Avalon » Serie komiksowe » Siege » Siege #3

Siege #3

Postacie
Zapowiedź

W halach Asgardu i na ulicach małego miasteczka rozgrywa się największa walka w historii. Nie wszyscy wyjdą z niej cało, a ona sama zmieni świat Marvela.

Cytat

Spider-Man: (nokautujac Osborna) "Oh, will you shut up!"

Streszczenie

Biały Dom. Na specjalnym zebraniu prezydent Obama, wściekły na Osborna, który zaczął działać całkowicie na własną rękę, wysyła wszystkie dostępne siły wojskowe do Oklahomy, aby aresztować Iron Patriota i jego zespół za zdradę stanu. Zostaje też powiadomiony o tym, że zdarzył się wyczekiwany przez nich cud i do akcji wkroczył Captain America ze swoimi Avengers.

Asgard. Rogers nokautuje Osborna tarczą i zaczyna się regularna wojna między dwiema stronami. Całe zamieszanie obserwują Thor z Marią Hill. Nagle koło Odinsona ląduje Sentry, którego oczy jarzą się czerwienią. Thor rzuca się na Reynoldsa, jednak jego ataki zdają się nie robić na posiadaczu mocy miliona eksplodujących słońc żadnego wrażenia.

W innej części Asgardu do ścierających się sił Avengers i H.A.M.M.E.R. teleportowany zostaje Syndykat Hooda.

Broxton, Oklahoma. Speed dociera do kryjówki nieprzytomnego Tony'ego Starka. Maria Hill, która zdążyła wrócić, strzela do chłopaka. Shephard zasłania się walizką, którą przekazał im Jarvis [Siege #2 - dop. Gamart]. Tłumaczy, że przysłał go Captain America, aby przekazać walizkę Iron Manowi. Budzący się właśnie Stark prosi go, aby mu ją podał.

W Białym Domu jeden z wysoko postawionych dowódców, obserwując walkę, pyta prezydenta, czy mają zbombardować miejsce walki. Obama sprzeciwia się i każe zostawić walkę naziemną Captainowi i jego zespołowi. Tłumaczy, że i tak mogą jeszcze dużo zrobić, po czym każe wojsku rozprawić się z atakującymi siłami H.A.M.M.E.R.. W tym momencie samoloty wojskowe niszczą lewitujący nad Asgardem helicarrier H.A.M.M.E.R., a Victoria Hand każe go ewakuować.

W innym miejscu Thor nadal walczy z Sentrym. Obaj wymieniają potężne ciosy. Nagle Reynolds zaczyna się zmieniać, a z jego kipiącego energią ciała wychodzą dziwne, energetyczne macki.

Na ziemi Rogers ściera się w solowej walce z Osbornem. Wściekły Iron Patriot wrzeszczy, że wszyscy są aresztowani za zdradę stanu, ale jego tyrada zostaje przerwana potężnym uderzeniem tarczy. Nagle zbroja Normana zostaje wyłączona. Staje przed nim Iron Man w klasycznym pancerzu, tłumacząc, że wyłączył wszystkie jego systemy z racji tego, że zbroja, którą nosi Iron Patriot, należy do niego. Wystraszony złoczyńca upada na ziemię i krzyczy do Sentry'ego, aby nie pozwolił superbohaterom wygrać i zrównał wszystko z ziemią. Reynolds momentalnie puszcza Thora i jedną szybką akcją niszczy cały Asgard.

W zgliszczach domu bóstw nordyckich Rogers i Avengers stają naprzeciw Osborna, z którego opada zbroja. Ku zaskoczeniu zebranych okazuje się, że Norman wymalował na swojej twarzy maskę Green Goblina [co tłumaczy, dlaczego od tygodni nie zdejmował zbroi przy innych - dop. Gamart]. Oglądający relację w telewizji X-Men i Fantastic Four nie są zdziwieni takim obrotem spraw. Mężczyzna wrzeszczy na wszystkich, że nie mają pojęcia, co zrobili. Spider-Man nokautuje go, każąc mu się zamknąć. Leżący na ziemi Osborn powtarza, że tylko on mógł go kontrolować, tylko on wiedział, czym tak naprawdę jest Sentry. Starał się ich chronić, ale teraz wszyscy zginą. Wskazuje palcem na lewitującą w powietrzu, potwornie zmienioną istotę, która kiedyś była Sentrym.

Autor: Gamart

Galeria numeru

Siege #3 Siege #3 Siege #3 Siege #3 Siege #3 Siege #3 Siege #3 Siege #3 Siege #3 Siege #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.