę, Captain wykorzystuje okazję i zamyka obu w dziwnym polu energii.

Autor: Pete

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #628 Amazing Spider-Man #628 Amazing Spider-Man #628 Amazing Spider-Man #628 Amazing Spider-Man #628 Amazing Spider-Man #628 Amazing Spider-Man #628 Amazing Spider-Man #628 Amazing Spider-Man #628

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.