Avalon » Serie komiksowe » Invincible Iron Man » Invincible Iron Man #24

Invincible Iron Man #24

Invincible Iron Man #24

"Stark: Disassembled" - conclusion

Postacie
Zapowiedź

Ghost vs. Maria Hill i Pepper Potts samotna w opuszczonej szkole. Tony Stark i Dr Strange vs. koniec świata w środku zniszczonego umysłu Starka. Co zostaje z człowieka, gdy rozłożysz go na części?

Cytat

Ghost: "That's right. Now you're scared."
Pepper Potts patrząca na przebudzonego Starka: "Yeah. I've just seen a ghost."

Streszczenie

Po zniszczeniu ogromnego robota i opuszczeniu tymczasowego schronienia, dwóch mężczyzn dociera do ogromnego kanionu. Zmęczenie zaczyna dawać im się we znaki, jak się jednak okazuje, to nie jedyny problem. W rzeczywistości to umysł gospodarza decyduje o tym, jak długa i wymagająca jest ta podróż. Strange próbuję znaleźć osobą lub cokolwiek innego, do czego jego towarzysz mógłby naprawdę chcieć wrócić i kiedy Stark zaczyna zastanawiać się nad jego słowami, zaledwie kilka metrów od nich, znikąd wyrasta ogromna, przypominająca zamek budowla. Niestety chwilę później Tony zostaje zupełnie sam, po tym jak Stephen zwyczajnie znika, wcześniej wspominając o dźwiękach przypominających pioruny.

Powodem tych problemów jest rzecz jasna Ghost. Na szczęście nim naciska spust pistoletu wycelowanego w głowę Iron Mana, Strange dosłownie rozkłada jego broń na części. Ledwie chwilę później między dwoma mężczyznami dochodzi do walki. Ta nie trwa długo, bowiem niedoszły zabójca, po krótkiej wymianie ciosów, wbija dłoń w klatkę piersiową przeciwnika. Doktor, leżąc już na ziemi, jest w stanie jedynie wykrzyczeć imię wciąż nieprzytomnego przyjaciela.

Ten, choć nadal uwięziony w swojej podświadomości, odnosi wrażenie, że usłyszał jego głos. Nim ma jednak możliwość zastanowić się nad tym przez chwilę, schody prowadzące do dziwnego zamku zapełniają się ludźmi. Kiedy Stark staje w tłumie, okazuje się, że zna ich wszystkich. Wśród napotkanych osób znajduje się między innymi Happy czy Yinsen. Nikt nie zwraca jednak na niego uwagi, dlatego też ten rusza dalej, w końcu docierając do samej bramy. Niestety na szczycie nie jest w stanie oddychać. Wszystko to za sprawą Ghosta, który pozbawiony broni usiłuje udusić swoją ofiarę. Mimo to Tony otwiera wrota, by, ku swemu zdziwieniu, ujrzeć za nimi Howarda oraz Marię. Brak powietrza sprawia, że trudno mu ustać na nogach, dlatego też pada na ziemię, którą pokrywa spora ilość krwi. To właśnie ona i spotkani wcześniej martwi ludzie są spuścizną Starka. Przynajmniej tyle wynika ze słów jego rodziców, którzy jednak nie mają zamiaru pomóc umierającemu na ich oczach synowi.

Na szczęście Maria Hill nie ma zamiaru patrzeć na śmierć przyjaciela i dosłownie w ostatniej chwili kopnięciem powala złoczyńcę. Choć dzięki temu Tony jest w stanie znowu oddychać, nie oznacza to dla niego końca kłopotów. Jego ojciec, ciągnąc go za włosy, zmusza Starka do zajęcia miejsca obok nich i zaakceptowania tego, kim naprawdę jest. Ten jednak ma inny zamiar i podnosząc się z ziemi, twierdzi, że chce się zmienić. Tymczasem w świecie rzeczywistym walka nadal trwa. Wszystko zwalnia, kiedy Ghost ląduje tuż obok ciała Starka, by chwilę później zatopić dłoń w jego głowie. Na miejscu zdarzenia pojawia się jednak Pepper Potts, która dzwoni do siedziby H.A.M.M.E.R., przedstawiając się i twierdząc, że właśnie widzi jednego z ich agentów. Przekonany, że ta blefuje, przestępca nie jest w stanie dostrzec, że za jego plecami stoi nie kto inny, a sam Iron Man, trzymający w dłoni telefon, który pozwolił pracownikowi Osborna dostać się do Broxton. Nim ten jest w stanie cokolwiek zrobić, zostaje wysłany do Seulu.

Dwadzieścia cztery godziny później wszyscy ranni są już w szpitalnych łóżkach. Tymczasem Rogers rozmawia z Liskiem na temat stanu Starka. Ten jest zaniepokojony nie tylko faktem, że mężczyzna tak szybko wrócił do pracy, ale również tym, że nie ma pojęcia kiedy wykonano kopię zapasową jego wspomnień i jak wiele informacji może brakować. Kiedy Cap pyta, gdzie w tej chwili znajduje się Tony, okazuje się, że przegląda właśnie informacje z okresu Civil War, jego ucieczki przed Osbornem i kilku innych wydarzeń, które bynajmniej nie poprawiają jego nastroju.

Autor: Pete

Galeria numeru

Invincible Iron Man #24 Invincible Iron Man #24 Invincible Iron Man #24 Invincible Iron Man #24 Invincible Iron Man #24 Invincible Iron Man #24 Invincible Iron Man #24 Invincible Iron Man #24 Invincible Iron Man #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.