Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Second Coming » X-Men: Second Coming #1

X-Men: Second Coming #1

X-Men: Second Coming #1

"Second Coming" - Chapter 01

Postacie
Zapowiedź

Od czasu House of M i DeciMation nie urodził się ani jeden nowy mutant... Aż do wydarzeń z Messiah CompleX! Teraz, Cable wraca razem z Hope do teraźniejszości. Ale czy dziewczyna jest mesjaszem mutantów, czy narzędziem ich zniszczenia? Możliwe, że ta wiedza nigdy nie będzie nam dana, bo w życie wchodzi najokrutniejsza inicjatywa skierowana przeciwko mutantom, jakiej X-Men kiedykolwiek doświadczyli. Wielu ucierpi. Niektórzy zginą.

Cytat

Bastion: "The mutant messiah is here."

Streszczenie

Westchester, stan Nowy Jork. Prawie rok od zniszczenia posiadłości, w której mieściła się Szkoła dla Młodych Talentów Charlesa Xaviera, na miejscu pojawiają się Cable i Hope. Widząc ruiny, dziewczyna stwierdza, że X-Men pewnie nie żyją, Nathan jednak jest pewien, że to nieprawda i postanawia znaleźć jakiś ich ślad. Nagle jednak dostrzega niebezpieczeństwo – oboje zostają zaatakowani przez The Right.

Utopia. Na zebraniu X-Men Cyclops informuje, że śmierć Melda zwiększyła liczbę ofiar ataku Selene do trzech, a to oznacza, że populacja mutantów na świecie zmalała o półtora procenta. Doctor Nemesis stwierdza, że to zbyt mało, by utrzymać ich gatunek przy życiu i daje im maksymalnie siedem lat. Scott jednak ignoruje to i każe zgromadzonym zabrać się do roboty nad naprawianiem szkód wyrządzonych podczas ataku. Gdy wszyscy opuszczają salę, Summers, wściekły na swoją bezradność, wypuszcza wiązkę promieni optycznych, niszcząc ścianę. W następnej chwili Stepford Cuckoos wzywają go do Cerebry. Tam informują go, że maszyna odnalazła nagle nowy sygnał i rozpoznała w nim Cable'a. Choć nie wygląda na to, by ktoś mu towarzyszył, Scott wierzy, że razem z Nathanem przybyła Hope. Rozdziela X-Men na cztery drużyny – Domino i Vanisher mają czekać w San Francisco na jego rozkazy, Rogue i Namor pozostają na Utopii, by chronić wyspę w razie ataków, a New Mutants zostają wysłani w Blackbirdzie do centrum kontynentu, skąd szybciej będą mogli wyruszyć do celu, jakikolwiek by on nie był. Zbiera także drużynę w składzie Wolverine, X-23, Angel, Colossus, Nightcrawler, Psylocke, Magik i Pixie.

W Westchester podróżnicy w czasie nie dają się zaskoczyć i, wykorzystując ruiny szkoły jako osłonę, odstrzeliwują się żołnierzom The Right. Szybko sobie z nimi radzą, znajdując słaby punkt ich pancerzy. Następnie Cable wyciąga z jednej ze zbroi pewne urządzenia, dzięki którym będą mogli się ukryć przed poszukującymi ich ludźmi. Nagle na teren Szkoły wjeżdżają furgonetki Sapien League.

Na Utopii Cyclops dowiaduje się, że sygnał Cable'a zniknął, domyśla się więc, że jego syn ukrywa się razem z Hope. Dołącza do swojej drużyny, wyjaśniając Kurtowi, że wierzy w to, że dziewczyna oznacza ratunek dla ich rasy – w końcu udało jej się przełamać czar rzucony przez Scarlet Witch. Chwilę później zespół teleportuje się dzięki Magik.

W Westchester X-Men odnajdują poległych żołnierzy The Right, a Logan rozpoznaje tak zapach Cable'a, jak i Hope. Cyclops stwierdza, że Nathan będzie chciał się zapaść pod ziemię, by ukryć się przed pościgiem i ocenić sytuację, w której się znalazł. Gdy Wolverine wyczuwa ścigające Nate'a furgonetki Sapien League, Scott wysyła mutantów do akcji.

Chwilę później, na autostradzie. Anty-mutantcy fanatycy przygotowują się ostrzelania jadącego zdobycznym autem Cable'a, nagle jednak zostają zaatakowani przez X-Men, którzy właśnie się tam przeteleportowali. Podczas, gdy Nathan ucieka, mutanci rozprawiają się z terrorystami. Gdy okazuje się, że mają oni zainstalowane blokady chroniące ich umysły przed skanami telepatycznymi, Wolverine przyszpila jednego z ocalałych do wozu i każe sobie powiedzieć, jak śledzą Cable'a. Gdy ten nie chce mówić, X-23 bez wahania zabija drugiego z jeńców, dzięki czemu członkowi Sapien League rozwiązuje się język. Przysięga, że otrzymują jedynie informacje o miejscu, w które mają się udać i nie mają pojęcia, w jaki sposób są one wyznaczane. Nie on jeden jednak jest przerażony egzekucją drugiego fanatyka – Nightcrawler wściekły odciąga Laurę od zwłok, pytając, czemu to zrobiła, a Psylocke zauważa, że tak Wolverine i jego klon, jak i Angel, wiedzą więcej, niż mówią i pyta, co przed nimi ukrywają.

Tymczasem, Waszyngton. Bastion stwierdza, że wysłany oddział Sapien League zawiódł i pyta swoich podwładnych o stan ich zastępów. Bolivar Trask, Cameron Hodge, Graydon Creed, Steven Lang i Willian Stryker zapewniają go, że armie, którymi dowodzi każdy z nich, są liczne i gotowe do akcji, a wszyscy mutanci poza Utopią są pod stałą obserwacją. Android informuje więc, że mesjasz mutantów powrócił i rozkazuje go zabić.


[Uwaga: W numerze znajdują się także krótkie charakterystyki postaci uwikłanych w historię, stylizowane na akta Bastiona – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1 X-Men: Second Coming #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.