Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #142

Thunderbolts #142

Postacie
Zapowiedź

Mighty Avengers vs. Thunderbolts w czasie Oblężenia! Czy tradycja Thunderbolts związana z odkupieniem złoczyńców odegra jakąś rolę?

Streszczenie

USAgent oznajmia Thunderbolts, że są aresztowani. W odpowiedzi Grizzly rzuca nim w Stature. Amadeus informuje kolegów, że najgroźniejsi są Scourge i Mr. X. Sam musi poradzić sobie z tym drugim. Cho łapie kołczan ze strzałami i zaczyna uciekać. Zna moce swojego przeciwnika i ma pewien pomysł. Rzuca strzałami o sufit, a te odbijają się i spadają na napastnika. Jedna z nich rani go w nogę. Ant-Man pomniejsza się i stara ukryć, ale znajduje go Nuke i każe mu włączyć się do walki. Eric powiększa się i atakuje Stature, ale dziewczyna kopniakiem pozbywa się natręta.

Paladin skrada się do skrzyni z włócznią. Podąża za nim Vision i próbuje namówić do zmiany stron. Najemnik rzuca magiczną bronią. Android fazuje przez nią, ale jej moc poraża go. Włócznia leci dalej i niszczy dach pomieszczenia, a następnie sąsiednią wieżę. Wszyscy są pod wrażeniem potęgi broni i chcą ją jak najszybciej przejąć. Vision ma spore problemy po tym, jak włócznia przeleciała przez niego. Stature chce mu pomóc, ale jej dekoncentrację wykorzystuje Grizzly, który przewraca ją na ościenne budynki.

Paladin i Ant-Man obserwują dalszy lot włóczni i chcą ja złapać zanim zrobi to Scourge lub X. W tym samym czasie Stature wstaje i rewanżuje się Maxwellowi, ciskając w niego posągiem. Scourge chce ją zastrzelić, ale powstrzymuje go USAgent. Rozpoczyna się zacięty pojedynek, któremu towarzyszy licytacja o to, kto jest większym patriotą. W ostatecznym rozrachunku John rzuca przeciwnikiem w wielką misę z płonącym olejem, która robiła za latarnię.

X wyciąga z nogi strzałę i wspina się na zniszczoną ścianę. Z niej widzi, jak Ant-Man próbuje złapać włócznię, ale zostaje schwytany przez Stature. Udaje się to jednak Paladinowi, który zostaje od razu zaatakowany przez USAgenta. Najemnik bez większych oporów oddaje mistyczną broń. Nagle ziemia zaczyna się trząść. To Sentry zniszczył właśnie Asgard i wszystko zaczyna się walić. W gruzach John dostrzega włócznię próbuje po nią sięgnąć. Niestety uprzedza go Nuke, który przy jej pomocy odcina bohaterowi rękę i nogę. Scourge łączy się z Osbornem i informuje o wykonaniu zadania.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #142 Thunderbolts #142 Thunderbolts #142 Thunderbolts #142 Thunderbolts #142 Thunderbolts #142 Thunderbolts #142 Thunderbolts #142

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.