Avalon » Serie komiksowe » New Avengers » New Avengers #63

New Avengers #63

Postacie
Zapowiedź

Największa walka w historii Marvel Universe trwa!

Cytat

Spider-Man: "You know, I was just saying the other day, the only thing that would make you fake Avengers guys a little more crazy is your own goblin gliders."
Dark Hawkeye: "#$@# you."
Spider-Man: "Aaawww... that's so sweet."

Streszczenie

Oblężenie Asgardu, faza pierwsza. Avengers w starciu z Dark Avengers. Po zdjęciu Taskmastera i Venoma Luke Cage daje się zaskoczyć Iron Patriotowi. Po upadku z dużej wysokości staje na nogi. Nie jest jednak sam. Naprzeciw niego stoi mała dziewczynka, która przygląda mu się z niepokojem.

Dzień wcześniej. Luke Cage i Jessica Jones zajmują się córeczką. Rozmowa mimowolnie schodzi na obecną sytuację Avengers i na to, co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Luke łudzi się, że wraz z powrotem Kapitana Ameryki uda im się ostatecznie rozprawić z Osbornem i przywrócić wydarzeniom ich dawny bieg. Jessica martwi się tym wszystkich. Nie chce, by mąż dalej walczył, ale nie chce też na siłę go powstrzymywać. Sama również nie potrafi się zdecydować, czy wykorzystać swe nadprzyrodzone zdolności, czy też skupić się na domowych obowiązkach. Przy okazji niedawnej akcji odbicia Osbornowi Clinta Bartona miała okazję wykorzystać swe moce i dziwnie się z tym czuła.

Asgard. Na miejsce walki teleportuje się Hood wraz ze swoją armią superzłoczyńców. Niezrażeni Avengers uderzają na nich wszystkimi siłami. W trakcie walki Ronin zdejmuje maskę i przez chwilę jego wzrok napotyka wzrok Mockingbird.

Dzień wczorajszy. Bobbi budzi się z krzykiem i zlana potem. Clint pyta ją, co się stało. Ta nie chce mu powiedzieć. Zamiast tego idzie się trochę przewietrzyć. Przemierzając w kostiumie rozświetlone miasto słyszy swoje imię. Ronin dogania Bobbi, po chwili pojawia się też Spider-Man, jednak na prośbę Clinta zostawia ich samych. Niespodziewanie pojawia się Lady Octopus. Mockingbird atakuje ją. Zanim jednak zdążyła się wyładować w walce, Ronin nokautuje przeciwnika. Morse jest wściekła, szybko jednak uspokaja się. Opowiada mężowi swój sen, w którym oboje zginęli i nawet nie wiedzieli, że nie żyją. Clint sugeruje, że po załatwieniu Osborna mogliby zacząć wszystko od nowa. Póki co muszą się jednak ewakuować, gdyż na miejscu pojawiła się policja.

Asgard. Walka trwa w najlepsze, gdy nagle nadlatuje Sentry. Huk jest ogłuszający, budynki sypią się w gruzy, a walczący tracą równowagę. Gdy opada kurz, widać Thora klęczącego wśród ruin. Clint rozgląda się trwożnie dookoła. W końcu znajduje żonę przygniecioną potężną bryłą gruzu.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers #63 New Avengers #63 New Avengers #63 New Avengers #63 New Avengers #63 New Avengers #63 New Avengers #63 New Avengers #63

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.